تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه بخش آیسک :عاشق مبارزه با اسرائیل هستیم
امام جمعه بخش آیسک :عاشق مبارزه با اسرائیل هستیم

امام جمعه بخش آیسک :عاشق مبارزه با اسرائیل هستیم

امام جمعه بخش آیسک :
عاشق مبارزه با اسرائیل هستیم

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۵آذر ۱۴۰۰پس از سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،
در ادامه مباحث هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه وتشریح هفتمین ویژگی فرزند صالح در مکتب امام سجاد ع گفت :مسئله حب و بغض یکی از محوری ترین پایه های دین خداست.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود :” یکی از آن عوامل موثر در ساختار جامعه اسلامی مسئله دشمن شناسی است که بر اساس آن باید تربیت شکل بگیرد و یکی از ویژگی های فرزند صالح می شود. به گفته وی، در برخی از روایات راه کسب محبت خدا، بغض و دشمنی دشمنان خدا و چیزهایی که خدا دوست نمی‌دارد، معرفی شده است.ناطق به استناد روایتی از امام صادق ع افزود:بنابراین دشمنی با اهل معصیت، دل انسان را برای محبت خدا آماده می‌کند.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین این یادگار اصیل امام خمینی ره که در ۵ آذر ۵۸ فرمان تشکیل آن صادر شد، این روز را به هم آحاد مردم بویژه بسیجیان گرانقدر و مخلص تبریک گفت.
حجت‌الاسلام رادمرد افزود:تفکر و فرهنگ بسیجی به مثابه یکی از مهمترین ظرفیت‌های درون‌زای کشور، تفکر و فرهنگی موازنه‌ساز در برابر تهاجم‌های ترکیبی دشمن در شرایط امروزی است که با اتکای به آن می‌توان به جنگ تحریم و تحریف رفت.
ناطق تاکید کرد :ولایت‌باوری و ولایت‌محوری، عمل صالح و پرهیزکاری (خودساختگی و اهل ارتباط با خدا بودن) ، ایثار و مقاومت، آگاه، بصیر، زمان‌شناس و موقعیت‌شناس (آرمان‌گرای واقع‌بین) بودن، پیش‌رونده و پیش‌برنده (بن‌بست‌شکن) بودن ، مردمی بودن، دارا بودن سعه‌صدر و انتقادپذیری، پاسدار هویت اسلامی ایرانی بودن، امیدوار و امیدآفرین بودن و تکلیف‌گرایی نتیجه‌محور مهمترین شاخص های تفکر و فرهنگ بسیجی است.
وی اظهار داشت :ایجاد و تثبیت مکتب بازدارندگی همه‌جانبه، الهام‌بخشی و صدور انقلاب اسلامی، پشتوانه بودن برای دولت‌ها، خلق سرمایه اجتماعی برای نظام و کاستن از جاذبه برون‌گرایی در اداره کشور، مهمترین حوزه‌های نقش‌آفرینی بسیج در راستای تقویت قدرت نظام است.
به اعتقاد وی، اقدامات تبیینی و بصیرتی برای تشریح وضع موجود و ریشه‌یابی مشکلات، تبیین نحوه مسأله‌یابی و قرائت‌های تحلیلی از شرایط موجود و راهکارهای برون‌رفت از آن، مقابله با جنگ اقتصادی(تلاش برای خنثی‌سازی تحریم‌ها)، پاسداری از جهاد کبیر نظام در برابر استکبار، مطالبه‌گری در حوزه عدالت، کمک به مبارزه با فساد، پاسداری از آزادی و استقلال ملی، جوان‌گرایی و جوان‌پروری و ارائه الگویی مطلوب، روزآمد و موفق از سبک زندگی اسلامی ایرانی مهمترین اقداماتی است که بسیج بایستی در راستای امیدآفرینی و کمک به حل مشکلات انجام دهد.
وی در ادامه گفت :یکی از موانع بر سر راه جامعه ما، تبعیض هاست که در برخی اوقات رویه شده است، اگر چه دارد برخورد می شود و یکی از مطالبات جدی مردم هم هست، حقوق های نجومی فساد زاست و اعتماد زداست، چه معنی دارد ، این حقوق ها پرداخت شود ، آخر با چه منطق و چه استدلالی اینکار را می کنند.
وی با اشاره به تاکید رهبری در سال ۹۵ که « موضوع حقوق‌های نجومی، در واقع هجوم به ارزش‌ها است و…» افزود:اکنون ۵ سال از مطالبه رهبری در مقابله با حقوق‌های نجومی می‌گذرد. دولت سابق چندان اعتقادی به برخورد با این ناهنجاری بزرگ نداشت لکن حالا که قوای سه گانه، باهمفکری و هم‌آوایی منادی مقابله با فساد هستند باید گام مهمی را در مقابله با این زیاده‌خواهی‌های زشت بردارند. امام جمعه بخش آیسک تصریح کرد : این توقع و انتظار مهم عموم مردم از دولت انقلابی و مجلس انقلابی و قوه قضائیه انقلابی است.
وی افزود : مانع دیگری که در سر راه ماست استکبار است که آن را هم به حول و قوه الهی باید برداریم ، اولا با شناخت درست او و ثانیا با شناخت شگرد های او ثالثا با استقامت در مسیر ایمان و باور ها و ارزش های خودمان .
ناطق در آستانه مذاکرات وین گفت : اکنون با شرایط و ضوابطی که ایران مشخص کرده ، آنها شروع کردند که شاخ و دندان نشان دادن ، فرمانده ستاد مرکزی آمریکا گفته است : نیرو های ما آمده گزینه نظامی در صورت شکس مذاکرات با ایران هستند، در صورت دریافت دستور برای برخورد باایران برنامه های متعددی داریم. اولا می گوئیم شما در مذاکرات ایران حضور ندارید بدلیل خروج خودتان و چون در افکار عمومی جهان دچار خفت و ذلت شدید اینگونه دهان باز می کنید که نه ما همان آمریکای سابق هستیم. ثانیا در جریان نفتکش که اخیرا پیش آمد با چند قایق موتوری کوچک مقابل شما ایستادیم و کار نتوانستید انجام دهید ، البته هدفمند با چند قایق موتوری رفتند تا خوار و ذلیل کنند آمریکا را و ابهت او را درهم بشکنند ، که همین هم شد ، یا در جریان عین الاسد چه کردید؟ و از همه مهمتر دست پیش میگیرند تا پس نیفتند ، ما هنوز انتقام شهادت مظلومانه سردار عزیزمان حاج قاسم سلیمانی را نگرفتیم از شما ، این هم از ترس آنهاست که این گونه حرف می زنند. حال نخست وزیر اسرائیل هم در این وسط حرفی زده که یعنی ما هم هستیم او گفته به لحظه صفر درگیری با ایران نزدیک می شویم. ما که از خدا می خواهیم این اتفاق بیفتد تا برای همیشه بساط شما را جمع کنیم. اگر برای آمریکا برای هر زدنی ده تا خوردن است ، برای شما با اولین اقدام تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم و بساط اسرائیل را جمع خواهیم کرد.
امام جمعه بخش آیسک اعلام کرد :ما عاشق مبارزه با اسرائیل هستیم. ما را از لحظه صفر می ترسانید، ما ادامه دهنده راه کسی هستیم که گفت برروی قبرم بنویسید که اینجا مدفن کسی است که می خواست اسرائیل را نابود کند. رحمت خدا بر پارسای بی ادعا شهید «طهرانی مقدم» که مسیری را پایه گذاری کرد که اقتدار ایران حفظ شد و قدرت برخورد با دشمن را تقویت کرد ، رحمت خدا بر شهید فخری زاده که مسیر علمی و دانشی اقتدار ایران را نهادینه کرد تا برای همیشه بستری باشد برای پرورش نخبگان و دانشمندان جوان مومن بسیجی ، مناسبت های هفته آینده همه اش مصادیقی است برای نشان دادن یک تفکر بسیجی که در تارک اسلام همیشه می درخشیده است از «شیخ مفید» که مدافع عقاید حقه ی شیعه بود تا «مدرس» که مدافع استقلال کشور ایران بود تا «میرزا کوچک خان جنگلی» که مبارز راه حفظ عزت کشور بود تا دانشمند شهید «شهریاری و شهید فخری زاده» ، اینها افتخارات ایران اسلامی هستند و یادشان را گرامی میداریم. وی در پایان یک توصیه هم مسئولان داشت وافزود :، چرا بدون اینکه کار به نتیجه برسد در مردم توقع ایجاد می کنید و بعد که نشد مردم را هم دچار نگرانی و اضطراب می کنید؟ مثلا در خصوص MRI، از این بابت که در فردوس مرکزیتی ایجاد شده و مردمشهرستان های فردوس و سرایان و سایر شهرستان ها بهرمند می شوند از این امکان ، همه ی مقدمات ایجاد شده یکدفعه خبر می رسد که از جای دیگر سر در آورده.
آقای رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ، اگر زبان دریافت امکانات زبان غیر پیگیری و جلسه و این هاست ما هم آن راه رابلدیم، لکن نجابت مردم منطقه نمی گذارد وارد آن عرصه ها بشویم ، لکن سوءاستفاده از این نجابت هم حدی دارد، اگر هر مسئله ای در این اختصاص دادن هاست چرا دغدغه ها و نگرانی ها و دردسر ها را متوجه مردم می کنید؟! ،
حجت الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:چه علاقه ای در بین برخی مسئولین است که تنش مدیریت و تصمیم شان را بار بر دوش مردم می کنند؟
برای ما خیلی مسئله تعجب آور است ، این را از این بابت در این خطبه عرض کردم که مردم منظقه ما و شهرستان ما هم سهیم در آن آورده ی مردمی است که گفته بودند باید جمع آوری شود ، پس این حق ما هم هست که مطالبه کنیم. از اول مردم را نسبت به نحوی تصمیم گیری تان و ملاک و معیار ها مطلع کنید ، بعد اقدام کنید. بنده برای این نوع مدیریت ها واقعا اظهار تاسف می کنم. امیدوارم نماینده محترم و مسئولان مربوطه یک اقدام عاجل از روی حکمت و شجاعت انجام دهند.
برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 115

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*