تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه آیسک : نماز جمعه با حفظ و بقای انقلاب اسلامی رابطه مستقیمی دارد.
امام جمعه آیسک : نماز جمعه با حفظ و بقای انقلاب اسلامی رابطه مستقیمی دارد.

امام جمعه آیسک : نماز جمعه با حفظ و بقای انقلاب اسلامی رابطه مستقیمی دارد.

حاتمی / امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۴ مرداد ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث هفته‌های گذشته گفت: ایمان قدرت نهفته در وجود انسان است که در صورت به کارگیری، انسانهای پرتلاش و متعهد را با نشاط تر می کند.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» افزود : تفاوت بین دموکراسی غربی و مردم سالاری دینی در نگاه ویژه اسلام به مردم است چرا که مردم می‌توانند به واسطه انتخاب خود جامعه را به سمت عذاب یا عفو الهی حرکت دهند.
به اعتقاد وی مردم یک رکن و پایه مشروعیت حکومت هستندو در سایه تقوا، عدالت و انتخاب حاکم و امام جامعه است که انسان تکلیف محور ساخته می شود.
وی تأکید کرد : ایمان و تقوا و عدالت نقشی محوری دارند و نقش مردم نیز ویژه است ولی انتخاب مردم به تنهایی مشروعیت ندارد بلکه انتخاب باید توأم با تقوا و عدالت باشد. خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم ضمن خیرمقدم به بسیجیان عضو حلقه های صالحین بخش آیسک در نماز جمعه، ۲۳ ذی القعده روز زیارتی امام رضا علیه السلام را گرامی داشت.امام جمعه آیسک در ادامه با گرامیداشت ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور گفت :نماز جمعه با حفظ و بقای انقلاب اسلامی رابطه مستقیمی دارد.
وی با اشاره به سنگین بودن وظیفه آحاد مردم در قبال نماز جمعه گفت: همه باید تلاش کنیم تا شاهد شکوه و عظمت این سنگر باشیم.
به گفته وی دشمنی و هجمه‌ها به نماز جمعه به خاطر جایگاه ویژه و اثربخش آن در جامعه است که خاری در چشم دشمنان بوده و خواهد بود.
وی افزود :نماز جمعه در ۴۰ سال گذشته ضمن آگاهی و بصیرت بخشی و هوشیاری دادن به مردم توانسته است آحاد جامعه را در مسیر اعتلای آرمان‌های انقلاب، امام و شهدا قرار دهد.
ناطق در ادامه ازتلاش های اعضای ستاد نماز جمعه آیسک وامام جمعه سابق وائمه جمعه موقت این شهر تشکر کرد واز آحاد مردم خواست مبلغ نماز عبادی سیاسی جمعه باشند.
حجت الاسلام رادمرد در ادامه افزود: مهمترین هدف دشمن در تهاجم نسبت به مردم و نظام ما این است که افکار عمومی را متقاعد کند که این نظام و انقلاب اسلامی ناکارآمد است، آنها کارآمدی نظام و دین را تضعیف و یأس و ناامیدی در جامعه ایجاد می‌کنند.
وی استیصال آمریکا را در پی حوادث اخیر از جمله هدف قر ار دادن پهپاد جاسوسی آمریکا، توقیف نفتکش انگلیس و… را نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود :انهدام شبکه اطلاعاتی، جاسوسی و عنکبوتی در داخل و خارج کشور نشانه اقتدار جمهوری اسلامی است و ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم وبا شعار «ما می توانیم» اقتصاد کشور را به دست بگیریم.
وی تصریح کرد :مسئولان هم باید در سایه این امنیت در حوزه مسئولیت خود به وظایف و تکالیف شان عمل کنند تا امید در دل مردم ما ماندگار شود.

Views – 632

درباره‌ی عبداله افخمی راد

یک نظر

  1. از زحمات شما سپاس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*