تازه ها
خانه / اخبار / تاکید امام جمعه موقت آیسک بر جهاد تبیین در آستانه ۹دی
تاکید امام جمعه موقت آیسک بر جهاد تبیین در آستانه ۹دی

تاکید امام جمعه موقت آیسک بر جهاد تبیین در آستانه ۹دی

تاکید امام جمعه موقت آیسک بر جهاد تبیین در آستانه ۹دی

حاتمی / امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۳دی ماه ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، آسان‌ترین راه برای رفاقت با پروردگار را «توبه» دانست وآن را رشته پیوند بین عبد وخالق برشمرد.
حجت‌الاسلام «مهدی آجری» با استناد به روایت رسول اکرم ص، صفات توبه کنندگان را برشمرد ورضایت الهی را در گرو ادای حق الناس دانست. وی با اشاره به اهمیت رعایت حق الناس از شهروندان خواست حدود الهی وحقوق مردم را در تمام عرصه ها رعایت کنند.
خطیب موقت نماز جمعه در خطبه دوم با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ص در جنوب کشور گفت :رزمایش تهاجمی وکم سابقه جمهوری اسلامی ایران در راستای افزایش سطح آمادگی های رزمی وبر اساس شبیه سازی یکی از پیشرفته ترین طرح های تهاجمی در جنگ های ترکیبی وجنگ های سخت ونرم است.
به گفته وی، آمریکا در پی نا توانی از تحمیل خواسته های خود در جریان مذاکرات با همراهی رژیم صهیونیستی با جنگ روانی وتهدید درصدد اعنل فشار بر ایران اسلامی ومقتدر است.
حجت‌الاسلام «آجری» گفت :هرگونه اقدامات مشاجره جویانه اسرائیل، منازعه بی پایانی برای آمریکا و اسرائیل است که منجر به محو این غده سرطانی خواهد شد.
وی این رزمایش را پاسخ به تهدیدات واهی رژیم صهیونیستی بیان کرد وافزود :آمریکا و اسرائیل قادر به حمله به ایران نیستند چرا که روحیه انقلابی مردم ووجود جوانان وطن دوست پشتوانه این نظام است.
وی مهمترین سرمایه بی بدیل وبی نظیر معنوی مردم را بهره‌مندی سرشار از فرهنگ عاشورا ودلبستگی به مهدویت بیان کرد. به گفته وی ایران اسلامی مهد پرورش فرزندانی همانند سردار دلها است که گفت «ما ملت شهادتیم وما ملت امام حسینیم».
امام جمعه موقت آیسک در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ۹دی افزود :روز بصیرت ومیثاق با ولایت فرصت مغتنمی برای جهاد تبیین وشفاف سازی فتنه ها است. وی افزود :با روایتگری وتبیین باید ۹دی روز تجلی وحدت واراده حول محور ولایت واستمرار دیانت وبصیر ت ودشمن شناسی معرفی شود.
به گفته وی «فتنه» فضای غبار آلودی است که تشخیص حق از باطل را دشوار می کند ولذا ضرورت دارد با تبیین جهادی ۹دی را روایت کنیم.

Views – 290

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*