تازه ها
خانه / اخبار / برگزاری مراسم روز بصیرت در شامگاه ۹ دیماه ۹۷ +تصاویر
برگزاری مراسم روز بصیرت در شامگاه ۹ دیماه ۹۷ +تصاویر

برگزاری مراسم روز بصیرت در شامگاه ۹ دیماه ۹۷ +تصاویر

به گزارش خبرنگاران پایگاه خبری آیسک، حجت الاسلام عباس فرازی نیا، مشاور تولیت آستان قدس رضوی در تبیین فتنه ۸۸ گفت: در این کشوری که به بهانه انتخابات دوستان غافل و دشمنان آگاه با بهره مندی ازعوام الناس دنبال دو قطبی کردن جامعه و ایجاد بدعت سیاسی در جامعه بودند خداوند به گونه ای مقدر کرد که با راهپیمایی نهم دی بساط همه فتنه گران و آشوبگران و اخلال گران برچیده شد.
وی عنوان کرد: دشمنان یک جامعه گاهی فرد و افراد مشخص هستند لذا جامعه نسبت به آن فرد موضع می گیرد اما گاهی دشمنان جامعه یک تمدن و یک نظام هستند، مانند قوم عاد، ثمود و فرعون و در حال حاضر آمریکا، انگلیس و نظام استکبار.
حجت الاسلام فرازی نیا بیان کرد: آنچه که برای جامعه اسلامی دردسر ساز است، حضور دشمن در درون خانه اسلامی است، چه با عنوان کفر مانند زمانی که یهودیان پیامبر(ص) را در مدینه اذیت کردند، و یا در قالب منافق که مستقیما در لیست منافق هستند و هم فکر منافقان هستند.
وی با بیان اینکه با فعالیت منافقین، فتنه در جامعه ایجاد می شود؛ افزود: اکثر توده جامعه که عوام هستند همان چیزی که می بینند و می شنوند برایشان جلوه می کند، عامل فتنه در این جامعه به صورت جهل خود را نشان می دهد و برخی از جامعه که خواص هستند عامل فتنه در میان آنها غفلت می شود.
وی تصریح کرد: خواص از بسیاری چیزها خبر دارند اما به دلیل غفلت وظیفه خود را انجام نمی دهند؛ یک اصل مشترک بین هواداران خواص و خود خواص وجود دارد و آن اسارت به مقام، قدرت، ثروت، حزب، جنبش، گروه، همشهری بودن و … است، لذا جهل، غفلت و اسارت در جامعه موجب ایجاد فقته ای می شود که هم عوام و هم خواص را را درگیر می کند.
مشاور تولیت آستان قدس رضوی در امور روحانیون افزود: دشمن افراد عوام را از طریق شایعه؛ خواص و هواداران خواص را با استفاده از جهل، غفل و اسارتشان به اهداف خودش نزدیک می کند .
وی با بیان اینکه گاهی شایعه موجب می شود خواص سکوت و ترک وظیفه کنند؛ افزود: در سال ۸۸ در آستانه انتخابات آنهایی که به حق و ناحق مورد بی مهری قرار گرفته بودند با بهره مندی از عنصر شایعات ترک وظیفه کردند، این امر موجب شد تا دشمن مستقیم و بدون پرده از اغتشاشات کشور حمایت کند.
وی تصریح کرد: در آستانه انتخابات، میرحسین موسوی را به میدان آوردند، او از همان آغاز صحت انتخابات را زیر سوال برد و خود را پیروز قطعیانتخابات دانست و با ایجاد جنبش سبز حساسیت مردم را زیاد کرد، علیه دولت آن زمان با بی احترامی کامل شعار داد و یک غوغای سیاسی در سال ۸۸ به پا کرد.
حجت الاسلام فرازی نیا با بیان اینکه در آن ایام در موضوع مناظرات غلط های رایج سیاسی هم از طرف جنبش سبز و هم از طرف شخص احمدی نژاد رسم شد؛ افزود: آنها با این کار آب به آسیاب دشمن ریختند و موجب شدند منافقین و سلطنت طلب ها به راحتی وارد کشور شوند.
وی تصریح کرد: پیش نویس قانون اساسی جدید درست کردند که در آن قانون اصل مترقی ولایت فقیه نباشد؛ حتی متن سوگند نامه رئیس جمهور جدید را با فرض نبود قانون اساسی جدید نوشتند که او به شرافت انسانی خودش قسم بخورد نه به قرآن و آرمان شهدا.
وی ادامه داد: رهبر ابتدا با مهر ورزی وارد شدند و به منزل میرحسین رفتند اما او همچنان بر رفتار خود اصرار می ورزید،رهبری گفتند اعتراض بر انتخابات راه قانونی خودش را دارد اگر برای اعتراض به خیابان بروید شروعش با شما است ولی انتهایش با شما نیست که متاسفانه ایشان به خیابان رفت و در حضور ایشان به شخص رهبری توهین شد و وی جلو توهین ها را نگرفت.
وی با بیان اینکه در این فتنه مردم سه شاخصه بصیرتی از جمله بصیرت نسبت به ولی، بصیرت در تشخیص دشمن و بصیرت در تشخیص تکلیف را در خود دیدند؛ افزود: مردم در مهرورزی به ولایت آزمون خوبی دادند که اوج آن در نهم دی ماه ۸۸ بود.
وی بیان کرد: مردم در آن زمان می گفتند اگر چه اختلاف وجود دارد اما باید خط خود را از خط دشمن جدا کنیم که متاسفانه فتنه گران این کار را نکردند و مردم فهمیدند که اینها از خط انقلاب به سوی خط دشمن حرکت می کنند لذا مردم با بصیرت تشخیص در تکلیف حماسه نهم دی را رقم زدند و داستان فتنه برچیده و کشور به آرامش سیاسی و اجتماعی رسید.
حجت الاسلام فرازی نیا بیان کرد: علت یادآوری این روز، تذکر به یکدیگر است که بدانیم هر روز ممکن است فتنه ای در پیش باشد.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب هشدار دادند دشمن در سال ۹۷ دنبال فتنه سیاسی و اجتماعی از مسیر اقتصاد و معیشت مردم بود اما نقشه دشمن لو رفت، از پیش بینی رهبری در خصوص فتنه ای دیگر در روزهای پایانی سال خبر داد و گفت: ممکن است در روزهای پایان سال و در سال ۹۸ دشمن آتشی به پا کند لذا ملت باید بصیر باشند.
وی در ادامه گفت: آنها می خواهند در سال ۹۸ اولشخص ولایت فقیه را زیر سوال ببرند، دوم اینکه مسائل اقتصادی و ناکارآمدی برخی از دولتمردان در عرصه اقتصاد را به مباحث سیاسی و بین الملی مانند برجام و اف ای تی اف ربط دهند و این انحراف را در سال اینده ادامه بدهند و سوم اینکه با فشارهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و بین المللی ما را وادار به عقب نشینی از اصول و ارزشهای انقلاب کنند.
مدیر ارتباطات حوزوی وامور فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار کرد: وقتی ملت با بصیرت و در رکاب ولی فقیه باشد توطئه دشمنان هیچ گاه به جایی نخواهد رسید.

Views – 717

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*