تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه بخش آیسک :اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون امام خمینی وخون مطهر شهدا است.
امام جمعه بخش آیسک :اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون امام خمینی وخون مطهر شهدا است.

امام جمعه بخش آیسک :اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون امام خمینی وخون مطهر شهدا است.

امام جمعه بخش آیسک :
اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون امام خمینی وخون مطهر شهدا است.

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۴آبان ۱۴۰۰،
در ادامه مباحث هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه در تشریح هفتمین ویژگی یک فرزند صالح در مکتب امام سجاد ع گفت :حب و بغض یکی از محوری ترین پایه های دین خداست. حجت الاسلام والمسلمین «رادمرد» در پاسخ به این سوال که دشمن را از کجا بشناسیم؟ آیا آنچه جمهوری اسلامی برای ما دشمن معرفی میکند ، درست است و ملاک تشخیص چیست؟ اظهار داشت :مکتب ما اسلام است و کتاب ما قرآن کریم لذا باید به قرآن مراجعه کرد و ازآن پرسید. وی افزود :برخی گمان می کنند که هیچ ارتباطی بین شگردهای دشمنان در گذشته با آن چه که امروز اتفاق می افتد وجود ندارد و شناسایی روش دشمنان اوایل اسلام که در قرآن بیان شده است سودی برای شناخت تاکتیک های کنونی دشمن ندارد ولی حقیقت آن است که این یک برداشت سطحی است، چون قرآن علاوه بر این که همه مسائل را بیان کرده، فراتاریخی هم می باشد و این که قرآن کتابی همگانی و همیشگی است و در غایب مانند حاضر جاری است و به آینده و گذشته مانند حال منطبق می باشد.
به گفته وی، راهکارهایی که در قرآن برای شناسایی و برخورد با دشمنان بیان شده در هر زمانی کاربرد و قابلیت اجرایی دارد و با استعانت از آیات قرآن می توانیم موضع گیری مناسب و عاقلانه ای در برابر دشمن داشته باشیم.
خطیب نماز جمعه آیسک، در خطبه دوم با اشاره به اینکه، یکی از موضوعات مهمی که در مسیر حرکت به سوی تقوا ما را کمک میکند ، مسئله ی عدالت است افزود: تحقق عدالت در تمام سطوح و شئونی که می توان تصور کرد ،”مورد تاکید اسلام است.
حجت‌الاسلام رادمرد افزود:یکی از سطوح و شئون عدالت ، عدالت اجتماعی است ، برای عدالت اجتماعی، آثار و نتایج شگفت فردی، اجتماعی و تکوینی وجود دارد که هیچ امری از چنین پیامدهای مبارکی برخوردار نیست. با عدالت است که رحمت‌های الهی سرزمین‌ها را به وفور دربر می‌گیرد.
ناطق در ادامه افزود :مسلما یکی از ارکان پیش‌بُرد هر برنامه ای در سطح جامعه بشری همراهی افراد آن جامعه و یا حداقل عدم مقاومت ایشان در مقابل آن برنامه می‌باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد در ادامه گفت :هر چند جهت گیری نظام ما در مسیر تحقق عدالت است اما نیازمند تلاش مستمر و قاطعانه ای است که روز به روز در این مسیر موفق تر عمل کنیم.
وی با بیان اینکه بهترین مطالبه گر و عدالت خواه رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند افزود:این مهم را در سیره و کلام ایشان می توان دید ، کسی که خواهد عدالت خواه باشد باید ، میزان را ایشان قرار بدهد ، چون او فقیه، اسلام شناس، حکیم و عالم آشنای به زمان است.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه اظهار داشت :یکی از دغدغه‌های صحیح افراد مخصوصا جوانان انقلابی، در مواجهه با بیانات رهبر معظم انقلاب، شیوه‌ی استفاده از این بیانات و تفهیم آن در راستای تعمیق گفتمان رهبری یا جریان‌سازی در سطح عموم مردم است. به گفته وی، عدم مواجهه‌ی صحیح با بیانات رهبر انقلاب همواره به‌عنوان یک آسیب در میان مجموعه‌های فرهنگی انقلابی، خاصه مجامع دانشجویی، مطرح بوده است. به‌گونه‌ای که غالب محصولات رسانه‌ای یا محتوای قابل ارائه‌ی چنین مجامعی، بازنشر بی‌قیدوحاشیه‌ی بیانات رهبری است یا نهایتاً با ارزش افزوده‌ی گرافیکی، تصویری و… دیده می‌شود. وی تأکید کرد :گفتن صرف بیانات رهبری در هر سخنرانی، بدون پیگیری و استمرار، خود به عاملی فزاینده در مهجور ماندن منویات رهبری تبدیل شده است؛ به‌گونه‌ای که رهبر انقلاب، خود از اینکه جوانان به‌عنوان یکی از مخاطبین اصلی بیانات ایشان گاهی به آن بی‌توجهی می‌کنند، گله می‌نمایند.
وی تصریح کرد :با توجه به اینکه مجموعه بیانات رهبر انقلاب تعیین‌کننده‌ی مسیر حرکت انقلاب اسلامی و ترسیم‌کننده‌ی جهت‌گیری مطلوب و لازم اجتماع در برهه‌های مختلف زمانی است، لذا بهره‌برداری از این بیانات نیز باید «نظام‌مند» و «هدفمند» باشد.وی افزود، :اخیرا برخی با عدم تسلط بر مبانی رهبری با شعار عدالت خواهی هجمه هایی به نمازجمعه ها داشتند پیرو سخنان ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه که ورود مصداقی را ممنوع کرده بودند ، هم سخن را تحریف کردند و هم مطالبی که برای کلمه مصداق که ایشان گفته بودند ، خلط کردند و هجمه هایی بدور از تقوا و انصاف داشتند ولی خب در جریان گزارش مجلس نسبت به موضوعی که مطرح شد و نام افراد برده شد ، حضرت آقا تذکر دادند که قبل اثبات جرم ، نام افرادنباید برده شود ، این هم تاییدی شد بر سخنان ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه.

امام جمعه بخش آیسک گفت :در ایام ۱۳ آبان روز مبارزه ملی با استکبار، شاهد فرو ریختن قدرت پوشالی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان بودیم و اقدام مقتدرانه نیروی دریایی سپاه با پشتیبانی نیروهای مسلح ارتش و سایر نیرو ها در توقیف نفتکش که ناو های جنگی آمریکا هم وارد عمل شدند ، اما نتوانستند رویارویی کنند ، درود بی کران خود را نثار روح مطهر امام راحل و شهدای گرانقدرمان می کنیم که این اقتدار و سربلند مرهون مجاهد و ازجان گذشتگی امام و شهدای عزیز بوده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد در ادامه با اشاره به موضوع اوقاف و وقف در آیسک گفت: الحمدلله با پیگیری مسئولین و در میدان بودن نماینده محترم شورای اسلامی جلساتی با رئیس محترم سازمان اوقاف کشور و معاونین و کارشناسان مربوطه برگزار شد و دستاوردهای خوبی هم مهیا شد که برابر توافقات و برنامه کاری که مشخص کردند، بتوانند موضوع مسکن را به حول و قوه ی الهی برطرف کنند که البته نیازمند پیگیری و تلاش شبانه روزی است، الحمد لله در روحیه مسئولین خصوصا شورای محترم و شهردار محترم وجود دارد . پیشنهاد می شود یک کارگروه ویژه ای در این رابطه تشکیل شود و موضوعات روز به روز رصد شود و موانع و مسائلی که احیانا در این حوزه باشد ، سریعا رفع شود تا ان شاءالله بزودی مردم شریف این شهر مسئله مسکن شان حل شود. ناطق در پایان از همه عزیزان خاصتا نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و شورای محترم و شهردار محترم و سایر مسئولین شهرستان که برای حل این مسئله پیگیری و اقدام کردند ، تشکر و قدردانی کرد.
وی همچنین با اشاره به دیدارمسئولان شهر آیسک با جناب آقای مرتضوی معاون محترم اجرایی رئیس‌جمهور محترم داشتند گفت:ایشان دستورات خوبی را ذیل درخواست ها دادند که ان شاءالله برای شهر و بخش ما مبارک خواهد بود.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 53

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*