تازه ها
خانه / اخبار / بازدید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از محله عشایری «گیرک» بغداده بخش آیسک
بازدید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از محله عشایری  «گیرک» بغداده بخش آیسک

بازدید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از محله عشایری «گیرک» بغداده بخش آیسک

بازدید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از محله عشایری «گیرک» بغداده بخش آیسک

حاتمی / حجت‌الاسلام والمسلمین «مجید نصیرایی» نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی عصر امروز از محله عشایری «گیرک» روستای بغداده بخش آیسک بازدید کرد.
در این بازدید که به اذعان عشایر اولین حضور یک نماینده مجلس در منطقه بود، دامداران به طرح مشکلات وخواسته های خود از نماینده ومسئولان همراه وی پرداختند.
یکی از عشایر ایجاد تلمبه بادی برای برداشت آب از چاه مالداری را مطرح کرد ودیگری نیز از فعالیت معدن دارآن در منطقه وعدم رعایت برخی ضوابط از جمله رها کردن نخاله ها وایجاد گودال های عمیق در محلات عشایری انتقاد کرد. خرابی جاده وتردد کامیون های حمل بار معادن گلایه عشایری بود که به دلیل نبود امکانات از جمله برق ناچار به تردد روزانه بین روستا ومحله های عشایری هستند.
در این بازدید که فرماندار شهرستان سرایان، امام جمعه بخش آیسک وجمعی از می آن شهرستان حضور داشتند، «برازنده» بخشدار آیسک ضمن تایید مطالبات عشایر ودامداران منطقه گفت:در بخش آیسک وجنوب روستای بغداده ۳۴۰خانوار عشایری فعالیت دا ند که عدم نظارت بر فعالیت معدن داران وبرخی فعالیت های آنان دامداران را متضرر کرده است. به گفته وی در جلسه از با نماینده معدن بزرگ منطقه بر تسطیح جاده ورعایت حال عشایر تاکید شده است. وی بر مطالعه ساخت جاده ارتباطی تا سه راهی شهید زارع در محور بشرویه _فردوس به طول ۴۸کیلومتر تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین «نصیرایی» نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز با ارائه نظرات به مسئولان منابع طبیعی وصنعت و معدن و تجارت از بخشداری و فرمانداری خواست گزارشی از تعداد معادن وپهنه فعالیت ومشکلات که برای دام عشایر حادث شده تهیه وارایه کنند.
وی تاکید کرد: مسئولان در هر اداره وجایگاه باید کارشان را درست انجام دهند وپاسخگوی مطالبات مردم باشند.

Views – 562

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*