تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه آیسک : دفاع مقدس دانشگاهی با فضای معنوی وانسان ساز بود
امام جمعه آیسک : دفاع مقدس دانشگاهی با فضای معنوی وانسان ساز بود

امام جمعه آیسک : دفاع مقدس دانشگاهی با فضای معنوی وانسان ساز بود

حاتمی/صبحگاه اقتدار نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در سپاه ناحیه شهرستان سرایان برگزار شد.
در این مراسم که امامان جمعه آیسک وسه قلعه، فرماندار شهرستان سرایان و جمعی از مسئولان اجرایی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجیان و عشایر سلحشور حضور داشتند پس از اجرای مراسم نظامی و برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ «امانتی» فرمانده سپاه ناحیه سرایان در سخنانی ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس با اشاره به رشادت‌های ایثارگران گفت :مراسم دهه دفاع مقدس سال جاری در سطح شهرستان سرایان با شعار ما پیروزیم باشکوه تر از همیشه برگزار می‌شود. وی با اشاره به لزوم توجه به منویات رهبری در گام دوم انقلاب گفت :راهپیمایی بزرگ اربعین و زیارت امام حسین علیه السلام پیام نجات ملت هاست و هر ساله با افزایش جمعیت میلیونی این حرکت پیام امام حسین در سراسر گیتی گسترش می یابد.

امام جمعه آیسک در اجتماع نیروهای مسلح و بسیجیان شهرستان سرایان در صبحگاه اقتدار گفت :هفته دفاع مقدس یادآور رشادت و افتخار آفرینی فرزندان این ملت است.
وی با اشاره به اینکه با عمل به دستورات الهی و رعایت معنویت و اخلاق انسان می‌تواند به قله‌های رفیع دست یابد گفت :زندگی مطلوب انبیای الهی و خداوند متعال یا همان روحیات طیبه زمانی محقق خواهد شد که نظام ما موفق بشود و به حیات طیبه برسد،این مهم زمانی محقق خواهد شد که مسئولان و آحاد مردم ایمان و عمل صالح داشته باشند.
وی جبهه را عرصه رشادت ها و فداکاری بسیجیان و دفاع مقدس را دانشگاهی با فضای معنوی و انسان ساز معرفی کرد. حجت الاسلام و المسلمین «علی راد مرد» گفت: اگر شهر ما پر از ایمان و عمل صالح شود این شهر انسان ساز شده و انسان‌های مخلص و با خدا تربیت خواهد کرد.
وی افزود: شهدای ما از سرمایه و توان خود و استعداد به ودیعه گذاشته شده توسط خدای متعال استفاده کردند و به یاری دین خدا بر خواستندلذا نظام نصرت الهی شامل حالشان شد.
امام جمعه آیسک ضمن تجلیل از شهدا گفت: بعد از۴دهه از انقلاب برخی باجریان شهیدوشهادت مشکل دارند و تلاش می‌کنند تا این حقیقت را بپوشانند ولی نمی توانند این حقیقت مانا و جاودانه را کمرنگ نمایند. به گفته وی استقامت و روحیه جهادی ور شادت فرزندان خمینی که شهادت را به جان خریدند تاسی از قیام عاشورا بود و تا دنیا ادامه دارد این روحیه تداوم خواهد داشت.

Views – 380

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*