تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه بخش آیسک : انتخابات باشکوه با همت همه مردم و اراده خدای متعال رقم خواهدخورد.
امام جمعه بخش آیسک :  انتخابات باشکوه با همت همه مردم و اراده خدای متعال رقم خواهدخورد.

امام جمعه بخش آیسک : انتخابات باشکوه با همت همه مردم و اراده خدای متعال رقم خواهدخورد.

امام جمعه بخش آیسک :
انتخابات باشکوه با همت همه مردم و اراده خدای متعال رقم خواهدخورد

پایگاه خبری آیسک /امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۷خرداد ۱۴۰۰،پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث خطبه های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه وتشریح۷ ویژگی بسیار مهم و ضروری یک فرزند صالح در مکتب امام سجاد ع در بیان چگونگی بصیرت دادن به فرزندان، بیان جایگاه حق وباطل را لازمه این مهم دانست وافزود:همیشه بهره‏ ها به میزان آمادگی هاو لیاقت هاست.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود :در مبدا فیض الهى هیچگونه بخل و محدودیت و ممنوعیت وجود ندارد، همانگونه که ابرهاى آسمان بدون قید و شرط، همه جا باران مى‏ بارند، قلوب و ارواح آدمیان هم در برابر فیض و هدایت خدا برخوردار می شود.
وی با بیان اینکه «باطل تنها در یک لباس ظاهر نمى‏شود»، افزود: یکى از خصائص باطل این است که هر” لحظه به شکلى و هرزمان به لباس دیگرى در مى‏آید”، تا اگر او را در یک لباس شناختند، در لباس دیگر بتواند چهره خود را پنهان سازد.
ناطق در ادامه گفت :بقاى هر موجود بسته به میزان سود رسانى اوست وبراساس وعده الهی باطل نابود شدنی است.
حجت‌الاسلام رادمرد تاکید کرد : حق مداران همیشه باید دردفاع از حق کوتاه نیایند و در دام مصلحت اندیشی و مصلحت سنجی و تساهل و تسامح نیفتند.
امام جمعه آیسک تاکید کرد :«مبارزه حق و باطل همیشگى است».
خطیب نماز جمعه آیسک، در خطبه دوم با اشاره به ۷ خرداد روز قانون و آغاز هفته مجلس، با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در روز گذشته گفت :این توصیه ها باید منشوری برای حرکت انقلابی مجلس تلقی شود و بند بند این سخنان ملاک عمل و گفتار و رفتار نمایندگان معزز باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد، ایستادگی بر ویژگی‌های خوب و حفظ آنها با مراقبه یعنی تقوا را رسالت خطیر نمایندگان دانست وتاکید کرد:لزوم رعایت عقلانیّت و آرامش در کار مجلس الزامی است. مجلس یکی از مظاهر عمده‌ی خِرد جمعی در کشور است،پس احتیاج به رفتار خردمندانه در کارهایی که انجام میگیرددارد.
وی افزود: برخی انقلابی‌گری را با رفتار هیجانی اشتباه میگیرند، با حرفهای غیر مسئولانه اشتباه میگیرند؛ انقلابی‌گری این نیست؛ انقلابی‌گری آن روحیه‌ی اقدام صحیح، عازم،‌ و جازم در جهت درستی است که با عقلانیّت برخاسته‌ی از روحیه‌ی انقلابی‌گری ترسیم شده است. نماینده ولی فقیه در بخش آیسک رسالت دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی را «رعایت اولویّتها و مسائل اساسی کشور» دانست وگفت:یکی از این اولویت ها محور اساسی اقتصاد در کشور است، اگر تولید را زنده کنیم، اقتصاد کشور جان خواهد گرفت.به گفت وی، سخنان رهبری در سال گذشته و امسال در جمع نمایندگان باید «منشور و چراغ راه» شود.
ناطق با اشاره به ارسال اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان به وزارت کشور،گفت :هجمه هایی بر علیه شورای نگهبان شد و برخی اتهامات فراوانی را متوجه آنها کردند. وی به جایگاه والای شورای نگهبان چون اشاره کرد و گفت :جایگاه شورا بسیار مهم است،لذا همیشه در زمان انتخابات جایگاه قانونی این شورا تخریب می شود.
وی سه وظیفه اصلی شورای نگهبان را طبق قانون اساسی «نظارت بر قانونگذاری، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات» بیان کرد وگفت :براساس بند (۹) اصل ۱۱۰ قانون اساسی “صلاحیت‏ داوطلبان‏ ریاست‏ جمهوری باید قبل‏ از انتخابات‏ به‏ تأیید شورای‏ نگهبان‏ برسد، بنابراین احراز صلاحیت داوطلبان بر عهده شورای نگهبان است ومصلحت اندیشی در تایید ها یا رد کردن ها اصلا راه ندارد ، اما آنهایی که دشمنی دارند و شورای نگهبان را مانع قدرت طلبی و ولنگاری خودشان در مدیریت ها می دانند ، جور دیگری این مسیر قانونی را ترسیم می کنند و از واژه هایی مثل مهندسی انتخابات یاد می کنند. امام جمعه بخش آیسک ادامه داد:دشمنان تمام توان خود را بر ضربه زدن به نظام اسلامی گذاشته اندو بهترین فرصت را انتخابات میدانند و به هر روش و طریقی می خواهند این انتخابات بی رونق و با مشارکت پایین اتفاق بیفتد ، لذا از اطراف و اکناف حملات خود را شروع کردند و در همه عرصه ها تلاش می کنند که به هدفشان برسند.
وی خطاب به مردم بزرگوار وجوانان گرانقدر گفت: در بازار آشفته سیاست بازان متکی به هیچ ، که نه پایبند به اخلاق هستند و نه انسانیت ، مراقبت کنید و پای خودتان را بر روی اعتقادات صحیح و حق محکم کنید ، نگذارید شبهات ماندگار شود ، نگذارید فضای مجازی بدون مهار ، بدون اخلاق، شما را در دام شبهه افکنی خودش بیاندازد ، تا خبری را از منبع موثق و مورد اعتماد نشنیده اید ، اقدام به عمل و تصمیم به انجام کاری نگیرید ، اگر انسان وجود دشمن را درست درک کند و ببیند، جور دیگری عمل می کند.

امام جمعه آیسک تصریح کرد :دل ما روشن است به یک انتخابات باشکوه که با همت همه مردم و اراده خدای متعال رقم خواهد خورد.
نماینده ولی فقیه در بخش آیسک در ادامه با اشاره به شعار سال «تولید و پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»گفت :تحقق این شعار همه اش مربوط به دولت و مجلس و قوه قضائیه نیست بلکه مردم هم می توانند در این عرصه پیش قدم باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد افزود: یکی از اقداماتی که مردم می توانند انجام دهند این است که، مغازه ها و تولیدی هایی که اجاره هست و تولید کنندگان و مغازه داران که هم خودشان شاغل هستند و هم افرادی را مشغول بکار کردند ، صاحبان مغازه ها و املاک در حوزه پشتیبانی ورود پیدا کنند و مبلغ اجاره ها را ثابت نگه دارند یا بقدری منصفانه افزایش دهند.
به گفته وی کار دیگری که می تواند به این حوزه کمک کند این است که مردم در موضوع خرید نسیه کمتر ورود کرده وبدهی خود را دراسرع وقت به کسبه پرداخت کنند تا آنها بتوانند در کسب و کارش برنامه ریزی کنند.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 112

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*