تازه ها
خانه / اخبار / تأکیدامام جمعه آیسک برمیدان دادن به جوانان انقلابی درمدیریت اجرایی استان
تأکیدامام جمعه آیسک برمیدان دادن به جوانان انقلابی درمدیریت اجرایی استان

تأکیدامام جمعه آیسک برمیدان دادن به جوانان انقلابی درمدیریت اجرایی استان

تأکیدامام جمعه آیسک برمیدان دادن به جوانان انقلابی درمدیریت اجرایی استان

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۶آذر ۱۴۰۰،ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی، درادامه مباحث هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه،هفتمین ویژگی یک فرزند صالح در مکتب امام سجادع را «عناد و بغض نسبت به تمام دشمنان، شناخت دشمن دوروتی وکنترل آن ورفتار و عمل نشانگر این بغض» بیان کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد»
با بیان داستان صفوان جمال از شیعیان زمان امام کاظم علیه السلام گفت : آرزو کردن برای زنده ماندن انسان ظالم وستمگر هم گناه است. به گفته وی،خدای متعال در سوره ممتحنه، رفتار و اقدام حضرت ابراهیم و یاران همراه او را به عنوان الگو برای ما معرفی کرده است.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با بیان اینکه، خیر دنیا و آخرت در پرتو داشتن تقواست،افزود:بدانید گره گشای تمام بن بست ها و گرفتاری ها تقواست ، باز کننده درهای رحمت الهی و رزق بی انتهای الهی و عامل اساسی و اصلی عاقبت بخیری تقواست.
حجت‌الاسلام «رادمرد» با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه به روایت ۷۵ روز، با استناد به زیارت عاشورا ، یکی از درس‌های اساسی زیارت عاشورا را تبیین فرایند دشمنی و توطئه جریان طاغوت با ارزش‌های الهی و رهبران الهی دانست. به گفته وی، جریان طاغوت برای از بین بردن ارزش‌ها و رهبران الهی از ترور سه‌مرحله‌ای « ترور شاخص‌ها، ترور شخصیت‌ها و ترور شخص‌ها» استفاده می کند. وی با تشریح نمونه‌هایی از این ترورها گفت :در حقیقت ترور یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اسلام یعنی انکار ضرورت حکومت الهی با ترفند تقسیم قدرت است. این ترور شاخص را باید منشأ تمام مصائب جبهه حق و ارزش‌های الهی تا عصر ظهور قلمداد نمود.
ناطق «خطبه فدکیه» رامواضع سیاسی حضرت فاطمه(س) علیه نظام حاکم و سرزنش مصادره‌کنندگان فدک و خلافت دانست وافزود:در این خطبه بر ایجاد وحدت در جامعه اسلامی و دوری از تفرفه و نفاق، ذیل پذیرش امامت و ولایت اهل بیت(ع) تأکید شده است.وی تصریح کرد: این خطبه به‌دلیل دربرداشتن مجموعه‌ای از معارف در زمینه‌های توحید، معاد، نبوت و بعثت پیامبر اسلام(ص)عظمت قرآن، فلسفه احکام و ولایت، از نفیس‌ترین میراث‌های دینی حضرت فاطمه(س) معرفی شده است.
وی با تاکید براینکه «جهاد کبیر» باید سرلوحه کار تمامی کسانی باشد که می‌خواهند از ارزش‌های الهی در برابر هجمه همه‌جانبه دشمنان در شرایط کنونی حفاظت کنند افزود:. در ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، دشمن در سه محور غربی، عبری و عربی با تحریک دو جریان «شیعه انگلیسی» و «سنی آمریکایی» در صدد ایجاد تفرقه و اختلاف و نزاع در جامعه اسلامی ما است. از این رو باید در میدان جهاد تبیین به‌گونه‌ای مدبرانه و هنرمندانه عمل کرد که در دام ترفند سیاستِ تفرقه بینداز و آقایی کن(فَرِّق تَسُد) دستگاه استعمار و استکبار نیفتاد. چرا که با تحقق سیاست شیطانی تفرقه‌افکنی، جریان ترورهای سه‌گانه فعال‌تر خواهد شد.
امام جمعه بخش آیسک با اشاره به دیدار اخیرش با استاندار جدید گفت : نکات خوبی دراین جلسه مطرح شد، آنچه که قدر مسلم است ، پایه واصل برای حل مسائل است تلاش شبانه روزی و پیگیری و در میدان بودن است که الحمدلله این روحیه وجود دارد،باید این روحیه در بدنه ی اجرایی استان دمیده شود.
وی افزود :در این راستا راهکار های فراوانی وجود داردکه یکی از مهمترین کار ها «میدان دادن به جوانان»(با همان نگاه رهبری)انقلابی، متخصص ، متفکر ، خلاق و متعهد و مومن است و تعلل در این موضوع موجبات حاکمیت همان نگاه گذشته است.وی تاکید کرد :مردم ما آن نگاه کسلِ ،پشت میزی ،نداریم و نمی توانیم و منتظریم بخشنامه و نامه بیاد و این حرفها را نمی پذیرند ، بالاخره برخی آقایان امتحان پس داده اند هم از جنبه مثبت اش و هم از جنبه منفی اش ، با مشورت با صاحب نظران و عقلای هر جامعه بهترین تصمیم را در حوزه ی مدیریت اجرایی استان بگیریدتا با حرکت فعال و پویا و امید آفرین استان خراسان جنوبی در مسیر پیشرفت حقیقی خود قرار بگیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد امام جمعه بخش آیسک در ادامه با بیان اینکه در حوزه دام هم ما واقعا دچار مشکل هستیم ،گفت :البته عمده گرفتاری مربوط به خشکسالی است و البته ضعف در مدیریت های کلان و عدم پیش بینی صحیح و آینده نگری بر اساس شرایط پیش رو و عدم توسعه متوازن در حوزه پشتیبانی از مناطقی که دامداری شغل اصلی آنان است باعث شده که این مسائل دردناک برای ما بوجود آید. البته باز هم قابل مدیریت است البته بسیار سخت بواسطه آن غفلت ها و کم کاری ها،یکی از راه حل های اصلی برای حل موضوع خوراک دام و تامین نهاده ها در این شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام در آیسک است که بتواند درحوزه پشتیبانی از دام گام های موثری بردارد.وی در پایان ۲۶آذر روز ملی حمل ونقل رابه دست اندرکاران بویژه رانندگان تبریک گفت.

Views – 285

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*