تازه ها
خانه / اسلایدر / انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

از غم دوست در این میکده فریاد کشم
دادرس نیست که در هجر رخش داد کشم

داد و بیداد که در محفل ما رندی نیست
که برش شکوه برم، داد ز بیداد کشمphoca_thumb_l_emam-nagsh.ir-6

شادیم داد، غمم داد و جفا داد و وفا
با صفا منت آن را که به من داد کشم

عاشقم، عاشق روی تو، نه چیز دگری
بار هجران و وصالت به دل شاد کشم

در غمت ای گل وحشی من ای خسرو من
جور مجنون ببرم تیشه فرهاد کشم

مردم از زندگی بی تو که با من هستی
طرفه سری است که باید بر استاد کشم

سال‌ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آید
انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

امام خمینی (ره)

IMG14350324

مردم ۱۵ خرداد را تشبیه کردند به ماجراى عاشورا همانطور که بعد از جریان عاشورا در سال ۶۱ هجرى‏ تا مدتها مسلمانان جرأت و قدرت نفس کشیدن نداشتند و حتى یک عده‏اى از مبارزه منصرف شدند عین‏ همین قضیه در ۱۵ خرداد محسوس بود.

۱۵ خرداد نه فقط شکست یک انقلاب و حرکت نبود، بلکه ۱۵ خرداد یک نفس کش نهضت بود نقطه‏ اى بود که ‏نهضت در یک خط جدید افتاد که اگر در آن خط نمى‏ افتاد، پیروز نمى‏ شد ۱۵ خرداد آدم‏هاى اهل مبارزه وعناصر مخلص، مؤمن و صادق مبارزه را متوجه یکسرى مسائل جدید کرد.

این مسائل جدید این بود که بایدفکر و مبارزه اسلامى را تدوین کنند و شکل بدهند و سازماندهى بوجود بیاورند.

پانزده خرداد ۴۲ چه شد؟Picture68450

در سحرگاه پانزدهم خرداد سال ۱۳۴۲، دژخیمان رژیم ستمشاهى به خانه ساده و بى ‏آلایشى در 15-khordad-4قم یورش برده و امام خمینى را که سه‏ روز پیش از آن، به مناسبت عاشوراى حسینى در مدرسه فیضیه طى سخنان کوبنده‏اى پرده از جنایات شاه ‏و اربابان آمریکایى و اسرائیلى او برداشته بود، دستگیر کرده و دور از چشم مردم به زندانى در تهران منتقل‏ نمودند.

هنوز چند ساعتى از این حادثه نگذشته بود که خیابانهاى شهر قم زیر پاى مردان و زنان مسلمان وانقلابى که به قصد اعتراض از خانه‏ هایشان بیرون آمده و به حمایت از رهبرشان فریاد برآورده بودند، به‏ لرزه در آمد همین صحنه در همان روز در تهران و چند شهر دیگر نیز به وجود آمد و مردم ایران با این قیام‏ گسترده نشان دادند که خواستار برقرارى حکومت اسلامى و پایان دادن به رژیم ستمشاهى هستند و سلطه‏ بیگانگان را به هر شکل که باشد نفى مى‏کنند.

دقیقاً به همین جرم بود که گلوله‏ هاى برخاسته از خشم و کینه حکومت ننگین شاه، که به دستور اربابانش‏ شلیک مى‏ شد قلب ۱۵ هزار مسلمان انقلابى بپاخاسته را در ۱۵ خرداد ۴۲ نشانه رفت و آنان را به خاک و خون ‏کشید .

pr_15khordad90

قیام خونین ۱۵ خرداد با ۱۵ سال زندان و تبعید امام خمینى در تهران و ترکیه و عراق استمرار یافت وسرانجام در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزى مستضعفان بر مستکبران انجامید.

در فاصله بین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تا۲۲ بهمن ۱۳۵۷ زندانها و شکنجه‏ گاهها و تبعیدگاه هاى رژیم ستمشاهى از روحانیون مبارز و سایر اقشارمردم پربود و روزها و ماههاى این سالهاى پرحادثه، همواره با خون بهترین فرزندان ملت مسلمان ایران‏رنگین مى‏ شد .

همانطور که مى‏ دانید در ماجراى ۱۵ خرداد در تهران، هیچ آمادگى قبلى وجود نداشت و هیچ اعلام قبلى نشده‏ بود و تنها انگیزه‏ هاى ایمانى، مردم را به خیابانها کشاند .

ما از اول انقلاب تا امروز هم به برکت همین حضورفعال مردم و اینکه مردم خودشان را صاحب این انقلاب مى ‏دانند، توانستیم مشکلات را حل کنیم.

tarahaan.ir_rehlate emam khomainy

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*