تازه ها
خانه / اخبار / تاکید امام جمعه بخش آیسک بر مشارکت واجدان شرایط در طرح واکسیناسیون کرونا
تاکید امام جمعه بخش آیسک بر مشارکت واجدان شرایط در طرح واکسیناسیون کرونا

تاکید امام جمعه بخش آیسک بر مشارکت واجدان شرایط در طرح واکسیناسیون کرونا

تاکید امام جمعه بخش آیسک بر مشارکت واجدان شرایط در طرح واکسیناسیون کرونا

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۲مرداد ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحت هفته های گذشته درباره دعای ۲۵ صحبت سجادیه وتشریح ۵ویژگی فرزند صالح از لسان امام سجاد علیه السلام ، گفت :اساس اسلام و نشانه کامل بودن ایمان محبت اهل بیت علیهم السلام است .حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:حضرت فاطمه‌ زهرا س درحقیقت مجمع همه‌ی خیراتی است که روزبه‌روز از سرچشمه‌ی دین نبوی، بر همه‌ی بشریت و بر همه‌ی خلایق فرو می‌ریزد.
وی یکی از وظایف والدین را آشنا کردن و ایجاد و تقویت محبت پیامبر و اهل بیت علیهم السلام در دل و جان فرزندان دانست.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با گرامی داشت روز مقاومت و سالروز آغاز بازگشت اسرا در ۲۶ مرداد و تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار داشت زیارت در فرهنگ اسلام ناب، علاوه بر شباهت سازی زائر به مزور، یکی از اصلیترین راههای اعلام موضع و تعیین خط مشی فکرى است و آثار سازندهی عجیبى داردوزیارت حضرت سیدالشهداء علیه الســـلام دارای بیشترین اهمیت اســـت، در میان زیارتنامه های امام حسین علیه السلام، زیارت عاشورا از ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار است. به گفته وی آخرین فراز این زیارت به عنوان عصاره ی آموزه های متعالی زیارت عاشورا، در حقیقت معنابخش هدف آفرینش انسان و تعیین سیر استکمالی انسان در مسیر لقاء الله است.
پاداش نصرت الهى را ثبات قدم معرفی مینماید، نشـــان دهنده ی این است که در میان الطاف الهى، ثبات قدم در مســـیر حق از برجســـته ترین مواهب است, ثبات قدم راستین، از مهمترین آموزه های ائمه اطهار(ع) به شیعیان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد گفت :برای رسیدن به آرمان های متعالی تعیین شده که برخاسته از تعالیم اسلام و قرآن است باید ثبات قدم داشته باشیم هم در اهداف و هم در مجموعه اعمال صادر شده از مردم و مسئولین ، برخی اوقات که ضرری یا ضربه از دشمن می خوریم ، متوجه کم رنگ شدن این آموزه ها در جامعه ماست ، حال یا از طرف مردم است یا از طرف مسئولین که البته از طرف برخی مسئولین بیشتر بوده . اینکه امام عزیز ما ، امام خمینی ره فرمود : این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است ، این آموزه ی دریافتی از عاشورا یکی از آن عوامل زنده نگه داشتن اسلام عزیز است. لذا امام مجاهد و عالم گرانقدر ما با همین دریافت درست فرمود : تجربه‌اى که ما از دنیا در این سال‌هاى طولانى داریم، این است که مسلمان‌ها ولو این که یک عده کمى باشند، وقتى در مقابل خصم خودشان مقاومت کنند، اگرچه خصم آنان ابرقدرت‌ها هم باشند، پیروزند.
وی افزود :همانطور که حزب الله ومقاومت لبنان با ثبات قدم و مقاومت دشمن را سر جای خودش نشاندند در عرصه نظامی و در سایر عرصه ها همین روحیه با ایجاد و تقویت و گسترش پیدا کند ، باید آن آرمان ها و اهداف را هم در عرصه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی سر دست بگیریم.
وی با بیان اینکه داشتن این روحیه و این نوع عملکرد مطالبه جدی از مسئولین که در جا جای این مملکت اسلامی خدمت می کنند، است افزود:. تفکر غربی مانع تحقق این مهم است ، باید دور شد از آن تفکری که باعث توقف می شود ، باید این تفکر اسلام ناب محمدی در جامعه ما خصوصا در بین مسئولین رواج پیدا کند.
وب به ساخت واکسن توسط جوانان ایرانی اشاره کرد وگفت:این اقدام بزرگ نشان توان و اراده دانشمندان ایرانی به رخ جهانیان کشیده شد ، هر چند برخی در داخل و خارج موضع گیری کردند اما این افتخار را نمی توانند بپوشانند از جمله دلایلی که باید به سمت این نوع واکسن حرکت کرد: اولین و مهم‌ترین عامل توجیه‌کننده تولید واکسن در داخل کشور، ایجاد دسترسى تضمین‌شده و پایدار براى نیازهاى آینده مى‌باشد. حجت الاسلام رادمرد به « امنیت بیولوژیک» این موضوع اشاره کرد وگفت: بسیارى از تولیدکنندگان واکسن‌هاى مشهور و مطرح در جهان طبق مقالات و اطلاعات متقن احتمال به‌کارگیرى فناورى‌هاى بیوتروریستى و هم‌چنین فناورى ساخت پرخطر موسوم به‌ژنتیکى اکثر این گزینه‌ها را در پایین‌ترین سطح امنیت زیستى قرار مى‌دهد. وی صرفه اقتصادى این اقدام را یادآور شد وگفت : بسیارى از کمپانى‌هاى مشهور تولیدکننده واکسن کرونا در جهان، واکسن‌هاى خود را با کمک‌هاى مالى سنگین دولتى تولید کرده‌اند. قیمت فعلى واکسن در جهان بدون این سرمایه‌گذارى به‌مراتب مى‌توانست بیشتر باشد.وی افزود: توانایى فنى: ایران تا به‌امروز ثابت کرده است که در علوم فنى و استراتژیک که در موضوع سلول‌هاى بنیادى و شاخه‌هاى مختلف پزشکى تا به‌امروز نمود پررنگى پیدا کرده است توانایى بالایى هم به‌جهت کسب دانش و فناورى ، هم‌جهت نیروى انسانى متخصص داراست..ناطق به اتر مهم دیگر این واکسن سازی اشاره وآن را نوعی « ابزار قدرت» دانست ویاد آور شد: مسأله واکسن قطعاً در دوران پساکرونا در جهان یکى از ابزارهاى مهم و کلیدى در تعیین امور راهبردى و استراتژیک براى کشورها خواهد بود. نابرابرى‌هاى موجود در زمینه توزیع واکسن در جهان، احتمال سوءاستفاده سیاسى توسط برخى دولت‌ها و جریانات بین‌المللى و زمزمه‌هایى مبنى بر ایجاد محدودیت‌هاى بین‌المللى براى افراد واکسینه‌نشده ازجمله مباحث مطرح در این زمینه مى‌باشد. قطعاً حرکت به‌سمت واکسن ایرانى به‌معناى محدود کردن واردات نمونه‌هاى مناسب خارجى یا ایجاد انحصار براى نمونه‌هاى داخلى نیست. هم‌اکنون چندین شرکت و مجموعه مطرح در حال کار بر روى تولید واکسن بوده البته که مجموعه‌هاى داخلى نیز باید تماماً از جهات مختلف علمى و حتى امنیتى مورد نظارت قرار گرفته و خروجى علمى محصولات آن‌ها با استانداردهاى لازم و سخت‌گیرى لازم، مورد پایش قرار گیرد.
وی با توصیه ی مردم عزیز به انجام واکسیناسیون گفت :عزیزانی که شرایط دریافت واکسن را دارند حتما به این مهم توجه و عنایت کنند تا در بُعد محاسبات پزشکی این بیماری ریشه کن شود.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه گفت :در روستاهای کوهپایه ای ما مسئولین زحمت کشیدند و نسبت به تامین آب شرب اقداماتی انجام داده اند ضمن تشکر از تلاشها و زحماتشان اما برخی مشکلات را دارند از جمله بحث فشار آب که در این تابستان آنطور که گزارش دادند خیلی مواجه به قطعی آب می شوند که از مسئول تقاضا داریم هر چه سریعتر با فراهم نمودن امکانات و بودجه مناسب این مشکل را هم برطرف کنند.

برگرفته ازپایگاه خبری آیسک

Views – 196

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*