تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه بخش آیسک : اقتدار نظامی واقتصادی ایران از ثمرات دفاع مقدس است
امام جمعه بخش آیسک : اقتدار نظامی واقتصادی ایران از ثمرات دفاع مقدس است

امام جمعه بخش آیسک : اقتدار نظامی واقتصادی ایران از ثمرات دفاع مقدس است

امام جمعه بخش آیسک :
اقتدار نظامی واقتصادی ایران از ثمرات دفاع مقدس است

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۶شهریور ۱۴۰۰ضمن دعوت از نمازگزاران برای رعایت تقوای الهی وپرهیز از گناه، در ادامه بحت هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه، درخصوص سومین راه ایجاد محبت به اهل بیت در فرزندان سخن گفت.
حجت‌الاسلام والمسلمین «رادمرد»، ارزش جلوه دادن محبت اهل بیت ع را یک مسئله ی بسیار مهم دانست وافزود:اینکه ما محبت به اهل بیت علیهم السلام را به عنوان یک ارزش تلقی کنیم و این در خانواده و جامعه نهادینه شود، وقتی کاری مورد تقدیر و تشویق قرار می گیرد و به عنوان «الگو» مطرح می شود، در دیگران هم جذبه و کشش ایجاد می کند. وی راه چهارم در این بحث را «تعظیم و تکریم ردانست واظهار داشت:: نحوه برخورد مربیان با اهل بیت در حضور فرزندان، و شاگردان و جوانان، به آنان هم یاد می دهد. نام ائمه (علیهم السلام) را با تکریم و احترام یاد کنند وهمراه اسمشان سلام و صلوات بفرستند و به احترام نام امام زمان (عج) از جای برخاسته و دست بر سربگذارند.
به گفته وی تعظیم و تکریم اهل بیت ع یکی از کلید های اصلی ایجاد محبت ایشان در بین فرزندان است، این تعظیم و تکریم ها بسیار در فرزندان ما تاثیر گذار است.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به خطبه ۱۹۸ نهج البلاغه، «تقوا» را دوای درد قلبها، روشنی بخش تاریکی قلوب، شفای بیماری جسم وروح، اصلاح کننده پلیدی ها وپاکی نفس دانست.
حجت الاسلام رادمرد در آستانه ۳۱شهریور آغاز هفته دفاع مقدس گفت :،هفته دفاع مقدس مبدا و آغاز یک تحول عظیم و شگرفی در جامعه اسلامی ایران شد و به تعبیر مقام معظم رهبری دامت برکاته که در چهار مهرماه ۵۷در اولین خطبه نمازجمعه بعد از آغاز جنگ فرمودند: «دروازه ی فتوحات بزرگ اسلام خواهد بود» همینطور هم شد.
وی به استناد سخنان امام خمینی(ره) درباره بازخوانی جنگ تحمیلی در محافل مختلف وتبیین «هفته جنگ»، فواید و نتایج و پیامدهای آن‌ تاکید کرد.
وی افزود :ما ابهت ابرقدرت ها رادر پیروزی در جنگ ۸ ساله شکستیم و امروز هم ثمرات آن مجاهدت ها را برداشت می کنیم که یکی از انها هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد است ، ابهت نظامی آمریکا شکست ، فضایی که در دوره ترامپ پدید آمد و ضعف هایی که در داخل نشان داده شد که زمینه را فراهم کرد برای شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی ،اما ما از دروازه فتوحات اسلام عبور کردیم و این حمله بازدارندگی ایجاد کرد و نقطه اوج موفقیت بازدارندگی این حمله در سخنرانی ترامپ به وضوح درک می شود. ناطق افزود:از منظر اقتصادی نیر حمله به عین الاسد، ضامن افزایش امنیت اقتصاد ایران بود. نفتکش‌های ایرانی بعد از این حمله با پرچم جمهوری اسلامی ایران در دریای کارائیب از جلوی ناوهای جنگی آمریکا رد شدند و محموله‌های بنزین خود را به ونزوئلا رساندند و این کشور نیز نتوانست هیچ مزاحمتی برای محموله‌های صادراتی ایران ایجاد کند. وی حضور ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش در رژه روسیه، حضور ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش، در شمال اقیانوس اطلس بعنوان حیاط خلوت آمریکا و ارسال محموله سوخت به لبنان را نمونه هایی نمرات دفاع مقدس واستقامت ملت ایران دانست. امام جمعه بخش آیسک با بیان اینکه با این وجود، در حوزه های داخل دچار مشکل هستیم ودلیل آن هم نبود برخی آرمان ها و اهداف و روحیات برخاسته از دفاع مقدس است، اظهار داشت : در مسئله عدالت دچار ضعف و مشکل هستیم ، کار فراوان می طلبد ،اگر چه قوه قضائیه در حوزه اصلاح ساختار های خود در جهت مبارزه با فساد و مفسد قدم هایی برداشته که جای تقدیر دارد اما استقامت و استمرار می طلبدو در حوزه دولت هم همین روحیه حاکم شده است.
وی با بیان اینکه، اخیرا اصول ۱۲گانه مبارزه با فساد در دولت به دستگاه ها ابلاغ شد که جای تقدیر بسیار دارد تاکید کرد :تقاضا داریم تمام دستگاه ها اهتمام جدی و عملی نسبت به این موضوع داشته باشند ، مجلس هم باید همت کند و قوانینی که نیازمند اصلاح و تکمیل هستند که کمک کننده به حوزه مبارزه با فساد و تقویت عدالت است را به جد و ضرورت در دستورکار قرار دهند .
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هر بخشنامه و ابلاغ و حکمی باید پیوست عدالت داشته باشد، تاکید کرد :در همه قوا این مهم باید مدنظر باشد وی اظهار امیدواری کرد بزودی شاهد تاثیرات این اقدامات در زندگی مردم باشیم.
ناطق در باره برخی دوگانگی ها گفت :درمسائل مذهبی و دینی و نماز و مراسمات و محرم و اربعین دستور العمل و قوانین سختگیرانه و محدود کننده ای را إعمال می کنند که ظاهرا باید إعمال شود و ما هم تابع هستیم اما در جریان برگزاری کنسرت در ترکیه که خیلی ها هم رفتند ما کسی را نمی بینیم از ستاد ملی کرونا که یقه چاک دهد و فریاد بزند و زدن دو واکسن و آزمایش و فلان و فلان را شرط کنند اما اربعین که می شود محدودیت ، شرایط ، قیمت گذاری ها سرسام آور در خدمات و هزینه ها مطرح است، این سوالات را ستاد ملی باید پاسخگو باشد ، هر ملاحظه و نکته ای دارند برای مردم روشن کنند.
وی گفت :انتظار ما از رئیس جمهور محترم این است که پیوست عدالت این بخشنامه ها را هم نگارش و إعمال کنند. وی به مشکل خرابی خودپرداز بانک ها مستقر در برخی روستاها و عدم خدمات دهی مناسب از جمله در روستای بغداده اشاره کرد وخواستار تثبیت خدمات وپشتیبانی برای برخورداری بیشتر مردم از خدمات بانکی شد.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 123

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*