تازه ها
خانه / اخبار / تشکیل جلسه ستاد اربعین در بخش آیسک
تشکیل جلسه ستاد اربعین در بخش آیسک

تشکیل جلسه ستاد اربعین در بخش آیسک

حاتمی /جلسه ستاد اربعین بخش آیسک با حضور اعضا در بخشداری برگزار شد. در این جلسه ابتدا امام جمعه آیسک با اشاره به اهمیت ظرفیت اربعین و ثواب مشارکت در این امر مهم، پیاده روی عظیم اربعین را زمینه ساز وتسهیل کننده امر مهم ظهور فرج منجی عالم بشریت دانست.
حجت‌الاسلام والمسلمین «رادمرد» با اشاره به اینکه وزارت کشور فضایی را ایجاد کرده است تا در کشور خدمات برای حضور مردم در اربعین آسان شود افزود: ماموریت آحاد مردم مشارکت پررنگ و نقش آفرینی در این مسیر است.
در این جلسه «حسن پور» رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان سرایان با اشاره به جایگاه و رتبه بالای این شهرستان در میان دیگر شهرهای استان خراسان جنوبی، از تشکیل کمیته اربعین در شهرستان و برنامه ریزی برای برپایی ۴ موکب پخت نان محلی، پذیرایی و خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.
به گفته وی امسال ۴۰موکب از استان خراسان جنوبی خدمات رسانی به زائران اربعین را در شهر کاظمین عهده‌دار خواهد بود.
وی با اشاره به لزوم جمع آوری کمک و نذورات مردمی خواستار مشارکت هیئت‌های مذهبی در سطح بخش و استفاده از ظرفیت های متفاوت شهرستان شد.
به گفته وی مردم شهرستان سرایان سال گذشته ۱۱۵میلیون تومان به موکب های سهگانه امامین جوادین سرایان برای پذیرایی از زائران کمک کرده بودند.
دراین جلسه «برازنده» بخشدار آیسک نیز راهپیمایی میلیونی اربعین را نشانه اقتدار شیعه و ایران اسلامی دانست و با اشاره به افزایش پیش‌بینی شمار زائران پیاده اربعین سال جاری درپی حذف روادید، خواستار مشارکت آحاد مردم در کمک به زائران و زمینه سازی برای جذب کمکهای مردمی شد.
دراین جلسه کمیته های سه گانه «مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه، حمل و نقل و سوخت، فرهنگی آموزشی و اطلاع رسانی» تشکیل و بر اعزام نیروهای تخصصی و استفاده از ظرفیت علاقمندان متقاضی خدمت در موکب ها تاکید شد.

Views – 73

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*