تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه آیسک : از تلاش بی مزد ومنت وفعالیت های ارزشی جوانان حمایت می کنم.
امام جمعه آیسک : از تلاش بی مزد ومنت وفعالیت های ارزشی جوانان حمایت می کنم.

امام جمعه آیسک : از تلاش بی مزد ومنت وفعالیت های ارزشی جوانان حمایت می کنم.

امام جمعه آیسک :
از تلاش بی مزد ومنت وفعالیت های ارزشی جوانان حمایت می کنم

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۴بهمن ۹۹پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته های گذشته در تشریح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه گفت:شیطان برای اغوا گری خود و خدعه و فریب ، هفت مرحله را ترسیم کرده تا در نهایت انسان را به تسلط خود در آورد و انحراف ایجاد شده را گسترش دهد تا آنجایی که میتوانند از این حربه ها استفاده می کند. حجت الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود:
طبق این دعا والدین در مسیر سلامت جسم و دین و اخلاق فرزندانشان باید حرکت کنند و یکی از اقداماتی که باید صورت پذیرد این است که نگذاریم زمینه گناه برای فرزندان ایجاد شود لذا بگونه ای برنامه ریزی کنیم در مسیر تربیت که اگر زمینه گناه هم ایجاد شد ،قدرت تقوای او مانع ارتکاب گناه شود.
دی درباره علت اینکه چرا در دین اسلام  به مسئله گناه اینقدر پرداخته می شود؟گفت: در اسلام آنچه باید محقق شود توجه به ولی و امام جامعه اسلام و حمایت از او است، این مسئله مهمی است ، گناه باعث می شود انسان از این مهم باز بماند ، اگر خدای نکرده گناهی انسان انجام داد انسان سریع توبه می کند اما اگ گناهی را مرتکب می شوید و نسبت به آن گناه احساس بدی به شما دست نداد ، احساس خطر کنید ، بسیار این خطرناک است، به خدا پناه می بریم.
ناطق تصریح کرد :اسلام می خواهد در جامعه اسلامی انسان هایی تربیت شوند، تا امام جامعه تنها نماند، تا او بتواند اسلام و احکام اسلام را در جامعه پیاده کند، تا هم سعادت دنیوی و هم سعادت اخروی نصیب انسان ها و جامعه شود.به گفت وی، از تأثیرات گناه این است که وقتی انسان مبتلا است به گناه،  گناه موجب میشود که در یک نقطه‌ی حسّاس، در یک نقطه‌ی بزنگاه، نتوانیم تاب بیاوریم و نتوانیم مقاومت کنیم.

وی راه  علاج  رامراقبت دانست و گفت : تقوا یعنی مراقبت از خویش؛ لذا دائم باید مراقب خودمان باشیم.ودر مسیر تربیت فرزند هم این مسئله بسیار مهم است گاهی میشود شهید حججی که در میدان تاب آورد یک خم به ابرو نیاورد و گاهی میشود آن جوانی که در میدان رژه اهواز تیر خلاص می زند بر هموطن و مردم بی گناه.وی تصریح کرد :این دو رفتار نتیجه مراقبت و عدم مراقبت است. این نتیجه ی مهم دانستن و  بزرگ دانستن همه ی گناهان ریز و درشت است و نتیجه سهل انگاری و کوچک شمردن گناه است.
خطیب نماز جمعه آیسک درخطبه دوم با تبریک حلول ماه مبارک رجب با استناد به روایت پیامبر(ص) که  «رجب برای امّت من ماه استغفار است» خواستار بهره‌مندی از برکات روزه وعبادت در این ماه شد.  
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:مناسبت های بسیار ارزشمند برای انسان زیرک که از این ماه و این مناسبت ها برای خودش توشه برگیرد و خودش را به فرب الهی برساند. وی درادامه با اشاره به سخنانرهبر حکیم انقلاب در دیدار با مداحان که فرمودند: «یکى از چیزهاى بسیار مهم، حفظ ادب اسلامى در سخن گفتن است که متأسّفانه امروزه با گسترش فضاى مجازى به‌تدریج این ادب اسلامى دارد کم‌رنگ مى‌شود.» اظهار داشت :اخلاق نخ تسبیح روابط افراد اجتماع با یکدیگر است و گرچه رعایت اخلاق فردى مى‌تواند تا حدودى به آراستگى روح و جسم ما کمک کند اما به‌دلیل ویژگى واگیردار بودن رذائل و فضائل اخلاقى، عدم رعایت آداب از طرف دیگران و در سطوح کلان اجتماع مى‌تواند به‌شدت بر روى زندگى اخلاقى ما تأثیر بگذارد.
به گفته وی، اولین تأثیر این بداخلاقى، احساس عدم امنیت عمومى در تعاملات اجتماعى است. بى‌محابا سخن گفتن و نقل کردن و نسبت دادن به این و آن، فضای روانى را به سمت ناامنی زیاد سوق میدهد و جامعه را ملتهب و مضطرب خواهد کرد.
امام جمعه بخش آیسک گفت :یکی از بدترین تبعات عدم رعایت مرزهاى ادب در نقد و گفتگو ،گسست‌هاى عاطفى، خدشه وارد شدن به انسجام اجتماعى و تزلزل در وحدت و اتحاد ملى است. سخنان و نوشته‌هایى که به این تبعات منجر مى‌شود در عِداد بزرگترین گناهان کبیره است زیرا دامن وحدت آن جامعه را مى‌گیرد و موجب ضعف عمومى در برابر دشمن خواهد شد.
به گفته وی تأثیر بد این نوع رفتار در حوزه حکمرانى و فضاى سیاسى، صدچندان است و رسانه ها و خصوصا مسئولین در این زمینه وظیفه ی جدی دارند.

ناطق در ادامه خطبه دوم به موضوع تحریم‌ها اشاره کرد وبا استناد به نکات راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان نیروی هوایی وحرف و حدیث‌های پیرامون آن گفت :؛ هم اروپایى‌ها یک چیزهایى مى‌گویند، [هم ]آمریکایى‌ها یک چیزى مى‌گویند ولی رهبری فرمودند: اوّلاً در جمهورى اسلامى هیچ‌کس گوشش بدهکار مُهمل‌گویى‌هاى مدّعیان بدون استحقاق – حالا چه در اروپا، چه در آمریکا- نیست؛ حرف‌هاى مُهملى مى‌زنند؛ کسى گوشش بدهکار حرف‌هاى آن‌ها نیست.ثانیاً اگر بخواهیم منطقى و مستدل صحبت بکنیم، آمریکا و سه کشور اروپایى که همه‌ى تعهّدات برجامى را زیر پا گذاشتند، دیگر حق ندارند براى برجام شرط و شروط تعیین کنند. آن‌ها به تعهّدات برجامى شان هیچ عمل نکردند؛ یک برهه‌ى بسیار کوتاهى در اوّل کار بعضى از تحریم‌ها را – نه همه‌ى تحریم‌ها را- موقّتاً تعطیل کردند، دوباره برگشتند و بعد تحریم‌ها را افزایش هم دادند؛ شاید دو برابر، سه برابر تحریم‌ها را زیاد هم کردند. بنابراین آن‌ها حق ندارند در این زمینه شرط و شروط معین کنند. سیاست قطعى جمهورى اسلامى در مورد برجام‌ لغو همه‌ى تحریم‌ها توسّط آمریکا و راستى آزمایى آن توسّط ایران؛ و آنگاه برگشت ایران به تعهّدات برجامى‌ و ما نمازگزاران نمازجمعه از این سیاست قطعی جمهوری اسلامی با ندای الله اکبر حمایت می کنیم.
امام جمعه بخش آیسک افزود:سخنان رهبر حکیم انقلاب اسلامى و به‌منزله نقشه راه نظام در مواجهه با آمریکا و اروپا در قضیه برجام است. کلماتى روشن، قاطع، بدون ابهام و به دور از ایهام که جاى هرگونه برداشت دلخواه و تفسیر به راى را مى‌بندد.
وس تاکید کرد: براى تحقق این نقشه راه تنها و تنها باید یک صدا از ایران و مسؤولان ارشد و میانى ایران شنیده شود. هر صدایى که غیر از این موضع گیری دقیق و صریح و عقلانی و حکیمانه باشد، علامت ضعف را براى دشمن ارسال‌کند.به گفته، حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد، هم مسؤولان و هم صاحبنظران نباید عجولانه و شتابزده عمل کنند. این آمریکا و اروپایند که فرصت زیادى ندارند و ما هم نباید بیش از اندازه منتظر بمانیم. طبق قانون مجلس در مهلت تعیین شده باید عمل شود.
 وی در خصوص اتفاقاتی که در جمعه ی گذشته (در برگزاری مسابقات رول بال قهرمانی استان خراسان جنوبی در آیسک) رخ داد وشئونات اسلامی مورد بی توجهی متولیان برگزاری مسابقات قرار گرفت، گفت:در هر ورزشی اگر بخواهیم موفق باشیم با تمام ملاک و معیارهای تعریف شده ، باید نسبت به رعایت موزاین اخلاقی و اسلامی پایبند باشیم ، نمی شود مدعی موفقیت باشیم اما به این مسائل توجه نکنیم ، ما در جامعه اسلامی زندگی می کنیم ،باید هر برنامه ای اجرا می شود در مسیر تقویت اخلاق جامعه و ارزش های اسلامی باشد بنابراین ما از نحوه ی مدیریت برنامه مسابقات هفته گذشته بسیار گله مندیم البته مدیرکل محترم ورزش و جوانان نسبت به این موضوع ورود جدی کردند که ضمن تشکر ، این نکته هم متوجه ایشان است که اگر نظارت ها دقیق تر و انتخاب ها کیفی تر می بود شاهد همچنین اتفاقاتی نبودیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد در ادامه اظهار داشت : بنده به عنوان امام جمعه از تلاش بی مزد و منت وفعالیت های ارزشی جوانان حمایت کامل می کنم و در این راستا نخواهم گذاشت که جوانان منطقه ما بدون پشتیبان در عرصه های مختلف قدم بگذارند ، از تمام ظرفیت های در اختیار امام جمعه استفاده خواهم کرد برای حرکت در این مسیر پر افتخار و اگر شخصی یا جریانی بخواهد خصومت های شخصی یا جریانی خودش را در این گونه وقایع دنبال کند و جامعه را به سمت بی اخلاقی بکشاند وافراد جامعه را نسبت به یکدیگربدبین کند بشدت مقابله خواهم کرد. شهر ما شهری نیست که برخی خبرگزاری های استان موضوع را به گونه ای منتشر کنند که آیسک اینچنین مدیریتی داشته، در حالیکه مدیریت برنامه خارج از آیسک بود. امید است دوباره شاهد همچنین اتفاقاتی نباشیم.
وی در پایان از مردم عزیز و شریف بخش آیسک که در ایام الله دهه فجر خصوصا در ۲۲بهمن حضور با شکوه خود را به نمایش گذاشتند تشکر کرد واظهار امیدواری کردان شاءالله با همین حضور و با بصیرت در میدان ها و عرصه های پیش رو با هم سربلند و شگفتی ساز باشیم.

پایگاه خبری آیسک

Views – 298

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*