تازه ها
خانه / اخبار / برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام ره و شهدا آیسک با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری
برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام ره و شهدا آیسک با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری

برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام ره و شهدا آیسک با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری

روز چهارهم خرداد ماه ۹۴ همزمان با سراسر کشور و برابر سنت سالانه مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) و شهدای عزیز آیسک، شهدای گمنام و شهدای ۱۵ خردادا با حضور جمع کثیری از مردم مشتاق از آیسک و شهرهای مجاور، مسوولین شهرستانی در محل حسینیه شهدای آیسک برگزار گردید. در این مراسم ابتدا ذاکر اهل بیت جناب آقای پورمحمد  (دانلود فایل صوتی )از مشهد مقدس حاضران را به فیض رساندند آن گاه طی مراسمی بسیار معنوی و زیبا همراه با اجرای مجری توانمند برادر مهرداد و با یاد و خاطره شهدای عزیز و رشادت های انان از اولیائ محترم شهدای آیسک توسط مسوولین قدردانی و تجلیل شد.

در ادامه خطیب گرانقدر حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با ایراد سخنانی به تبیین شارایط حال اسلام و مقابله استکبار جهانی به طور غیر مستقیم با آن از طریق ساخت اسلام بی خاصیت پرداخته و سه شاخص را به عنوان ویژگی های اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی برشمردند که به این ترتیب است:

۱-اسلام ناب محمدی تکلیف مدار است. بر این اساس ما نمی توانیم در مقابل جنایات آل سعود در یمن و اسراییل و نظام سلطه در سراسر جهان بی تفاوت بمانیم.

۲- امید کلید واژه اصلی در اسلام ناب است اما در اسلام آمریکایی قرار است مردم را نا امید کنند. امید به خدا ، امید بع پیروزی، و امید به مردم.

۳-اسلام ناب اهل استقامت است.

شایان ذکر است در این مراسم از کتاب سیری در هشت بهشت نوشته آقای دکتر محمدعلی عربی حاوی خاطرات هشت بار اعزام این عزیز به جبهه های نبرد حق علیه باطل رونمایی شد. این کتاب با همکاری و مشارکت مرکز فرهنگی سیدالشهداء ونهاد امامت جمعه آیسک به چاپ رسید و یک نسخه از آن بین حاضران توزیع گردید.

ضمنا در پایان مراسم کلیه اهالی به صرف ناهار پذیرایی شدند.

فایل صوتی سخنان حجت الاسام والمسلمین ماندگاری از اینجا قابل دریافت است.

Views – 1275

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*