تازه ها
خانه / اخبار / برگزاری جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) و شهدای آیسک

برگزاری جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) و شهدای آیسک

جلسه ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و شهدای آیسک و ۱۵ خرداد شامگاه ۳-۳-۱۳۹۳ برابر دعوت قبلی پس از نماز جماعت مغرب و عشاء در محل مسجد جامع  شهرمان برگزار گردید. در این مراسم که امام جمعه محترم ، بخشدار محترم جناب آقای میررضوی و خاندان معظم شهدای عزیز و معتمدین و  سایر مدعوین محترم حضور داشتند در ابتدا امام جمعه محترم بیاناتی را در خصوص شخصیت امام خمینی (ره) ایراد نمود. وی به نقل از مقام معظم رهبری گفت: حضرت امام ره بعد از انبیاء و ائمه معصومین صلوات الله علیهم برترین شخصیت تاریخ اسلام است. همچنین به گفته دانشمند روسی امام  ره کسی بود که قائل به این بود که دین از سیاست جدانیست. وی افزود به گفته شخصیتهای مطرح در سطح دنیا امام ره یک چهره ایرانی نیست بلکه یک چهره جهانی است.

خطیب محترم جمعه با اشاره به حدیثی به نقل از پیامبر اکرم (ص) در رفعت جایگاه شهادت گفت : بالاتر از هر نیکی نیکوتری هست مگر شهادت در راه خدا. ودر مورد بهترین درخواستی که میتوان از خداوند داشت به نقل از نبی مکرم اسلام ص گفت: بهترین در خواستی که میتوان از خدا داشت توفیق شهادت در راهش است.

در ادامه وی در خصوص ماهیت و چرایی برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت امام ره و شهدای آیسک و پانزده خرداد اظهار داشت:

هدف از برگزاری مراسم و اقامه آن تقویت و توسعه و نشر مبانی ارزشی دین مبین اسلام است. چه بسا اگر این مراسم کمرنگ شود گرایش مردم به سوی معارف اهل بیت (ع) نیز کاهش می یابد.

امام جمعه محترم در ادامه و در ÷اسخ به شبهاتی مبنی بر اختصاص هزینه برگزاری مراسمات به فقرا و مستمندان اظهار داشت: بابرگزاری این مراسم و تقویت بنیه دینی مردم کمک به فقرا هم نهادینه می شود اگر پذیرایی هم انجام میشود میخواهیم همشهریان عزیز دغدغه تهیه ناهارظهر و میهمانان را نداشته باشند و به طور گسترده در این گونه مراسمات حضور یابند.

در ادامه جلسه حاضرین از سخنان جناب حاج آقای برومند در خصوص نحوه برگزاری مراسم با کیفیت هر چه بیشتر  بهره مند شدند  و پس از آن جناب آقای حاج عباس اسماعیلی برادر محترم شهید هم گزارشی از نحوه هزینه کرد سال گذشته ستاد را به حاضران ارائه نمود. در پایان خیرین محترم و خاندان معظم شهدا کمکهای خود را برای برگزاری مراسم امسال اهداء نمودند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*