تازه ها
خانه / مناسبتهای ویژه / بوی گل محمدی

بوی گل محمدی

آمنه دارد گهواره آفرینش را تاب می دهد؛ دارد عشق را در نوسانی منظم، بالا و پایین می برد.

… و محمد صلی الله علیه و آله ، مرکز ثقل آفرینش، با گونه هایی گل انداخته از بوسه های مکرر، آرام در گهواره، چشم بر هم نهاده است.

آمنه دارد کودکش را در توازنی شگرف تاب می دهد؛ دارد او را به موسیقی لالایی های بکر می برد.

به خود می آید که در متراکم ترین لحظه های شادی و شوق نشسته است. پلک می زند؛ پلک می زند تا مبادا این ثانیه ها که اوج بی زمانی اند، رویایی بیش نباشد.

pichak.net-45noavatarnoavatarnoavatarpichak.net-45

آمنه از تنهایی دیروز می ترسد و دستانش را به گهواره دخیل می بندد؛ آن را از نوسان باز می دارد و کودک را به آغوش می گیرد و می بویدش.

نه! این خواب نیست. این خلسه شورانگیز توهم نیست. او اکنون کودکی را در آغوش دارد که روزی ستاره خواب ها و سیب سرخ رویاهای صادقه اش بود.

آمنه، دیروز هم خواب نبود. وقتی طفلی که در رحم داشت، او را به آرامشی فصیح می برد و وجودش را از خاطره عبدالله لبریز می کرد. آن لحظات رازآلود اگر نبودند، آمنه، دنیای بی عبدالله را چگونه نفس می کشید؟

1_star_144
17 ربیع71_star_144

آمنه چندی پیش را نیز در رویا سیر نمی کرد؛ وقتی آن چهار قدیسه آمدند و اتاق محقّرش را تا انتهای آفرینش وسعت دادند؛ آن هودج های نور که پایین آمدند، آن قدیسانی که نوزاد را در سلام و صلوات پیچیدند؛ هیچ یک وهم و خیال نبود. آمنه با چشمان خود، سجده کودکش را دید و کلام آسمانی اش را شنید که خدا را به یگانگی یاد می کرد. حالا باید بنشیند و به لب های فرو بسته او زل بزند. تا کی دوباره به گفتن کلامی گشوده شوند و عطر نارنجستان ها، فضا را متبرک کند. آمنه این خلسه را دوست دارد؛ این بی زمانی را و این هیجان را دوست دارد.

شنیده است ماجرای کنگره های کسرا و سرگذشت ساوه و خاموشی آتشکده ها را و اینها همه از قدوم کودک او است.

چگونه می شود این همه ملاحت را به دایه سپرد؟

چگونه می شود دوری این چشم های دلکش را تاب آورد؟ چگونه می شود از این دستان کوچک دل کند؟ اما کودکش باید به صحرا برود؛ با برکتی که سهم ایل و تبار حلیمه است.

باید طعم خوش چوپانی را مزمزه کند. کودک او باید سفر را از همین روزهای آغازین بشناسد؛ هر چند این سفر، طعم تلخ دوری را برای آمنه به جا خواهد گذاشت.

اما آمنه رسالت خویش را انجام داده است؛ آوردن چنین کودکی از کسی جز او برنمی آمد.

0.498259001341925165_jazzaab_ir0.498259001341925165_jazzaab_ir17 ربیع9

در هفده ربیع الاول سال ۸۳ ه. ق طلوع خورشید امامت، بار دیگر مدینه را منور کرد. در آن روز، خورشیدی شکفت که بعدها پرتو انوار الهی اش دوازده هزار غنچه جویای محبت و حقیقت را شکوفا کرد، و حیات و طراوت تازه ای به جهان بخشید؛ چراکه با شکوفایی و عطرافشانی آنها، مسیر بوستان حقیقت و رستگاری از بیابان خشک ضلالت و بدبختی جدا شد و سرگشتگان و عاشقان وجه اللّه به سرمنزل مقصود رسیدند.

صبح روز جمعه ۱۷ ربیع الاول سال ۸۳ ه . ق، مدینه، چشم انتظار طلوع خورشیدی دیگر از سلاله پاک رسول اللّه صلی الله علیه و آله بود، تا با تجلی جمال آن مولود مبارک وضوی نور گرفته و چهره خویش را بار دیگر منور سازد. سرانجام خانه امامت و ولایت با میلاد فرخنده ششمین امام معصوم علیه السلام ، غرق شادی و سرور شد. ملائک مشتاقانه به استقبال و خوش آمدگویی از آن نوگل تازه شکفته به زمین آمدند و نرگس چشمان خود را میزبان قدوم مبارک آن عزیز بزرگوار کردند. ما نیز این میلاد بزرگ و فرخنده را به تمام دوستداران اهل بیت علیه السلام تبریک و تهنیت گفته و امیدواریم که با بهره گیری کافی ازمکتب سازنده آن ستارگان درخشان در راستای پاک سازی جسم و جان خود ازلوث پلیدی ها و گناهان گام، برداریم.

ربیع الاول

فضیلت های صلوات

براساس آیات و روایات فراوانی که در قرآن و منابع روایی شیعه و سنی وجود دارد، برای ذکر صلوات بر پیامبر و خاندان آن حضرت، فواید بسیاری شمرده شده است. مهم ترین این فواید عبارت است از:

  1. موجب رضای خدا می شود؛
  2. سبب خشنودی و رضایت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است؛
  3. شفاعت نبی اکرم را به دنبال دارد؛
  4. موجب می شود تا پیامبر هدیه ای از بهشت برای فرستنده صلوات بفرستد؛
  5. موجب کفاره گناهان افراد می شود؛
  6. تأمین کننده و کفایت کننده حاجات در دنیا و آخرت است.17 ربیع14

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*