تازه ها
خانه / اخبار / تاکید امام جمعه بخش آیسک بر وحدت و انسجام و یک صدایی در بیان مطالبات و حمایت از راهکار توسط شوراهای اسلامی
تاکید امام جمعه بخش آیسک بر وحدت و انسجام و یک صدایی در بیان مطالبات و حمایت از راهکار توسط شوراهای اسلامی

تاکید امام جمعه بخش آیسک بر وحدت و انسجام و یک صدایی در بیان مطالبات و حمایت از راهکار توسط شوراهای اسلامی

تاکید امام جمعه بخش آیسک بر وحدت و انسجام و یک صدایی در بیان مطالبات و حمایت از راهکار توسط شوراهای اسلامی

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۵مرداد ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقدای الهی، در ادامه بحث خطبه های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه اظهار داشت:.ایجاد شناخت صحیح پیرامون عبادت، ایجاد فضای دینی در خانواده، فراهم کردن زمینه عبادت برای فرزند، ایجاد خاطره های خوشایند از اعمال مذهبی و ایجاد روحیه مطالعه از راه‌های تشویق و ترغیب نوجوانان به عبادت است.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود: خانواده باید در حوزه اخلاق و تقویت ریشه ها اخلاقی تلاش کند تا عمل و رفتار هم اصلاح شود. به گفته وی رابطه اخلاق و عمل، و تأثیر اخلاق در عمل، چیزی نیست که بر کسی مخفی باشد چرا که اعمال ما معمولًا از صفات درونی ما سرچشمه می گیرد، وی گفت: برای اصلاح جامعه، و اصلاح اعمال باید به اصلاح ریشه های اخلاقی عمل پرداخت، چرا که غالب اعمال متّکی به ریشه های اخلاقی است. به همین دلیل، بیشترین کوشش انبیای الهی و مصلحان جوامع اسلامی، مصروف این امر شده است که با تربیت صحیح، فضائل اخلاقی را در فرد فرد جامعه پرورش دهند و رذائل را به حداقل برسانند تا اعمال که تراوش صفات اخلاقی است اصلاح گردد.
ناطق افزود:عمل و اخلاق در یکدیگر تأثیر متقابل دارند و هر کدام می تواند به نوبه خود سبب پیدایش دیگری شود.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم الحرام گفت :امسال هم مانند سال گذشته براساس شیوه نامه هایی که تنظیم شده مجالس ماه محرم با همراهی و همکاری هیئات مذهبی شهر و روستا مجالس با شکوه برگزار خواهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد با اشاره به عبارت «الوتر المَوتور» در زیارت عاشورا که ترکیب دو کلمه «وتر» به معنای تنها و یکتا و «مَوْتُورَ» به معنای «تنها شده» است گفت :احتمال اول در معنی این عبارت، اشاره به یگانگی، منحصربه‌فرد بودن و بی‌بدیل بودن حضرت سیدالشهداء(ع) است و معادل فارسی آن را می‌توان دُردانه و عزیزکرده الهی دانست. اما احتمال دیگری هم وجود دارد؛ به این معنا که حضرت تنها هستند و با نقشه و برنامه‌ریزی تنها شده‌اند.ناطق با بیان اینکه چه عواملی باعث تنهایی ولی شد که برای امروز ما هم عبرت آموز و درس آموز است، اظهار داشت :یکی از عوامل مهمی که باعث تنهایی ولی خدا می‌شوند، «شبهه»ها و «فتنه»ها هستند. وقتی شبهه و فتنه با هم ترکیب می‌شوند، به شدت کارگر می‌افتند. شبهات فضا را تاریک می‌کنند و در فضای تاریک، فتنه‌ها اثر می‌گذارند.وی جعل شخصیت، تحریف معنای «دین» و «مسلمان بودن» وعدم تطبیق اهداف جامعه با اهداف ولی را عوامل دیگربرای جدایی دینداران از ولی جامعه بیان کرد.
وی تاکید کرد :هدف سیدالشهدا(ع) تأمین سعادت و خوشبختی حقیقی انسان بود که از رهگذر این هدف، رفاه معیشت دنیایی انسان‌ها و توسعه مادی متناسب با حقیقت وجود انسانی را نیز همراه خود داشت.
وی به استناد آیه ۵۵ سوره نور گفت :نظام مدیریتی مورد پسند الهی پاسخ‌گوی تمام نیازهای مادی و معنوی انسان های و جوامع بشری است، هدف اولیای الهی از «رفاه»، «امنیت مادی» و حتی «آزادی» مورد نظر تمدن‌های مادی و «توسعه»ای که آنها تعقیب می‌کنند، برتر است. وقتی هدف، رفیع شد، طبیعی است که همراهان واقعی، دیرتر و کمتر پیدا می‌شوند.
امام جمعه آیسک در ادامه با اشاره به
سیزدهمین آئین تنفیذ حکم ریاست جمهوری، روز سه شنبه ۱۲مرداد ماه ۱۴۰۰ در حسینیه امام خمینی با حضور مسئولان کشوری و لشکری و مراسم تحلیف گفت :حکم تنفیذ رهبر انقلاب اسلامی برای جناب آقای رئیسی دارای سه فراز عمده است:اول- سپاس به درگاه الهی و تقدیر و تشکر از ملت به خاطر حضور معنادار و عزت‌آفرین در آزمون سیاسی اجتماعی انتخابات ۲۸خردادماه ۱۴۰۰در شرایطی دشوار و پیچیده کشور و پیروزی مردم در انتخابات. دوم-توصیفی از شخصیت رئیس جمهور محترم با تعابیری بلند و مسئولیت‌آفرین مانند: شخصیت مردمی، و عالیقدر، از تبار سیادت و علم، مزین به پرهیزگاری و خردمندی دارای سوابق درخشان مدیریت، باعزم راسخ در پیمودن مسیر نورانی انقلاب، عالم فرزانه و خستگی‌ناپذیر و کارآزموده. یازده توصیف افتخارآمیز که برای جناب آقای رئیسی مایه مباهات است و صدالبته موجب سنگین تر شدن مسئولیت ایشان و ارتقاء سطح انتظار امام جامعه و مردم. سوم- انتظارات امام و امت از رییس جمهور بخش سوم و مهمترین بخش حکم، انتظارات امام جامعه اسلامی است که چکیده و عصاره مطالبات فوری و کوتاه‌مدت و بلندمدت مردم است. این فراز، تابلویی از مهمترین مطالبات ملی را فراروی رییس مردم و هیات دولت سیزدهم قرار می‌دهد که شرح آن و التزام به تحقق آن موجب اعتلای ایران اسلامی خواهد شد.

وی افزود:این مطالبات عبارتند از:* حرکت جهشی برای خدمت در همه عرصه‌ها * به کارگیری مدیریتی باکفایت و جهادی و دانا و شجاع * بسیج توانمندی‌های آشکار و نهفته در ملت خصوصاً جوانان. * به میدان آوردن کار و تلاش‌سازنده * مانع‌زدایی از سر راه تولید * پیگیری مجدّانه‌ی سیاست تقویت پول ملی * هموارسازی مسیر اعتلای مادی و معنوی ملت و شتاب بخشیدن به حرکت کشور به سمت جایگاه شایسته‌اش.
حجت‌الاسلام رادمرد تصریح کرد :این ۷ مطالبه اصلی در واقع جغرافیای مطالبات امام و مردم است که باید مورد توجه دولت جدید قرار گیرد.
وی به فرازها و کلمات کلیدی در حکم تنفیذ اشاره کرد وگفت: مسیر انقلاب اسلامی، مسیر عدالت و پیشرفت و آزادی و عزّت است. این چهار کلمه در حکم قله‌های حرکت ملت ایران و مسیر اعتلای مادی و معنوی ملت بزرگ ایران، به‌سمت آینده است. به گفته وی رهبر انقلاب در این حکم به توانمندی‌های آشکار و نهفته ملت خصوصا جوانان اشاره و آن را فراتر از مشکلات امروز جامعه می‌دانند. لذا مهمترین وظیفه مسئولان قوا، توانمندسازی و به میدان آوردن توانایی‌های ملت ایران است.
امام جمعه محترم آیسک با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف و آغار بکار شورای اسلامی ششم، از تلاش های اعضای محترم شورای پنجم در شهر و روستاها و شهردار محترم و دهیاران محترم که در این سالها تلاش کردند قدر دانی کرد. وی در ادامه خطاب به اعضای شوراهای اسلامی گفت :آحاد جامعه ، نخبگان و موثرین باید کمک کنند تا آنچه برون داد این منطقه است و دیگران قضاوت می کنند ، وحدت و انسجام و یک صدایی در بیان مطالبات و حمایت از راهکار ها و راه حل ها باشد. وی افزود :مسئولین قبل از هر کاری نسبت به اقناع سازی جامعه تلاش کنند ، البته اقداماتی که نیازمند این نوع کار است ، مردم را از خودمان بدانیم، نشود که خیال کنیم اگر مردم را در تصمیمی دخیل کردیم مانع خواهند شد ، نه، بلکه نقطه قوت کار ما خواهد شد. امام جمعه بخش آیسک گفت :باید برای منطقه در هر زمینه ای سیاست های کلی تنظیم شود اعم از فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و … و همه نهادها و دستگاه ها و ارگان ها داخل شهر و بخش و سایر نهاد ها و دستگاه ها و ارگانها آنرا پذیرفته در در آن مسیر حرکت کنند و شورا اسلامی پاسبان و نگهبان آن سیاست های کلی باشد. حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد،تاکید کرد: پرداختن به مطالبات اصلی مردم و عدم توجه به حاشیه سازی ها و انجام فعالیت های متقن ، کارشناسی ، با نگاه به آینده ، پرهیز از شتاب و عجله و کار برای خدا و جلب رضایت خداوند از خطوط اصلی و ثابت باشد.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 103

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*