تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه موقت آیسک: جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی دفاعی واقتدار قراردارد
امام جمعه موقت آیسک: جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی دفاعی واقتدار قراردارد

امام جمعه موقت آیسک: جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی دفاعی واقتدار قراردارد

امام جمعه موقت آیسک:
جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی دفاعی واقتدار قراردارد

حاتمی / امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، با تبریک میلاد رسول اکرم ص و امام جعفر صادق ع اظهار داشت: ملاک ارزش گذاری در دنیا و آخرت تقواست.
حجت‌الاسلام «حسین میربلوکی» در ادامه مصادیق تقوا را از لسان رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، «حفظ آبروی مسلمان، اجتناب از ظلم به خدا، اجتناب از ظلم اجتماعی و ظلم به والدین، اجتناب از مال حرام، حفظ زبان و محاسبه نفس» بیان کرد.
وی در خطبه دوم با استناد به آیه ۸۳ سوره قصص، درباره راه های عاقبت بخیری اظهار داشت: ازعوامل عاقبت بخیری «بزرگ شمردن نعمتهای خدا» است، وی با اشاره به اینکه، قرآن کریم از اصلی‌ترین شئونات پیامبر ص را «اسوه بودن» می‌داند بر الگو برداری از سیره، اخلاق ورفتار نبی مکرم اسلام ص تاکید کرد.
امام جمعه موقت آیسک درادامه، با اشاره به صدور احکام قضایی رئیس کل اسبق بانک مرکزی وعوامل اختلال در نطام پؤلی وارزی کشور گفت: ضمن تشکر از دستگاه قضایی، انتظار داریم این برخورد ها از سطح به عمق تسری یابد وریشه فساد در جای جای کشور بویژه دستگاه‌های اجرایی و دولتی خشکانده شود.
وی افزود :در شرایط خاص امروز کشور، مهمترین وظیفه قوه قضائیه که اولویت وفوریت دارد مواجهه عادلانه وشجاعانه با دانه درشت ها، یقه سفیدها وبه رسمیت نشناختن خط قرمزها ومصلحت های ساختگی در برخورد با مفاسد اقتصادی است.
حجت‌الاسلام «میربلوکی» افزود: قضات باید وقتی جرایم وتخلفات محرز شد مصلحت ها را کتار بگذارند وبا ورود به حیاط خلوت آنها محکم برخورد کنند چرا که این اقدامات موجب اعتماد مردم به قوه قضائیه می شود.
امام جمعه موقت آیسک تاکید کرد: مبارزه با فساد توسط قوه قضاییه از جنبه‌های مختلف دارای اولویت واهمیت است وانتظار مردم از قوه قضائیه برخورد قاطع با فساد وجرایم مالی و «ایجاد بستر سالم ومناسب برای رشد اقتصادی کشور» است.
وی گفت :تا زمانی که صیانت از ذخایر ملی وبیت المال وجاهتی نداشته باشد نمی توان برای یک اقتصاد مولد وپیشرو برنامه ریزی صحیحی داشت، لذا دستگاه قضایی باید خود را فراتر از یک محکمه بداند و همراه با دستگاه اجرایی کشور برای رفع موانع تولید قدم بردارد.
وی افزود: سفراخیررئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان به روسیه وپاکستان پیام مهمی به دشمنان داشت واین سفرها را «رزمایش دیپلماتیک» با پیام صلح امنیتی ودفاعی دانست. وی تأکید کرد :این سفرها هشداری روشن به دشمنان ایران اسلامی وایادی حلقه بگوش آنان در منطقه بود، چراکه همگرایی منطقه ای بالا رفته وضریب امنیتی کشور بیش از پیش تقویت شده است.
حجت الاسلام میربلوکی اظهار داشت :بعد از سفر ریاست جمهوری به دوشنبه وشرکت در اجلاس شانگهای، حضور وزیر امور خارجه در روسیه، لبنان وسوریه ورزمایش بزرگ ارتش وسپاه در کویر مرکزی ایران، رزمایش دریایی مشترک ایران وروسیه، رزمایش ارتش در شمالغرب کشور و… همه در واقع در یک پازل دفاع ورزمایش ترکیبی بود تا در مقابل جنگ ترکیبی دشمن قرار بگیرد وصلابت دفاعی جمهوری اسلامی ایران را ثابت کند لذا دشمنان ملت ما بدانند که «جمهوری اسلامی در اوج آمادگی دفاعی قرار دارد واگر خطایی از آنها سربزنید پاسخ محکم وشکننده دریافت خواهند کرد».
وی در خصوص موضوع «مذاکره با عربستان» که این روزها مطرح است نیز گفت: این عربستان سعودی است که به رابطه با ما محتاج هستند، آنها هستند که نیاز به مذاکره با جمهوری اسلامی ایران دارند.
وی با اشاره به اینکه طی ماه‌های گذشته حملات سازمان یافته‌ای در کشورهای مختلف علیه شیعیان را شاهد بوده ایم از جمله در افغانستان و لبنان گفت : این حملات نه‌تنها سازمان یافته، بلکه یک توطئه هماهنگ و در پازل سیاسی بزرگ استکبار جهانی است، آمریکا در پی شکست در افغانستان، سناریوی جدیدی دارد، باید هوشیار باشیم این خروج پایان کار آنها نیست، بلکه آغاز طرح جدیدی با ابزار های متفاوت شیطان بزرگ است که با استفاده از بی ثباتی در افغانستان به دنبال فعال کردن گسل های قومیتی ومذهبی است و در این راه گروه تروریستی داعش را تقویت می کند ودر لبنان نیز با همراهی رژیم صهیونیستی ضمن دامن زدن به تنش های قومیتی بین شیعه ومسیحیت به دنبال تضعیف حزب الله لبنان است.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 88

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*