تازه ها
خانه / اخبار / انتقاد شدید امام جمعه بخش آیسک از بی تدبیری دولت در حمایت از دامداران
انتقاد شدید امام جمعه بخش آیسک از بی تدبیری دولت در حمایت از دامداران

انتقاد شدید امام جمعه بخش آیسک از بی تدبیری دولت در حمایت از دامداران

انتقاد شدید امام جمعه بخش آیسک از بی تدبیری های دولت در حمایت از دامداران

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۵تیر ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث خطبه ها ی گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه، یکی دیگر از۷ ویژگی بسیار مهم و ضروری یک فرزند صالح در مکتب امام سجاد ع را اهل طاعت وعمل بودن برشمرد وبا استناد به روایت امام باقر ع گفت :تنها اعلام محبت به پیامبر و اهل بیت کافی نیست و سودمند به حال انسان نیست بلکه تقوا و عمل باید باشد، انسان باید اهل طاعت باشد تا ولی اهل بیت ع باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد»به استناد حکمت ۳۸۳ نهج البلاغه بر مراقبت در اعمال اشاره کرد وافزود: عالَم محضر خداست و خداوند از ما به ما نزدیک تر است حتى افکار و خیالاتى را که در ذهن ما نقش مى بندد مى داند و مى بیند بنابراین چگونه به خود اجازه مى دهیم که در صحنه هاى معصیت در حضور خداوند، حضور داشته باشیم و در صحنه هاى اطاعت که خاصان و مقربان پروردگار و مؤمنان صالح حضور دارند جاى ما خالى باشد؟
به گفته وی بى تقوایى هاى انسان ها نتیجه ضعف ایمان آن ها به خداوند و معاد است.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت سالروز شهادت امام باقر ع به بیان روایت آن امام همام درباره ماموریت شیعیان گفت،:امام(ع) در این روایت، شیعیان را به‌«نُمرقه الوُسطی» تشبیه کردند. شیعیان در جهان اسلام باید همچون بالش میانه باشند؛ یعنی روشی معتدلانه و خارج از هرگونه افراط و تفریطی که مخلّ وحدت امت اسلام است، اتخاذ نمائید تا دیگر مسلمانان جهان اسلام بتوانند به‌شما تکیه کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:ایران اسلامی به‌برکت انقلاب اسلامی و راهبری حکیمانه امامین انقلاب، نسبت‌به‌ اتحاد جهان اسلام این همه تأکید دارند، ریشه در همین مأموریتی است که امام باقر(ع) برای ما شیعیان تعریف کرده‌اند.به گفته وی ایجاد گفتمان اسلام ناب محمدی(ص) در مقابل اسلام آمریکایی، ابتکار کنفرانس وحدت اسلامی، تقویت و گسترش رویکردهای تقریبی، ابتکار نام‌گذاری هفته وحدت، ابتکار مراسم برائت از مشرکین در حج، دفاع تمام عیار از آرمان فلسطین و قدس، مقابله با جریان‌های مسلح تکفیری، نفی رسمی تشیع انگلیسی و وهابیت آمریکایی و… رویکردهای نُمرقه الوسطایی جمهوری اسلامی و امامین انقلاب برای معضل اساسی جهان اسلام است.
نماینده ولی فقیه در بخش آیسک تصریح کرد :کرارا در آیات قرآن با این سخن روبرو مى‏شویم که مؤمنان محروم هرگز تصور نکنند امکانات وسیعى که گاهى در اختیار افراد یا جمعیتهاى ظالم و ستمگر و بى‏ایمان قرار دارد دلیل بر سعادت و خوشبختى آنها، و یا نشانه پیروزیشان در پایان کار است.
مخصوصا قرآن براى ابطال این پندار و تفکر که معمولا براى افراد کوته‏بینان فکر پیدا مى‏شود و امکانات مادى افراد را احیانا دلیل بر حقانیت معنوى آنها مى‏گیرند تاریخ اقوام پیشین را در برابر افکار مؤمنان ورق مى‏زند، و انگشت روى نمونه‏هاى واضحى مى‏گذارد، همچون قدرتمندان فرعونى در مصر، و نمرودیان در بابل، و قوم نوح و عاد و ثمود در عراق و حجاز و شامات، مبادا مؤمنانى که تهى دست و محرومند احساس کمبود و ضعف کنند و از تلاش ها و فعالیت ظالمان بى‏ایمان مرعوب یا سست شوند. این همان فهم درست قرآنی است که امام عزیز بما یاد داد تا در مسیر درست مبارزه با مستکبرین حرکت کنیم و ام الفساد را همان ظالمین بدانیم ، این همان منطق امام است که هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید. آنهایی که در هر کوی برزن این تفکر ناب را تخطئه می کنند ، به حقیقت باید گفت از قرآن دورند و اسم و نامی از اسلام و قرآن فقط شنیدند اما بویی از اسلام و قرآن نبردند.
ناطق افزود:صاحبان قدرت و گردن‌کلفتهای عالم که قدرت و شهوت و مقام و همه موجبات غفلت را با همدیگر دارند، هر جا به مردم و کسانی که بیدارند و دلهایشان به هدایت الهی نورانی است برخورد میکنند، میخواهند آنها را هم مانند خود دچار غفلت کنند و از راه راست منحرف نمایند. به گفته وی خدای متعال، بر ما به عنوان یک ملت، منّت گذاشته و بیدارمان کرده است. ما هم قبلاً در خواب غفلت بودیم. ما هم در سایه نا مبارک نظامهای طاغوتی و سلطنتی، راه را نمیشناختیم. ما هم از اخلاق اسلامی برکنار بودیم. خدا بر ما منّت نهاد، بیدارمان کرد و دلهایمان را روشن نمود.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه گفت :یکی از نهاد هایی که همیشه بیدار است و جلوی برخی غفلت ها را می گیرد شورای نگهبان است که در سالهای فعالیت خود این مهم را به خوبی نشان داده است که همه باید از این تدبیر مهم و قانونی و ارزشمند امام راحل حمایت کنند و تحت تاثیر القائات دشمنان و فریب خوردگانشان نشوند.

وی ۲۶ تیر ماه سالروز تاسیس این نهاد مقدس را عزیزان شورای نگهبان و اعضای هیئت نظارت شهرستان و بخش آیسک تبریک گفت.
ناق در ادامه خطبه دوم با اشاره به انتشار خبر هایی درباره دپوی مقدار ۵ میلیون تن خوراک و نهاده های دامی در بندر امام ره و کالاهای وارداتی انباشت شده، در بندر ها گفت :حالا روشن می شود ، ای کسانی که ادعای تدبیر و امید داشتید و ۸ سال کشور را پر از تدبیر و امید کردید ، ننگ بر شما ، دیگر وقتی این همه مردم و دامداران ما و کشاورزان ما دچار گرفتاری هستند و وقتی این خبر ها را انسان می شنود خونش به جوش می آید که اینها چه می کنند! واقعا داد این بی تدبیری ها را باید به کجا برد ؟ داد این مردم را باید در کجا گرفت ؟ اگر قوه قضائیه فصل دیگری از امید را می خواهد به مردم بازگرداند باید متولیان وضع موجود را پای میز محاکمه بکشاند . این دیگر ترک فعل نیست ، این بوی خیانت می دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد امام جمعه بخش آیسک اظهار داشت :آن همه با برجام نافرجام وقت تلف کردند الان هم مدعی اند کاری کردند که ۱۰۰ سال آینده از خوبی های آن یاد خواهند کرد ، باید بگوئیم ۱۰۰ سال آینده که پیشکش همین سال جاری و آینده چنان از شما باید یاد شود که دیگر کسی به خودش جرئت ندهد منافع مردم را دم بزند و هی در تریبون ها بگوید اما واقعیت میدان چیز دیگری باشد. به جد باید این مطالبه مردم باشد. ما خدمات را درک می کنیم و واقفیم لکن آنقدر ضربه ی این کارها سخت و جانفرساست که دیگر تلاش ها دیده هم نمی شود و ارزشی هم برای آن انسان قائل نمیشود.دعا میکنیم دولت جدید بتواند براین مشکلات فائق بیاید و درد و رنج مردم را کاهش بدهد.
وی در پایان ۲۵ تیرماه روز بهزیستی وتامین اجتماعی را گرامی داشت و از تلاش و فعالیت همه بزرگواران در مجموعه های مختلف بهزیستی تقدیر و تشکر کرد.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

آدرس سایت:
Adineayask.ir
پیج اینستاگرام:
https://instagram.com/adine.ayask
دفتر امام جمعه بخش آیسک:
https://t.me/emamjomeh_pr

Views – 215

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*