تازه ها
خانه / اخبار / انتقاد امام جمعه آیسک از دخالت دلالان در گرانی زمین ومسکن وبی توجهی مسئولان به هشدارها
انتقاد امام جمعه آیسک از دخالت دلالان در گرانی زمین ومسکن وبی توجهی مسئولان به هشدارها

انتقاد امام جمعه آیسک از دخالت دلالان در گرانی زمین ومسکن وبی توجهی مسئولان به هشدارها

حاتمی /امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۹اسفند ۱۳۹۹در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه، ۷ ویژگی بسیار مهم و ضروری یک فرزند صالح در مکتب امام سجاد ع را برشمرد وافزود: دعا اهداف زندگی و مسیر زندگی را معین می کند خصوصا در صحیفه سجادیه ، بدلیل اینکه شیوه تربیتی امام علیه السلام از طریق دعا بود و جنبه آموزشی هم دارد یکی از اهداف زندگی ما تربیت فرزند نیکوکار است ،ودر این راه «آموزش از طریق الگوسازی» مهم است، لازمه تبدیل شدن به یک الگوی شایسته، برای تأثیرگذاری برکودکان، ایجاد ارتباط عاطفی مبتنی بر عشق و صمیمت با آن‌هاست. به گفته وی، برای شکل‌گیری فضیلت نیکوکاری در کودکان، والدین باید به‌عنوان یک الگو، در انجام دادن این کار پیش‌قدم باشند.
وی به شیوه‌های مختلف از جمله یاری رساندن به افراد نیازمند، همکاری با مؤسسه‌های خیریه و امور خدماتی، کمک به هم‌نوعان در حوادث و بلایای طبیعی اشاره کرد که می‌تواند فرصت‌های مناسبی برای الگوبرداری در اختیار کودکان قرار دهد.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم، با دعوت به رعایت تقوا وتبریک اعیاد ماه شعبان، حلول سال جدید را تبریک گفت وبا استناد به مناجات شعبانیه گفت :رحمت الهی یکی از بارزترین شئون ربوبیت خدای متعال است لذا نباید در این ماه، از رحمت خاص خداوند غافل و مأیوس بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:درتفکر عامیانه، رحمت الهی رقیب و جایگزین عمل به تکلیف است، یعنی اگر کسی به تکلیف عمل نکرد مشکلی نیست رحمت خدا هست و می پوشاند اما در بیان قرآن رحمت الهی پیامد و نتیجه عمل به تکلیف و اطاعت از خداست.
قرآن تصریح می‌فرماید: رحمت الهی بی‌نهایت است، امّا شرط بهره‌وری از آن، تقوا، انجام واجبات مالی و ایمان است. بنابراین کسانی که از رحمت الهی بی‌بهره‌اند، گرفتار یکی از این سه آسیب هستند: فقدان تقوا، فقدان طاعات مالی و فقدان باور صحیح به غیب.

حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد امام جمعه بخش آیسک در خطبه دوم با اشاره به اینکه، سند امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه گذشته منتشر شد ودر این سند که «راهنمای موقت راهبرد امنیت ملی» نام دارد، چشم‌انداز۴ ساله ی آینده سیاست خارجی آمریکا ترسیم شده است افزود:یکی از اهداف پنهان سندنویسی‌هایی از این دست، ایجاد جنگ روانی و تشدید ابهام برای رقبا و تقویت ترس و واهمه در بین کشورهای کوچکتر جهان، برای تثبیت جایگاه ابرقدرتی آمریکااست.
وی تاکید کرد :در واقع این نوع اقدامات نوعی عملیات روانی برای رقیب و حریف است و این سند، بخوبی نشان می دهد گرگ، گرگ است و آمریکا همان آمریکااست و بین دولت بایدن و ترامپ فرقی نیست، ترامپ، بایدن درچهره ترامپ است و بایدن، ترامپ در چهره بایدن.
خطیب نماز جمعه آیسک افزود:در این سند، سخن از«ائتلاف برعلیه ایران»آمده و از «اقدامات هوشمند و منظم» برعلیه ایران انقلابی سخن گفته شده وگزینه نظامی، همچنان روی میز مانده است و باادبیاتی شبیه ترامپ و اوباما از ایران و کره شمالی و روسیه و چین سخن گفته است.
به گفته وی این سند گویای آن است که رژیم صهیونیستی به منزله کیان دولت آمریکا و خط قرمز هر دولتی در آمریکااست و هیچ تغییری در آن ایجاد نخواهدشد.با این اوصاف ، حرف قطعی جمهوری اسلامی بیان شده است که اول رفع تحریم ها بعد راستی آزمایی آن موقع اجازه ورود آمریکا به جلسات ۵+۱ داده خواهد شد ، لذا یک صدا و یک موضع باید از داخل به بیرون اعلام شود. مردم ما بارها آمریکا را آزموده و رفتار او برای همه روشن شده البته تکرار شدن این تجربه ها برخی اوقات بر می گردد به دستگاه های تبلیغات دشمن و جریانات همسوی داخلی که مردم را مجاب به حرکت در مسیر تجربه های گذشته می کنند. وی با بیان اینکه وظیفه دلسوزان بیان واقعیات و حقایق تجربه هاست، تا حربه از دست خناسان گرفته شود،افزود:باید مردم آگاه شوند تا عده ای تا دوباره در فضای هیجانی انتخابات این مباحث را مطرح نکنند وبرای نظام هزینه ایجاد کنند، شعار مرگ بر آمریکا شعاری نیست که در جامعه ما خاموش شدنی باشد و همیشه این شعار بر زبان ما جاریست.
به گفته وی، منطق حاکم بر این شعار باید مطرح و تبیین شود تا عده ای که نگاهشان فقط جناحی است و انقلاب و آرمانهای انقلاب را اصلا متوجه نیستند بلند نشوند و شعار مدیریت جامعه را بدون توجه به اهداف و آرمانهای امام و شهدای گرانقدرمان سر بدهند.
امام جمعه آیسک افزود:وظیفه جریان انقلاب بسیار سنگین است و هر کس کوتاهی کند و کم بگذارد مسئول است و باید پاسخگو باشد ، این مسائل شوخی بردارد نیست.
حجت الاسلام والمسلمین رادمرد گفت :یکی از آن دغدغه هاو راه حل برای اعتلای نظام مشارکت حداکثری در انتخابات است که همه وظیفه داریم در این عرصه تلاش مضاعفی داشته باشیم.
وی خطاب به کسانی که می گویند سفره مردم خط قرمز ماست ، اما توان مدیریت سفره ی مردم را ندارند گفت :مگر،باراول است که با سال جدید مواجه می شویم، آن از وضعیت توزیع روغن در هفته های گذشته و این هم از وضعیت مرغ و توزیع آن ، دلیل عمده این وضعیت نداشتن نظارت است.
به گفته وی اگر مسئول تحریم های ایران در آمریکا هدف اصلی تحریم ایران را خسته کردن مردم اعلام می کند، شما هم نا خواسته در پازل دشمن حرکت می کنید و باعث اذیت مردم میشود.
امام جمعه آیسک اظهار داشت :تقاضا داریم دادستان محترم استان جدی در این خصوص ورود پیدا کنند و نبود نظارت را به مسئولین مربوطه تذکر بدهند. وی ضمن تشکر از ورود قوه قضاییه به این مباحث،تاکید کرد :انتظار است که برخورد با مسئولینی که کم کاری می کنند هم در دستور کار قرار گیرد.
خطیب نماز جمعه آیسک در ادامه به مسئله «گرانی زمین و ملک و آب» در منطقه اشاره کرد وگفت :عده ای بدون داشتن یک منطق اقتصادی و بدون پشتوانه ی یک دانش صحیح دست به گران کردن ملک و املاک و .. زدند ، و بساط عجیبی را پهن کردند و کسی معترض جدی نیست ، حال چه منطقی دارند، اعلام می کنند ، میخواهند زمین ها و … ارزش پیدا کند تا ارزش ریالی املاک مردم بالا برود.
حجت الاسلام والمسلمین رادمرد اعلام کرد:اولا این ارزش اعلامی ، ارزش واقعی نیست، ثانیا مردم سودی نمی برند “بلکه شما ها از قبل گران شدن هاسود می برید، نمی دانیم با چه پشتوانه ی مالی ملک و … خریدید و حال که گران می کنید، خودتان پاسخ بدهید، سودش به نفع کیست ؟
وی افزود: اگر هم از مردم کسی گران فروخت ، او خوشحال نباشد که به فلان قیمت فروخت، در بلند مدت اگر ببیند و آینده نگری داشته باشد به ضرر اوست و برخی اوقات زمین هم نمی خرند بلکه اعلام قیمت می کنند فقط برای ایجاد جو روانی است.

پایگاه خبری آیسک

Views – 225

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*