تازه ها
خانه / اخبار / برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ره و شهدای آیسک ۱۳-۳-۹۸
برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ره و شهدای آیسک ۱۳-۳-۹۸

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ره و شهدای آیسک ۱۳-۳-۹۸

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ره و شهدای آیسک ۱۳-۳-۹۸

حجت الاسلام ماندگاری در مراسم سالگرد ارتحال امام ویادواره شهدای آیسک:
امنیت وعزت ما به برکت عنصر ولایت است
حاتمی/در آستانه ۱۴خرداد سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی ره ،مراسم بزرگداشتی همراه با یادواره شهدای شهر آیسک و شهدای ۱۵خرداد با حضور اقشار مختلف مردم آیسک در مسجد جامع این شهر برگزار شد. در این مراسم که دکتر «امیر حسنخانی»نماینده مردم فردوس ،سرایان،بشرویه وطبس در مجلس شورای اسلامی،جمعی از مسئولان شهرستان سرایان،امام جمعه وبخشدار ومسولان بخش آیسک وخانواده معظم شهدا و ایثارگران حضور داشتند کلیپی از خاطرات رزمندگان شهر آیسک در دفاع مقدس پخش شد.
در ادامه با شعر خوانی در باره امام امت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران گرامی داشته شد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین «ماندگاری»استاد حوزه و دانشگاه وکارشناس صدا و سیما در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل ره وشهدا گفت: ترجیح بند پیوند امام و شهدا معنویت آنان بود که با اعتنا به فضل الهی وامید به خدا حرکت خود را ادامه دادند .
به گفته وی؛ تامل در سخنان امام بویژه این مضمون که «انتظار فرج از نیمه خردادکشم»می توان به جایگاه بالا وروشن بودن چراغ در دل این عبد صالح خدا پی برد.
وی تذکر مهم شهدا در وصیت نامه های آنان را توکل به خدا وپشتیبانی از ولایت فقیه بیان کرد و اظهار داشت: همانطور که امام و شهدا به خدا امید داشتند امروز هم وظیفه ما امید داشتن به خدا وانجام وظیفه محوله در هر پست و مقامی است.
وی با بیان اینکه بخاطر شرایط سخت و فشار اقتصادی و گرانی ها همه آحاد از مردم تا مسئولان مقصر هستیم ولی هر گز نباید تا امید شده ووشو به دست بیگانه داشته باشیم.
«ماندگاری»افزود:امام امید داشت و در سایه این امید حرکت او امروز یک موج جهانی شده و رو به جلو است.او به رای مردم تکیه نکرد و تربیت یافتگان مکتب امام هم فقط برای خدا حرکت می کنند و تنها امیدشان خداست.
وی افزود:از شگردهای دشمن ترساندن انسان است ولی هرگز از دشمن نترسید بلکه از خدا بترسید ،امام خمینی با خدا بود وبا همین پشتوانه جلو غرب و شرق ایستاد.
این کارشناس مذهبی در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در نوع انتخاب باید دقت کرد،همشهری بازی ،قومیت گری،بومی گری را کنار بگذاریم و فقط وفقط  به خاطر خدا به افراد اصلح رای دهیم تا مملکت ما به این شرایط مواجه نشود.
به گفته وی قوه مجریه،قوه مقننه و حتی قوه قضاییه ما در تراز یک نهاد در نظام اسلامی که مقدمه ظهور باشد نیست و اینها نتیجه عملکرد ورای دادن های خود ما در انتخابات است.
به اعتقاد وی امام خمینی  پایه گذار نظام بندگی خدا بود واگر خدا در زندگی ما کمرنگ شود حتما نا امید می شویم.
به گفته وی دومین عاملی که امید را در دل ما روشن می کند«ولایت مداری»است و همانطور که امام راحل ره فرمود «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد» امروز هیچ نظامی ،ولی به ابرقدرتی ولی فقیه ما ندارد.
استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: امنیت وعزت ما به برکت عنصر ولایت است و امروز در حالی که ولایت خدا در نظام ما تجلی پیدا کرده است ولی همواره عده ای یک قدم از ولی فقیه زمان عقب هستند .
حجت الاسلام والمسلمین «ماندگاری»با تاکید بر اینکه ولی زمان خود را بشناسید افزود:شهدا با شناخت راه وامید به خدا همراه با ولایت بودند وبزرگترین درس آنها به ما ولایتمداری است.
وی یکی دیگر از عناصر موفقیت مومنان را «مجاهدت»بیان کرد و گفت: حرف امام و شهدا این بود که تکلیف از ناحیه خدا ست وبا ولایت ومجاهدت  نا امیدی در ما راه ندارد،با فاصله گرفتن از این عناصر نا امید وعقب مانده بوده و دست را جلو دشمن دراز خواهیم کرد.
ناطق تاکید کرد:به فضل الهی امروز از ۴۰سال قبل قوی تر هستیم ودشمن از هر زمان دیگری زبون تر است.
کارشناس برنامه های صدا و سیما گفت: امید به خدا،ولایت ومجاهدت ما را به نتیجه میرساند و پیام شهدا نیز این است که به آینده این نظام وانقلاب امیدوار باشیم.

Views – 902

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*