تازه ها
خانه / اخبار / آلبوم تصویری جشن باشکوه تولد شهیدان ابراهیم هادی وهشت تن از شهدای آیسک
آلبوم تصویری جشن باشکوه تولد شهیدان ابراهیم هادی وهشت تن از شهدای آیسک

آلبوم تصویری جشن باشکوه تولد شهیدان ابراهیم هادی وهشت تن از شهدای آیسک

جشن تولدی بیاد ماندنی در آیسک

عرب نجات/حاتمی
در روز ولادت باسعادت علمدار کربلا، آیسک میزبان همایش بزرگ «علمدار کمیل» ویژه ی سالروز تولد «شهید ابراهیم هادی» و یادمان هشت شهید متولد فروردین ماه این شهر بود.
به گزارش “پایگاه خبری آیسک” مراسم جشن تولد ۶۱ سالگی شهید «ابراهیم هادی» و هشت شهید متولد فروردین آیسک عصر امروز با حضور خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و جمع کثیری از مردم و مسئولان در جوار مزار شهدای گمنام این شهر برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم و پس از قرائت قرآن مجید، پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، اجرای گروه سرود “عشاق الحسین” ، «سید مصطفی هاشمی نیک» ذاکر و مداح اهل بیت فضای محفل را عطرآگین به نام سید و سالار شهیدان کرد.
در بخش بعدی این برنامه مردم شهید پرور آیسک میزبان آزاده مقاوم و جانباز سرافراز دفاع مقدس، «حاج حسین ایروانی»، و همرزم شهید خراسانی بودند تا با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس از ایثار، شهادت و فداکاری سخن گوید.
حجت الاسلام و المسلمین “حسین جوشقانیان” دبیر شبکه فعالان جهاد و شهادت وارثون هم در این محفل با عظمت با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در جبهه های جنگ همانطور که معنویت حرف اول را می زد، نشاط و سرور هم در اوج بود چرا که رزمندگان به تکلیف الهی عمل می کردند و غم و غصه ای نداشتند.
وی با بیان اینکه گفتمان جبهه گفتمان قشنگی بود، افزود: امروز می بینیم افرادی را که با کوچکترین مشکل همه درها را به روی خود بسته می بینند اما بچه های جبهه و جنگ، جانبازان، آزادگان و ایثارگران مثل کوه در کوران حوادث مشکلات ایستادند و می ایستند چرا که می دانند به تکلیف الهی عمل می کنند.
مسئول مؤسسه تفحص سیره شهدا با بیان اینکه دنیاگریزی و دل نبستن به دنیا مهمترین اصل در زندگی شهدا بود افزود: شهدا با پای وظیفه حرکت کردند نه غریزه و کسی که بر اساس وظیفه ی الهی عمل کند ترس و واهمه ای جز از خدا ندارد.
وی با بیان اینکه مادران شهدای ما کمتر از مادران شهدای صدر اسلام نیستند تاکید کرد: شهدا دغدغه شان ولایت و دفاع از ولایت بود.
حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان شهید ابراهیم هادی را نمونه ای برشمرد که فقط بر اساس رضای خدا عمل کرد و کسی غیر از او را ندید.
وی با بیان خاطراتی از شهدای مدافع حرم افزود: وقتی پای عمل به وظیفه به میدان آمد شهدا از همه چیز خود گذشتند.
این راوی دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی مانند موجی فزاینده منطقه را فرا گرفته است افزود:دشمن با همه ی هزینه هایی که کرد تیرش به سنگ خورد و همه خاکریز هایش را از دست داد.
وی یکی دیگر از ویژگی های شهدا و شهید ابراهیم هادی را تقدم معنویت بر مادیات برشمرد و افزود: شهدا نور ایمان را بر همه چیز مقدم بر می شمردند.
وی تصریح کرد: مبدا میل شهدا اخروی و ملکوتی بود. آنها نفس و لذت نفس را کشتند تا به ملکوت اعلی دست یابند.
وی با بیان اینکه حسین فهمیده و فداکاری او در تاریخ پرشکوه سرافرازی های ایران ثبت شد و جاودانه ماند گفت: امروز جوانان زیادی چون حسین فهمیده داریم که آماده ایثار و شهادتند و هراس دشمن نیز از همین است.
گفتنی است در این جلسه پیام خواهر شهید ابراهیم هادی به این همایش بزرگ قرائت شد.

 

ه تولد شهید ابراهیم هادی و هشت تن از شهدای آیسک

Views – 1842

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*