تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه بخش آیسک : برخی مسئولان دولت وعده های دروغ شان را باور کرده اند!
امام جمعه بخش آیسک : برخی مسئولان دولت وعده های دروغ شان را باور کرده اند!

امام جمعه بخش آیسک : برخی مسئولان دولت وعده های دروغ شان را باور کرده اند!

امام جمعه بخش آیسک :
برخی مسئولان دولت وعده های دروغ شان را باور کرده اند!

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه یکم مرداد ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه ویژگی های فرزند صالح تاکید کرد :محبت به تنهایی سودمند نیست تقوا و عمل ضروری است.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» درباره اینکه، چگونه نوجوانان را به عبادت ترغیب و تشویق کنیم، تا از عمق جان و دل، عبادت را پذیرا باشند. گفت: عبادت و بندگی، انسان را از سقوط در منجلاب فساد بازمی دارد. وی درخصوص این سؤال که چه نوع عبادتی انسان را از منکر باز می دارد؟ تصریح کرد :عبادتی که بر بنیاد شناخت و تفکر باشد، عبادت واقعی، هرگز به صرف انباشت اطلاعات مذهبی حاصل نمی شود، بلکه با شناخت و حسی مذهبی به انجام می رسید.به گفته وی، عبادت واقعی، اعماق روح انسان را به هیجان در می آورد، مانند انفجاری که چشمه سارهای روحانی را به جریان می اندازد. این هیجان می تواند تا فرجام زندگانی در موجودیت او اثر بخشد.
نماینده ولی فقیه در بخش آیسک با بیان اینکه، متاسفانه در کتب درسی آموزه های دینی صرفاً در حد تراکم اطلاعات دینی است و بارش و ریزش پی درپی مفاهیم مربوط به آن در لابه لای کتاب های درسی نهفته است گفت :به علاوه اطلاعات و پیام هایی که ارائه می شود، غالباً شکلی تکراری، یک نواخت و صوری دارد که نهایتاً هدف آن افزایش بیشتر محفوظات است و در آموزش آن ها فرصت یا موقعیتی برای برانگیختن خلاقیت ها، رغبت ها و عواطف دینی در نظر گرفته نشده است، در نتیجه موجب خستگی و دل زدگی نوجوانان از این درس ها می شود. ناطق افزود:در حالی که رسالت این درس ها، ایجاد حس مذهبی است و حس مذهبی نه تنها تجلی گاه حضور خداوند در نهاد انسان است، بلکه مظهر عالی ترین صفات والای حق تعالی و سایر ارزش های عالی انسانی است. اگر حس مذهبی و فطرت دینی نبود، بشر هیچ توجیهی برای وجود ارزش های عالی انسانی ـ چون حق طلبی، عدالت خواهی، مناعت طبع و کرامت نفس، عشق به جمال و کمال و علم و ادب، احسان نداشت.
وی با استناد به روایتی از رسول اکرم ص گفت: هدف تربیت دینی، برانگیختن شوق و رغبت دینی است و نه صرفاً انتقال مطالب دینی. اگر شور دینی را در کودکان و نوجوانان پرورش دادیم، بزرگ ترین تاثیر تربیتی را در ساختار شناختی و عاطفی آنان ایجاد کرده ایم و بر اساس روایات و سیره اهل بیت علیهم السلام ایجاد عادت دینی مقدمه پرورش دینی است.وی افزود :به جای این که کودکان و نوجوانان را به عبادت وادار کنیم، انگیزه عبادت را در آن ها به وجود آوریم تا خود در پی عبادت بروند.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به مناسبت های دهه دوم ماه ذی الحجه گفت: این دهه از پر عظمت ترین دهه های زندگانی ماست که از عید قربان شروع می شود. حجت الاسلام والمسلمین رادمرد با تبریک دهه ولایت وامامت وعید بزرگ غدیر، با بیان اینکه،
بعد از نیازِ هدایت و وحی، دومین نیاز بنیادین و ضروری انسان و جامعه انسانی، امنیت فردی و اجتماعی است، افزود:امنیت فردی، آرامش و آسایش نسبی است که فرد، بدون بیم و ترس از بروز آسیب‌های احتمالی به چهار سرمایه خود- جان، مال، ناموس و آبرو-، زندگی می‌کند؛ امنیت اجتماعی نیز تعمیم همین امنیت فردی، در تمام یا بخش عمده جامعه است، امری که منشأ و زیربنای تمامی امور بوده و با عدم آن هیچ گونه فعالیتی اعم از علمی، آموزشی، فرهنگی، اقتصادی، تجاری، صنعتی، هنری، سیاسی و… انجام‌پذیر نخواهد بود.
وی تصریح کرد : امنیت اجتماعی پایدار به عنوان یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین انواع امنیت، اصلی لازم برای هرگونه شکوفایی، پیشرفت و تعالی جامعه قلمداد می‌گردد.
وی به استناد آیه ۱۱۲سورا نحل، سه ویژگی و خصوصیت برای یک سرزمین آباد و قابل زندگی را «امنیت، اطمینان به تداوم حیات در آن و وجود رزق و روزی فراوان» برشمرد وافزود :کسانی که می‌خواهند سرزمینی آباد داشته باشند، باید قبل از هر چیز به مسأله امنیت اهتمام ورزند، سپس امید به آینده و اقتصاد پویا را در برنامه اداره جامعه قرار دهند. وی گفت :اگرامنیت و آرامش درجامعه ای برقرارنباشد، برقراری عدالت نیز امری محال و غیرممکن خواهد بود.
امام جمعه بخش آیسک با اشاره به آیه ۵۵ سوره نور گفت :امنیت یکی از سه پیش نیاز اصلی تحقق عبودیت و استقرار نظام توحید و در یک کلمه خوشبختی و سعادت انسان‌ها، است. وی این سه پیش نیاز را «شایسته‌سالاری و حاکمیت مؤمنین راستین، صالحان و شایستگان _ استیلاء دین الهی و نظام مدیریت مورد پسند الهی» برشمرد.

وی با تبیین فرهنگ «غدیر» گفت :توجه و عدم توجه به موضوع غدیر در جامعه امت اسلامی فراز و فرود هایی را رقم زده است که از جمله فراز ها ، حکومت چند ساله امیر المومنین علی ع است و از فرود ها غصب حق ایشان بعد رحلت پیامبر اسلام (ص) و جریان شهادت امام حسین علیه السلام در کربلا است، اما مجاهدت و تلاش های ائمه معصومین ع در دوره های مختلف مسیر را در دوره ای مقداری میسر کرد و در پی نشر و احیای معارف نابی که بود جامعه‌ی شیعه این قابلیت را پیدا کرد تا برای اولین‌بار به امام خردسال امتحان شود و از این آزمایش سخت، سربلند بیرون آید.
وی با بیان اینکه فهم درست از مطالبات امام جامعه کمک کننده ارتقاء ظرفیت های جامعه است افزود: دو هفته تا آغاز به کار دولت سیزدهم مانده است. قطعاً بهترین مسیر برای مطالبات حقیقی مردم، تبیین مطالبات امام جامعه در طول سالیان گذشته از دولت‌ها است. امام جمعه آیسک تاکید کرد :کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه‌/ رعایت اقشار ضعیف، توجه به روستاها و فقرا/ عهد به تحقق عدالت و فساد ستیزی‌/ اولویت رفع بیکاری جوانان و معیشت مردم‌/ تحول به نفع مردم با دولت معتقد به تحول‌ را مطالبه مردم از دولت سیزدهم برشمرد وراه ایجاد تحوّل را تشکیل یک دولت معتقد به تحوّل و معتقد به عنصر تحوّل‌آفرین، یعنی عنصر جوان نخبه مؤمن انقلابی/ ملّت قدرتمند، آینده روشن با انسان‌های قوی و پِرکاربیان کرد. وی گفت:دولت مستقر فعلی را هر چه خواستند کمک کنند اما از آنجایی که مرغ شان یک پا داشت و فهم درستی از مسائل نداشتند واین تفکر در لایه های بعدی هم نفوذ داشت و تمرکز بر مسیر بیهوده داشتند کار به سرانجام نرسید حالا هر چه داد و فریاد و سخن می گویند که فلان قانون اگر نبود، تحریم ها برداشتنه می شد و فروردین و اردیبهشت دیگری را تجربه می کردیم، نشان می دهد ،هنوز مطلب را نگرفته اند و متوجه موضوع نیستند و خودشان هم وعده های دروغ شان را باور کرده اند.
وی گفت :اگر تمرکزشان را در داخل می گذاشتند و خارج را در خدمت داخل می گرفتند الان خوزستان قهرمان ما این بحران را نداشت ، سیستان و بلوچستان مظلوم ما این مشکلات را نداشت و همچنین منطقه ما درگیر اولیات خودشان نبودند.حجت السلام رادمرد با بیان اینکه ، دشمن ما همیشه سر زخم می نشیند تاکید کرد :باید به محاسبه کشید آنانیکه ایجاد زخم کردند در کشور. خدای متعال در جای حق نشسته و داد این مردم را خواهد گرفت.
ناطق در ادامه با اعلام این که از ۵ مرداد ماه هفته نماز جمعه آغاز می شود که بمناسبت اقامه اولین نمازجمعه در سال ۵۸ به امامت آیت الله طالقانی ره نام گذاری شده است، از تلاش های مسئول و اعضای ستاد نمازجمعه، انتظامات برادران و خواهران و امامان جمعه موقت و همه ی دستگاه ها و نهاد هایی که با ستاد نمازجمعه همکاری دارند، تشکر و قدر دانی کرد.
امام جمعه بخش آیسک با بیان اینکه ما در شهرستان به شدت به «وحدت و همدلی» محتاج هستیم، گفت :بایدم دم ومسئولان با کسانیکه مخل به این مهم هستند، با تذکر و اقدامات توجیهی و سایر اقدامات لازم توجه کنند.
به گفته وی، دامن زدن به موضوع شناسنامه با این نگاه که اسم آیسک در شناسنامه هست و در فضای مجازی دامن زدن به آن و از آیسک و آیسکی به گونه ای حرف زدن که دلخوری ایجاد کند باید به شدت پرهیز کرد. وی تاکید کرد :حل این موضوع یک راه حل بیشتر ندارد که از نماینده محترم مجلس و شورای اسلامی شهر منتخب و مسئولین می خواهم آن را به جد دنبال کنند و همه ی مردم هم از این مطالبه ، حمایت جدی و فراگیری داشته باشند و آن مسئله استقلال بخش آیسک است ، این مطالبه ی جدی ماست که با یک حرکت جهادی و تلاش جدی و یک نگاه آینده نگرانه حل شود. خطیب نماز جمعه آیسک در پایان با اشاره به درخواست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سرایان خواستار اهتمام ویژه مردم عزیز به واکسیناسیون مربوط به بیماری کرونا شد.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 138

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*