تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه آیسک : اگر مانند دفاع مقدس در همه زمینه ها عمل کنیم ،همان موفقیت ها را خواهیم داشت.
امام جمعه آیسک : اگر مانند دفاع مقدس در همه زمینه ها عمل کنیم ،همان موفقیت ها را خواهیم داشت.

امام جمعه آیسک : اگر مانند دفاع مقدس در همه زمینه ها عمل کنیم ،همان موفقیت ها را خواهیم داشت.

امام جمعه آیسک :
اگر مانند دفاع مقدس در همه زمینه ها عمل کنیم ،همان موفقیت ها را خواهیم داشت.

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه دوم مهر ماه ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوی در ادامه خطبه ها ی گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه، پیرامون ویژگی ششم فرزند صالح بود و راهکارهای ۴ گانه برای ایجاد و تقویت محبت اولیاء خدا گفت : اولیاء الهی کسانی هستند که در مرتبه پایین تری از پیامبر و اهل بیت علیهم السلام قرار دارند، کسانیکه اهل ایمان و تقوا هستند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود :شرط اول اولیاء خدا این است که وقتی عموم مردم نگاه به ظاهر دنیا می‌کنند و دنبال کسب مقام و ثروت و شهوترانی هستند، آنها به یاد خدا وآخرت هستند.
به گفته وی هر چه به قیامت و به آخر الزمان نزدیک می‌شویم متأسفانه مظاهر دنیا هم بیشتر می‌شود! خانه‌های مجلل، ثروت‌اندوزی‌ها، ذخیره‌سازی ارز و سکه و دلار و تفاخرهای دنیوی، زیادتر می شود ولی اولیا الهی به باطن دنیا نگاه می‌کنند و گول ظاهر فریبنده آن را نمی‌خورند. وقتی که یک قدرت ظاهری ولو تحت عنوان ابر قدرت در مقابل اسلام قرار می‌گیرد اینها از این قدرت هراسی پیدا نمی‌کنند، چون این را قدرت به حساب نمی‌آورند و صاحب قدرت را خدا می‌دانند. ناطق افزود: در حقیقت دنیا نسیه است و آخرت نقد. اولیاء خدا این چنین هستند که آخرت را نقد و دنیا را نسیه می‌دانند.
خطیب نماز جمعه آیسک با تسلیت اربعین اباعبدالله الحسین ع وگرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:نزدیک به دویست سال از قرارداد ننگین ترکمانچای می گذرد،هرایرانی که آن تاریخ را بخواند، بعد از گذشت نزدیک به دو قرن، در روح خود احساس شرمساری، حقارت و شکست می کند و از خود می پرسد: چطور در حادثه‌ای به آن عظمت، سردمداران کشور قادر نشدند عزم ملی و سرمایه‌های مادّی و معنوی کشور را به کمک هویّت ملی این کشور به میدان بیاورند؟! حجت‌الاسلام رادمرد گفت:اگردر جنگ تحمیلی هم عزم ملی و تدبیر و خردمندی سردمداران و مسؤولان کشور و اخلاص و جدّیت کسانی که در این راه قدم گذاشتند، نمی بود، قطعاً ترکمنچای دیگری پیش می آمد. وی تأکید کرد : باور و ایمان را امام عزیزمان به جامعه تزریق کرد ، امام بود که ما را به این عزت رساند، مجاهدت انقلابیون راسخ و ثابت قدم و مجاهدت و ولایت پذیری شهدا و رزمندگان در خط مانده ما را به عزت امروز رسانده اند.
وی تصریح کرد :خودباوری و ما می توانیم همان واژه هایی است که در سایه رهبری امام و تلاش کسانیکه مطیع امام بودند ، در جامعه ما بروز و ظهور پیدا کرد. وی گفت :امام الان جامعه ما هر آنچه بگوید مانند رزمندگان عصر امام راحل باید تابع باشیم، لکن در دورانی مسئولین ما خواستند راه خودشان را بروند نه تنها سر خودشان به سنگ خورد بلکه جلوی پای این مردم صبور و مقاوم هم سنگ انداختند تا حرکتشان را کند کنند ، تا ته دلشان را از آینده ی درخشانی که دارند خالی کنند ، اما مردم عزیز محکم باشید و استوار بدانید اگر مانند دفاع مقدس در همه ی زمینه ها عمل کنیم ، در عرصه اقتصادی و معیشت ، در عرصه عدالت و مبارزه با فساد و مفسد و سایر عرصه ها ، همان موفقیت ها را خواهیم داشت.
امام جمعه آیسک خطاب به جوانان گفت :به گذشته چهل و دو ساله انقلاب اسلامی افتخار کنید و به آینده پیش رویتان امید وار باشید. ما نمازگزاران از آرمان و اهداف و مسیر امام عزیزمان و شهدای گرانقدر مان تا پای جان حمایت می کنیم. امام جمعه بخش آیسک افزود:
بزرگ‌ترین بیماری‌های امت اسلام در عصر ائمه علیهم السلام بیماری شک در حقانیت رهبر الهی و برنامه‌های او بود که با واقعه سقیفه بذر آن ایجاد شد. به گفته وی، بی‌ارادگی، مرضی بود که امام حسین ع با رفتار رهبرانه خود آن را درمان کرد. امام حسین(علیه‌السلام) انسانی محدود به‌فلان سال نیست، بلکه تمامیت اسلام و کل اهدافی است که به‌خاطرش از خود گذشت.
وی دوست داشتن وگریه کردن بر امام حسین ع را به تنهایی کافی ندانست وتصریح کرد:باید از خود حساب بکشیم و در کردارمان تأمل کنیم، باید در زندگی‌مان موضعی داشته باشیم که نسبت به‌همه پیامدها و شرایط دارای عمق باشد.
برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 83

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*