تازه ها
خانه / اخبار / انتقاد امام جمعه بخش آیسک از نحوه مدیریت واکسیناسیون کرونا
انتقاد امام جمعه بخش آیسک از نحوه مدیریت واکسیناسیون کرونا

انتقاد امام جمعه بخش آیسک از نحوه مدیریت واکسیناسیون کرونا

انتقاد امام جمعه بخش آیسک از نحوه مدیریت واکسیناسیون کرونا

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۹مهر ۱۴۰۰پس از شفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه ویژگی های تربیت فرزندان به اهمیت «نصیحت» پرداخت وبه استناد روایتی از رسول اکرم ص گفت:اینجا مراد از نصیحت، خیرخواهی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» اظهار داشت : شخص خیرخواه از روی خلوص و اخلاص در کار دیگران می کوشد و یا دنبال اصلاح و محکم کاری در امور دیگران است. وی افزود : هر گاه این واژه در بحث اخلاقی به کار رود، درست نقطه مقابل حَسَدْ قرار دارد.به گفته وی، نُصح در اخلاق یعنی خیرخواهی و اینکه انسان نه تنها خواهان زوال نعمت از دیگران نباشد، بلکه خواهان بقای نعمت و فزونی آن برای همگان باشد و خلاصه هر آنچه از خیر و خوبی و سعادت برای خود می خواهد، برای دیگران نیز بخواهد.
ناطق افزود :ناصح آن کسی که خالصانه خیرخواهی می کند و این در سیره پیامبران الهی و اهل بیت علیهم السلام وجود دارد و ماهم در پیروی از این سیره همیشه خیرخواه دیگران باید باشیم.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت ایام دهه آخر ماه صفر ، رحلت حضرت رسول ص و شهادت امام حسن مجتبی ع و شهادت امام رضا ع، گفت :با نگاهی به‌مضمون رسالت‌های الهی، می‌بینیم که در طول تاریخ نبوت‌ها و رسالت‌ها، این خطِ روشن دست به‌دست آمده تا رسیده است به‌نبی مکرم اسلام ص، مضمون رسالت عبارت است از دین خدا، و در حقیقت شکل دادن و جهت دادن و قالب بخشیدن به‌همه تلاش‌های انسانی است. حجت الاسلام رادمرد، گفت : بخش بزرگ‌ترِ فعالیت‌های انسانی، فعالیت‌هایی است که در صحنه جامعه، با تلاش جمعی انجام می‌گیرد، و به‌آن می‌گویند «سیاست»، سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بین المللی. اینها بخش عمده تلاش انسان‌ها در زندگی‌شان است. چون این سیاست‌ها در واقع افراد را در فعالیت‌های شخصی خودشان هم به‌سمت و سوی خاصی می‌کشاند. به گفته وی، دین، برای هر دو صحنه است، هم صحنه تلاشهای فردی انسان، هم صحنه سیاست که صحنه بسیار گسترده و وسیعی است برای زندگی انسان. اما دو آفت، هم دین‌داری را تهدید می‌کند، هم سیاست را. دو آفت دین‌داری یکی این است که دین‌داریِ یک جامعه یا یک شخص، همراه بشود با انحراف، با بی‌مبالاتی، با تحجر و جمود، با فراموش‌کردن نقش عقل، با التقاط، و از این چیزها. آفت دیگر دین‌داری هم این است که دین محدود بشود به‌زندگی شخصی، و عرصه وسیع زندگی جمعی انسان‌ها و جامعه را فراموش کند. امام جمعه بخش آیسک افزود: دو خطر هم سیاست را تهدید می‌کند. یکی این است که سیاست از اخلاق فاصله بگیرد. سیاست از معنویت و از فضیلت خالی بشود، یعنی شیطنت‌ها بر سیاست غلبه پیدا کند، هواهای نفسانی اشخاص، سیاست را قبضه کند. حجت الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:یک آفت دیگرِ سیاست این است که انسان‌های کوته‌بین، انسان‌های کودک‌منش، انسان‌های ضعیف، سیاست را در دست بگیرند و زمام سیاست از دست‌های پُرقدرت خارج بشود، دست انسان‌های بی‌کفایت بیفتد. وی خاطرنشان کرد :راهکار مبارزه با آفات اصلی «دین» و «سیاست» بهترین شکلِ کار و بهترین راهِ کار این است که در رأس سیاست، در رأس اداره امور جوامع، کسانی قرار بگیرند که دین‌داری آنها، آن دو آفت را نداشته باشد، و سیاست‌گذاری آنها، این دو آفت را نداشته باشد.
وی گغت :بهترین گزینه برای اداره جوامع بشری این است که کسانی اداره امور جوامع را در دست بگیرند که دین‌دار باشند، دارای معنویت باشند، فکر دینی آنها بلند باشد، از انحراف و خطا و التقاط و کج‌بینی در دین مصون باشند. همچنین از لحاظ سیاست، انسان‌های باکفایتی باشند، انسان‌های با تدبیری باشند، شجاع باشند، و سیاست را از معنویت و اخلاق و فضیلت جدا نکنند.
به گفته وی، اگر یک انسان معصوم از خطا و اشتباه، در رأس قدرت سیاسی و دینی قرار بگیرد. این معنای امامت است و اوجِ مطلوب همه رسالت‌هاست و پیامبر اسلام در پایان حیات مبارک خود، تجسم و تبلور این اوج را، به‌شکل حادثه غدیر نشان دادند.
وی افزود : دشمنی ها ، منیت ها و هواهای نفسانی و دروغ و دغل بازی های برخی افراد نمی گذارد مدیرت الهی در جامعه شکل بگیرد و طعم شیرین این مدیریت را مردم بچشند. به گفته وی نظام ولایت فقیه برخاسته از تفکر ناب اسلام است و در امتداد مسئله ی امامت قرار دارد و حوزه اثر گذاری آن براساس تعالیم اسلامی همانند اثرات مسئله امامت در جهت رشد و تعالی انسان ها و پیشرفت و آبادانی دنیا و رسیدن به سعادت اخروی است. امام جمعه آیسک در ادامه گفت :یکی از وظایف مهمی که اخیرا رهبر انقلاب برای جوانان مطرح کردند، «تجهیز برای ورود به میدان تبیین» است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در منطقه ی غرب آسیا اتفاقاتی در حال رخ دادن هست که محور اصلی این اتفاقات رژیم منحوس صهیونیستی است افزوذ: برخی حکومت های توهمگرای منطقه بر اساس سیاست های اسرائیل حرکت می کنند ، حدود دو دهه است که رژیم صیونسیتی پای خودش را در کشورهای شمال غرب ایران آذربایجان و ارمنستان و ترکیه باز کرده و فعالیت های را انجام می دهد ، اخیرا هم در کردستان عراق در اربیل کنفرانسی را برگزار کردند، با هدف بررسی راهکارهای ایجاد صلح و سازش با رژیم صهیونیستی که در عراق این کنفرانس به شدت محکوم شد و دستگاه قضایی عراق حکم بر علیه شرکت کنندگان صادر کرد که البته نمک نشناسی کردند. وی تصریح کرد :اقلیم کردستان عراق ، زمانیکه در خطر بودند شهید سلیمانی ما آنگونه به دادشان رسید که آمریکا آنها را رها کرده بود حال این اقدامات که مسلما بر علیه ایران است و تقویت رژیم صهیونیستی است ، را انجام دادند و از طرفی هم در منطقه شمال غرب با دادن وعده هایی به ارمنستان و دولت آذربایجان گرفتار شده ی در دام اسرائیل فضایی برعلیه ایران اسلامی دارند شکل می دهند که الحمدلله ایران اسلامی با اعلام مواضع محکم و سیاست های خردمندانه و مقتدرانه، هشدار های خود را اعلام کرده، این است رژیم صهیونیستی که مطمئنا حمایت آمریکا را هم دارند ، همیشه در حال فتنه انگیزی و توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران است اما اسرائیل و ایادیشان در منطقه بدانند، خط سرخ شهادت و مقاومت هنوز در میان دلیرمردان و جوانان این مرزبوم طرفداران زیادی دارد و اگر بخواهد خطایی بکند ، برای پاسخ به این خطا خود اسرائیل را هدف قرار خواهیم داد. وی در ادامه با تبریک روز آتش نشان و مناسب های پیش رو از جمله، روز سالمندان، روز وقف، روز نیروی انتظامی، روز دامپزشکی و روز روستا و عشایر، در خصوص واکسن برکت گفت : متاسفانه به شکل غیر قابل پذیرشی در استان این موضوع مدیریت می شود ، دز دوم برکت با فاصله بیشتری از دز اول تزریق شد که البته براساس آنچه مطرح کردند در همان فاصله مطمئن از دز اول هم باز بوده و همچنین نبود واکسن برای دز اول خب وقتی گزارش می گیریم از استان های دیگر این محدودیت در استان ما در آنجا نیست ، خب این چه معنایی دارد؟ بعد هم توجیه می کنند بهترین واکسن در دسترس ترین آن است یا می گویند سهمیه ما به خراسان رضوی داده می شود و بعد به استان ما می آید که عذر بدتر از گناه است ، بالاخره این تقاضا وجود دارد برای واکسن برکت ، این را شما موظفید مدیریت کنید ، حال درست است که در کشور واکسن برکت به هر دلیلی کم است اما وقتی در استان ها دیگر وجود دارد که برخی الان دارند می روند و دز دوم یا اولشان را آنجا می زنند ، این دیگر قابل پذیرش نیست که در استان ما این واکسن موجود نباشد. این نکته نافی تلاش های عزیزان نیست که تشکر و قدر دانی می کنیم اما مسئله باید به درستی مدیریت شود.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 79

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*