تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه آیسک :ما آمریکا را به رسمیت نمی شناسیم
امام جمعه آیسک :ما آمریکا را به رسمیت نمی شناسیم

امام جمعه آیسک :ما آمریکا را به رسمیت نمی شناسیم

امام جمعه بخش آیسک :
درمذاکرات وین آمریکا را به رسمیت نمی شناسیم

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۲آذر ۱۴۰۰در ادامه مباحث هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه، هفتمین ویژگی یک فرزند صالح در مکتب امام سجاد ع را تشریح کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود : از راه های دستیابی تقرب به پروردگار، شناخت دشمنان خدا و پیامبر و اهل بیت علیهم السلام وداشتن بغض نسبت به آنان است.
وی افزود :یکی از پایه های تربیت بحث دشمن و دشمن شناسی است وخانواده ها با خواندن زیارت عاشورا و سایر ادعیه می توانند در شرایطی مناسب این مفاهیم را به فرزندان منتقل کنند.
وی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که «انقلاب عزیز ما یک خیز بلندی بود که ملّت ایران برداشت برای اینکه خود را از ذلّت وابستگی و ذلّت عقب‌ماندگی نجات بدهد. این انقلاب یک حرکت عظیمی بود برای اینکه وابستگی و عقب‌ماندگی‌ را به برکت اسلام و با راهنمایی و رهبری اسلام، از این ملّت دور کند» اظهار داشت :وقتی ملت بزرگ ایران به پشتوانه جوانان و نخبگان و دلسوختگان مکتب قدم بر میدارد و حرکت می کند و راه های ذلت و عقب ماندگی را می بندد ، خب دشمنی هست ، نشانه ی آن حذف کسانی است که در مسیر استقلال و رفع عقب ماندگی کشور تلاش می کنند ، شهید بهشتی و مطهری و شهید شهریاری و رضائی نژاد و فخری زاده و حاج قاسم و سایر شهدای عزیز.
خطیب نماز جمعه در خطبه دوم با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات ۴+۱از ۸ آذر در وین گفت :تمام تلاش آمریکا و اروپا بر این است که این مذاکرات را مذاکرات هسته‌ای جلوه دهند. ایران اما در مقابل عملیات روانی آنها محکم ایستاده است و معتقد است این مذاکرات برای رفع تحریم‌هاست. برخی در داخل هم این القاء را دارند.
حجت‌الاسلام رادمرد افزود: ایران از مذاکرات وین دو هدف عمده دارد: هدف اول، حذف کامل، تضمین‌شده و قابل راستی‌آزمایی تحریم‌هایی است که علیه مردم ایران وضع شده است. بدون آن، این فرایند به طور نامحدود ادامه خواهد داشت. به گفته وی، «مذاکرات» بدون راه‌حل قوی، برای هیچ‌کس سودی ندارد. وی تأکید کرد :هدف دوم، تسهیل حقوق قانونی ملت ایران برای بهره‌مندی از دانش‌ صلح‌آمیز هسته‌ای به ویژه فناورری بسیار مهم غنی‌سازی برای مقاصد صنعتی طبق معاهده ان.پی.تی است.
به گفته وی غرب می‌خواهد از این توافق یک سکو بسازد وتجربه به‌ما می‌گوید که غرب به‌دنبال اجرای یک توافق نیست بلکه به‌دنبال آن است که با اعلام یک توافق در حالی‌که نظر عموم را جلب می‌کند، به‌هر شیوه ممکن به‌صورت مخفیانه، توافق را اجرا نکند. با تجربه‌ای که ما داریم، آن‌ها اقداماتی را برای «سوء استفاده» از طرح برجام در پیش می‌گیرند تا ایران را وادار کنند در حوزه‌هایی غیرمرتبط با مسئله هسته‌ای، امتیازاتی را واگذار کند.
امام جمعه آیسک با اشاره به اینکه «اشتباهات گذشته نباید تکرار شود» افزود :دولت کنونی و مذاکره کنندگان انقلابی که با یک هیات چهل نفره و با دست پر درصحنه حاضر شده‌اند، در طول شش سال گذشته از درس‌ها و عبرت‌های برجام آموخته‌اند که به‌چه‌چیزی و به‌چه کسی می‌توان اعتماد کرد.
ناطق تصریح کرد :غرب باید بهای بدقولی‌اش را بپردازد. برای حصول اطمینان از این‌که هر توافقی در آینده بسیار مستحکم است، غرب باید برای هرگونه عدم پایبندی به‌تعهداتش بهایی بپردازد. اروپا و آمریکا باید بیاموزند که اینجا نیز، همچون هر تجارتی، معامله معامله است و نقض آن، پیامدهایی دارد.
حجت‌الاسلام رادمرد اعلام کرد :ما دراین مذاکرات آمریکا را به رسمیت نمی شناسیم و مذاکره با او را نمی پذیریم ، آمریکا از جمع خارج شده و ما با او حرفی نداریم و باید سر خط بنشیند و دست از دشمنی بردارد ، ما دست از مقاومت بر نمی داریم.
امام جمعه آیسک با اشاره به ۱۲ آذر ، روز قانون اساسی گفت :به تعبیر مقام معظم رهبری قانون اساسی، میثاق بزرگ ملی و دینی و انقلابی ماست. قانون اساسی، ستون فقرات نظام و در حقیقت مرکز اصلی سلسله اعصاب نظام است. که همه عزیزان خصوصا جوانان عزیز را به مطالعه قانون اساسی توصیه می کنم. وی در ادامه با تبریک ۱۶ آذر ماه روز دانشجو به دانشجویان با استناد به فرمایشات رهبری، دانشجویان را به جدی گرفتن رابطه با خدا، ترک گناه. دروغ نگفتن، خیانت نکردن، از لغزشهای گوناگون شهوانی پرهیز کردن، از گناهان پرهیز کردن فراخواند. وی افزایش سطح معرفت با بهره گیری از قرآن، و نوشته های مرحوم شهید مطهری،و فضلای بزرگ وتفکر وتحلیل داشتن روی ریزترین پدیده‌های سیاسی دنیا را مورد تاکید قرار داد. وی یکی از مهم ترین وظایف دانشجویان را «عدالتخواهی» بیان کرد وگفت : قانون اساسی را مطالعه کنید و ببینید اگر ما بخواهیم عدالت اجتماعی را با همان مفهوم متعارفی که همه می‌فهمیم، تحقّق ببخشیم، باید از کدام دستگاهها چه توقّعهایی داشته باشیم.

امام جمعه بخش آیسک تصریح کرد :در جنگ نرم،نیز شما جوانهای دانشجو، افسران جوان این جبهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید… افسر جوان در صحنه است؛ هم به دستور عمل میکند، هم صحنه را درست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌بینید؛ با جسم خود و جان خود صحنه را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌آزماید. لذا اینها افسران جوانند؛ دانشجو نقشش این است.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه خطبه دوم گفت :یکی از آفاتی که در محصول انار وجود دارد و همه کشاورزان عزیز هم مطلع هستند ، آفت کرم گلوگاه است که متاسفانه خسارت جبران ناپذیری را وارد می کند.
به گفته وی جدای از مسئله سرما زدگی و … فقط همین آفت حدود ۶ میلیارد تومان خسارت به باغداران آیسک وارد کرده که رقم بالایی است. ما حدود ۳۵۰ هکتار باغات اناری داریم سال ۹۹ میانگین تولید ۱۰تا ۱۵ تن در هکتار بوده ، امسال ۴تا ۶ تن در هکتار و در کنار بحث سرما زدگی کرم گلوگاه ۱۷ تا ۲۵ میلیون تومان در هکتار خسارت وارد کرده است.
ناطق افزود: یکی از عواملی که تاثیر بسزایی در کاهش این خسارت دارد جمع آوری انار های پوسیده داخل باغ هاست.لذا یک نهصت جمع آوری باید شکل بگیرد و همه ی مردم همت کنند ، همه ی جوانان و ارگانها با یک برنامه ریزی درست و منظم تا قبل سال جدید تلاش کنند که جمع آوری اتفاق بیفتد ،.
وی افزود : با توجه به این که شعاع پرواز این آفت تا ۷۰۰ متر است ، اگر در یک باغ جمع آوری اتفاق نیفتد ، باز سایر باغات دچار مشکل می شود ، این یک حق الناس است که بواسطه کوتاهی شخصی که میتوانسته این اقدامات را انجام بدهد و نکرده ، به دیگران هم آسیب رسانده است.
وی خاطر نشان کرد :برابر این اعداد و ارقام اگر شما در هکتار ۱۰ نفر کارگر هم بگیری در یک روز یک میلیون و پانصد هزینه کردی و اما خسارت این آفت در هکتار ۱۷ تا ۲۵ میلیون است ، این مسئله هم نکته مهمی است. بنابراین از همه ی کشاورزان عزیز و بزرگوار می خواهم که به این مهم توجه کنند.
وی در خصوص بحث واکسیناسیون کرونا هم گفت : عقلاء قوم برای در امان ماندن از این ویروس مخرب راه حل هایی را مطرح کردند که یکی از مهمترین آنها ، مسئله واکسیناسیون است که در منطقه ما وضعیت به لحاظ آماری خوب است لکن برای اینکه ایمنی ۱۰۰ درصد شود نیاز است کسانیکه تا بحال واکسن نزدند ، این مهم را مدنظر داشته باشند ، تا ایمنی کامل در این خصوص هم محقق شود.
برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 111

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*