تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه موقت آیسک : ستاد تنظیم بازار خود دچار بی تنظیمی شده است
امام جمعه موقت آیسک : ستاد تنظیم بازار خود دچار بی تنظیمی شده است

امام جمعه موقت آیسک : ستاد تنظیم بازار خود دچار بی تنظیمی شده است

امام جمعه موقت آیسک:
ستاد تنظیم بازار خود دچار بی تنظیمی است

حاتمی / امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۸ اسفند ۹۹ پس از سفارش و رعایت تقوای الهی با تشریح حکمت ۲۸۹ نهج البلاغه، تعدادی از ویژگی ها و صفات شیعیان را بیان کرد. حجت‌الاسلام «حسین میربلوکی»، کوچک بودن دنیا در مقابل چشم انسان های برجسته، کنترل شکم و شهوت، سکوت و کم حرف زدن، تواضع و مرد میدان عمل بودن، تابع قانون بودن و… را از جمله این فضایل بیان کرد.
به گفته وی این قبیل شیعیان تقوای سیاسی هم دارند ولی کاسبان اصلی تحریم که همان فتنه‌گران فتنه ۸۸ هستند همچنان بی حقی خود را حق جلوه میدهند.
خطیب موقت نمازجمعه آیسک در خطبه دوم با بیان اینکه تقوا «حق خدا بر بندگان» و «حق بندگان بر خدا» ست افزود: نتیجه تقوا اطاعت از جمیع اوامر و نواهی الهی است.
حجت الاسلام میربلوک با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان گفت: پرهیز از اختلاف و دو صدایی در مسائل کشور از جمله موضوع هسته‌ای نکته مورد تاکید رهبری انقلاب بود و مردم ما نیز این اختلاف و دو صدایی را نمی‌پذیرند.
وی قانون مصوب مجلس شورای اسلامی(اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها) رای قانون هوشمندانه، به جا و به هنگام دانست و خودداری ایران از اجرای پروتکل الحاقی را دستاوردی بزرگ در چالش دو دهه اخیر مسائل هسته ای معرفی کرد.
به گفته وی، با توقف اجرای پروتکل توسط جمهوری اسلامی ایران، آمریکا و اروپا بر سر دوراهی قرار می گیرند و هر کاری که انجام دهند به نفع ما خواهد بود.
امام جمعه موقت آیسک گفت : از دولت و مجلس می‌خواهیم با راهبرد نظارت بر اجرای قانون «اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها» بر محور رهنمودهای رهبری هماهنگ بایستند و هیچ علامت انفعالی به خارج ارسال نشود و سخنان و رفتارهمه مسئولان بر محور عقلانیت و انقلابی بودن باشد.
حجت الاسلام میربلوکی امام جمعه موقت آیسک ،در ادامه با گلایه از وضعیت اقتصادی در شرایط کرونایی ودر آستانه نوروز گفت:نوسانات قیمتی در بازار و گرانی ها به اوج خود رسیده وبراساس اعلام مرکز آمار ایران تورم نقطه با نقطه در بهمن امسال ۵۰%شده،چرا دولت شعار ووعده ایام انتخابات را ازیاد برده است، الان وقت عمل است.
وی افزود: چراباید اقتصاد کشور با وجود این همه عظمت، پتانسیل وجوانان پای کار اقتصاد شرطی باشد؟
وی از وضعیت رکود در بازار وصادرات زعفران بعنوان محصول استراتژیک خراسان جنوبی گلایه کرد وگفت:چرا باید زعفران خراسان جنوبی که در دنیا منحصر به فرد است روی دست کشاورزان بماند.
وی شرایط فعلی بازار را معلول «ضعف مدیریت شبکه تولید وتوزیع کالا» دانست وتاکید کرد:خود ستاد تنظیم بازار دچار عدم تنظیم است وبا وجود شبکه هوشمند وتوزیع سراسری باز هم نابسامانی داریم وبازار رها شده است.
خطیب موقت نماز جمعه این هفته بخش آیسک با توجه به نا هماهنگی بین دستگاههای دولتی به عنوان یکی از یکی از علل بی ثباتی در اقتصاد و بازار گفت:آنهایی که دنبال مذاکره هستند، مذاکره این جا باید انجام شود، دستگاه‌های دولتی با هم جلسه بگذارند و مشکلات را رفع کنند، چرا که تداوم این شرایط برای مردم شریف ما قابل قبول نیست.
وی اظهار داشت : توقع همگانی از دستگاه‌های ذیربط در شرایط کرونا و عید نوروز، دسترسی آسان و خرید ارزان تر مردم در این ایام است.
وی با اشاره به مناسبت های هفته با تسلیت سالروز وفات حضرت زینب س، یاد وخاطره شهدای مدافع حرم را نیز گرامیداشت.

پایگاه خبری آیسک

Views – 347

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*