تازه ها
خانه / اخبار / تصاویر برگزاری یادواره آبروی محله، شهید محمدرضا علمدار
تصاویر برگزاری یادواره آبروی محله، شهید محمدرضا علمدار

تصاویر برگزاری یادواره آبروی محله، شهید محمدرضا علمدار

برگزاری یادواره شهدا آبروی محله در شهر آیسک

مرتضی عرب نجات/جواد حاتمی
آیسک امشب با یادواره شهدا، افتخار کوچه -آبروی محله به استقبال محرم رفت.امشب محله بزرگی از شهر آیسک معطر به یاد وخاطره اولین شهید این دیار شد. شهیدی که ۳۶ سال قبل کلیددار باغ بالاسر شد وامروز افتخار کوچه های شهر و آبروی محله است.
امشب با حضور انبوه مردان وزنان ولایت مدار و شهید پرور ،یادواره شهدا آبروی محله شهر آیسک گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار محمد رضا علمدار برگزار شد.
در این مراسم که با حضور پرشور مسئولین و مردم برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین «حسین عرب» امام جمعه آیسک با بیان اینکه آرامش و امنیت امروز جامعه ی ما مدیون رشادت ها و خون شهداست گفت: بر همه ی ما لازم است تا در زندگی شهدا و وصایای آن ها تدبیر کنیم و لحظه ای در این امر مهم غفلت نکنیم.
در ادامه سردار «هادی نعمتی» فرمانده گردان الحدید لشکر ۲۱ امام رضا (ع) در دوران حماسه دفاع مقدس نیز با بیان خاطراتی از رشادت های رزمندگان و شهدا به خصوص بسیجیان گردان الحدید و شهیدان رحیمی، انصاری و نقیبی گفت: امروز در دنیا وقتی اسم جنگ برده می شود لرزه بر اندام ها می افتد اما رزمندگان ما لحظات حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل را بهترین ساعات عمرشان می دانند.
وی با اشاره ای به واقعه ی عاشورا (ماجرای حر و قیام مختار) گفت: شهید بزرگوار محمدرضا علمدار از جمله رزمندگانی بود که از همان ابتدای کار به ندای امام خویش لبیک گفت و وارد میدان جانفشانی شد.
وی افزود: یک زمان هست شما دشمنی ضعیفی دارید و مبارزه با او خیلی سخت نیست اما رزمندگان بسیجی ما در طول دفاع مقدس با تمام دنیا مبارزه می کردند. وی تصریح کرد: کسی به شهدای ما قول مقام، پست و مال نداد. شهدای ما نه برای منفعت شخصی و نه برای منفعت شهر و محله و کشور خود به پا خواستند بلکه ایثار و جانفشانی آن ها به دستور ولی فقیه زمان برای منفعت اسلام و کل مسلمین بود.
راوی دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا عزیز شدند چون بر نفس خود غلبه کردند گفت: آنچه که در زندگی شهدا شاخص است این است که آن ها به دستور خدای متعال و فقط برای رضای او به پا خواستند و زندگی ائمه اطهار را سرلوحه کار خویش قرار دادند.
وی افزود: جنگ و دفاع یک جسم دارد و یک روح. روح دفاع ما همان روح شهداست که در راه دفاع از وطن و برای رضای او آسمانی شد و راز و رمز مقدس شدن دفاع ما همین است .
سردار نعمتی با اشاره به این جمله مقام معظم رهبری که« با این ستاره ها می شود راه را پیدا کرد»؛ افزود: شهدای مدافع حرم بواسطه ی همین ستارگان جاودان راه سعادت و خوشبختی را یافته اند. وی بر گرامیداشت یاد وخاطره شهدا وانتقال پیام انان به نسل های آینده تاکید کرد واظهار داشت:آزادی فاو و موفقیت رزمندگان در عملیات های کربلای ۵ والفجر ۸مدیون شهد ای لشکر ۲۱امام رضا ع و بچه های خراسان بود.به گفته وی آنچه جنگ ۸ساله ما در دفاع از میهن را دفاع مقدس کرد،”ایثار وشهادت و رشادت “فرزندان این ملت بود.وی از نقش مادران وهمسران شهدا در تقویت روحیه شهادت طلبی تجلیل کرد.
به گزارش پایگاه خبری آیسک، بیان قسمت هایی از زندگی وخاطرات شهید بزرگوار محمدرضا علمدار توسط استاد سید علیرضا مهرداد، اجرای سرود توسط گروه سرود “عشاق الحسین ع” و اجرای نمایش توسط گروه نبوت اسلامیه از دیگر برنامه های یادواره شهدا آبروی محله در شهر آیسک بود.
درپایان این مراسم تابلوتمثال شهید محمد رضا علمدار واثر هنری علی علمدار هنرمند نقاش و طراح شهر آیسک با حضور امامان جمعه فردوس وآیسک به خانواده معظم شهید علمدار اهدا شد.
اولین یادواره شهدا آبروی محله در آیسک به همت پایگاه بسبج شهید آوینی، حوزه بسیج سید الشهدای آیسک، سپاه ناحیه سرایان ،بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان سرایان، نهاد امامت جمعه شهر آیسک، بخشداری،شورای اسلامی ،شهرداری و پایگاه خبری آیسک برگزار شد.

 

Views – 983

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*