تازه ها
خانه / اخبار / تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی آیسک ۲۴-۱۰-۹۳

تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی آیسک ۲۴-۱۰-۹۳

پیرو دعوت قبلی اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرایان و دبیر محترم شورا، جلسه شورای فرهنگ عمومی آیسک به ریاست امام جمعه محترم روز گذشته در محل دفتر نهاد امامت جمعه آیسک با حضور اعضای محترم شورا برگزار شد. در ابتدای جلسه امام جمعه محترم ضمن اشاره به بحث فرهنگ و جایگاه آن در تکوین انقلاب اسلامی اصلی ترین ماهیت انقلاب اسلامی را ماهیت فرهنگی آن دانست و اسلام را بن مایه اصلی و فرهنگ ساز اساسی جامعه در ایجاد انقلاب اسلامی برشمرد. وی اسلام را مبنای تمام ارزشها و شاخص تمام موضوعات فرهنگی و آنچه که خلاف آن باشد را ضد فرهنگ معرفی کرد. خطیب جمعه محترم آیسک ضمن استناد به فرمایشات حضرت امام  خمینی(ره) و امام خامنه ای مدظله العالی والاترین و بالاترین عنصر جامعه را فرهنگ دانست و فرهنگی که بخواهد مرتزق از بیگانه باشد را هویت زدا و وابسته به بیگانه معرفی کرد. وی افزود این فرهنگ است که جامعه را جسور، مستقل و یا سرافکنده و ذلیل می کند.

در ادامه با اشاره به دستور کار و مصوبات جلسه قبل مبنی بر شناسایی و ارائه مشکلات فرهنگی بخش از انعکاس برخی نظرات ادارات و دستگاهها به شورا سخن گفت. و از اعضای محترم خواست نسبت به اولویت بندی این مشکلات برای کار کارشناسی در جلسات بعدی اقدام نمایند.وی بر انجام کار کارشناسی و دقیق و ارائه راه حلها و درمان مشکات فرهنگی نیز تاکید نمود.

در ادامه آقای رمضانی رییس محترم اداره ارشاد اسلامی و دبیر شورا ضمن بیان گزارشی از پیگیری مصوبات جلسه قبل گفت: با ۱۷ اداره شهرستان و شوراهای اسلامی روستاها و شهر آیسک مکاتبه شده که تعداد  کمی پاسخ داده اند اما در میان پاسخها مشکلات فرهنگی بخش بیشتر اشتغال، طلاق، عدم رعایت حقوق همسایگی،  اعتیاد، تهدیدات اینترنت و ماهواره، ابتذال در مراسم عروسی و فقدان روحانی در محل ذکر شده است. مقرر شد در جلسه آینده یک نفر از اعضای محترم شورای اسلامی شهر اهم مسائل و موضوعات فرهنگی را حضورا طرح نمایند.

در ادامه آقای عربی نماینده محترم دادگستری در شورای بخش آیسک ضمن ارائه آماری به موضوعاتی از جمله طلاق، عدم رعایت حقوق متقابل ، ضرب و جرح، توهین به اشخاص، رانندگی بدون پروانه و سرقت اشاره و این معضلات را از نظر فراوانی قابل توجه دانسته و تلاش اعضای محترم شورا را در رسیدگی به آن خواستار شد.

در ادامه جلسه همچنین موضوعاتی از جمله مهاجرین و تفاوتهای فرهنگی آنان و ضرورت بررسی و کار بیشتر برای کاهش آسیبهای آنان طرح و مورد مداقه حاضران قرار گرفت.

سپس آقای نوری نماینده محترم اداره اطلاعات در شورا بحث تهاج فرهنگی دشمن را یک بحث جدی و با پشتوانه فکری مطرح نمود و افزود تمام سرویسهای خارجی در این خصوص کار می کنند. وی دلسوزی و اخلاص اعضای شورا را از عوامل پیشرفت در شورا دانست و به برخی از معضلات فرهنگی مانند بحث مهاجرین، اعتیاد، اشتغال، ضعف فرهنگ کار جمعی اشاره نموده و بیکاری را منشا بسیاری از معضلات فرهنگی دانست و رسیدگی به آن را از اولویت مسائل برشمرد.

در ادامه بخشدار محترم آقای برقی نیز با تبریک ایام بر حضور تمام اعضای شورا در جلسه تاکید نمود و بی تفاوتی در مکاتبات را یک نقص برشمرد که باید رفع شود. همچنین ضمن تاکید بر اطلاع ر سانی موثر و مطلوب از فعالیتها از هماهنگی برای چاپ  ویژه نامه آیسک توسط موسسه فرهنگی رزونامه خراسان خبر داد و از تمام حاضران برای آن مساعدت خواست.

ضمنا با توجه به قانون و ضرورت حضور مشاورین شورا از بین هفت نفر از افراد پیشنهادی توسط اعضای شورا در جلسه با رای گیری سه نفر از بانوان به عنوان مشاورین شورا تعیین گردیدند که به ترتیب خانمهای برومند، عرب نژاد و زینب علمدار بالاترین رای را کسب نمودند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*