تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه آیسک :مساجد محور اتحاد است.
امام جمعه آیسک :مساجد محور اتحاد است.

امام جمعه آیسک :مساجد محور اتحاد است.

حاتمی/مسجد محور اتحاد است واین کارکرد باید با تقویت حضور آحاد مردم در مساجد تقویت شود.
امام جمعه آیسک به مناسبت ۳۰مرداد روز جهانی مساجد به خبرنگار ما گفت: مسجد کانون وحدت، اخوت و معنویت است، پایگاهی که نیروهای مبارز و شجاع و مومنان را در خود جای داده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود: مهم‌ترین کارکرد مسجد در حال حاضر پشتیبانی از انقلاب و نهادهای انقلابی است.
به گفته وی، در حالی که نیاز های امروز جامعه‌ بصیرت و انقلابی گری است، مساجد می توانند همچون اوایل انقلاب خاستگاه نیروهای انقلابی ومدیریت باشند.
وی با اشاره به اینکه واژه «بصیـــرت» در لغت به معنـــای دانایی، بینایی دل، هوشـــیاری و زیرکی به کار مـــیرودو در اصطلاح به معنای بصیرت دینی که همان ژرف نگری، روشـــن بینی و شناخت درست و عمیق و به موقع از آموزههای دینی است، تاکید کرد: مســـاجد همواره به عنوان کانونی برای بالا بردن فهم مـــردم از آموزههای دینی و
چاره گشـــایی در فتنه ها و معضلات فرهنگی و اجتماعی، نقش بی‌نظیری را در شناخت هرچه بهتر مسلمانان نسبت به دین و آیین اسلام ایفا می کند. وی اظهارداشت : توضیح دقیق و تبیین دستورات دینی رسالت امامان جماعت مساجد است تا مؤمنین با نگاهی به احکام و توجه به آن بتوانند بعنوان یک مومن ومسلمان واقعی عمل کنند.وی رسالت دیگر مساجد را در کنار کارکردهای دینی، مذهبی وفرهنگی، تبیین رسالت های انقلاب، بصیرت افزایی، آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی ورفع تنگناهای اقتصادی نمازگزاران است.

Views – 259

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*