تازه ها
خانه / اخبار / تقدیر امام جمعه بخش آیسک از تلاش متولیان میراث فرهنگی و صنایع دستی برای احیای ظرفیت فراموش شده «چادر شب بافی» در روستای چرمه
تقدیر امام جمعه بخش آیسک از تلاش متولیان میراث فرهنگی و صنایع دستی برای احیای ظرفیت فراموش شده  «چادر شب بافی» در روستای چرمه

تقدیر امام جمعه بخش آیسک از تلاش متولیان میراث فرهنگی و صنایع دستی برای احیای ظرفیت فراموش شده «چادر شب بافی» در روستای چرمه

تقدیر امام جمعه بخش آیسک از تلاش متولیان میراث فرهنگی و صنایع دستی برای احیای ظرفیت فراموش شده  «چادر شب بافی» در روستای چرمه

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۳ بهمن ۹۹پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث هفته‌های قبل پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه ،به اهمیت سلامت دین و لزوم دغدغه والدین برای تربیت دینی فرزندان اشاره کرد و گفت :سلامت دین افراد تضمین کننده سلامت روح و جسم آنهاست .
حجت‌الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» با تأکید بر اینکه رفتار والدین با فرزندان باید در مسیر دینداری فرزند و توجه دادن به دین او باشد گفت: رفتارهای غیر اصولی والدین در فضای خانه باعث دگرگونی در فضای دینی فرزند میشود.
به گفته وی رفتارها وکارکرد والدین می‌تواند در تسهیل دریافت هدایت الهی یا منع دریافت آن موثرباشد.
خطیب نماز جمعه شهر آیسک در خطبه دوم با تقدیر از دست اندرکاران مراسم عزاداری دهه فاطمیه و حضور پررنگ مردم در آیین های عزاداری سالروز شهادت حضرت زهرا س، به سرانجام دعوت حضرت موسی و برادرش  هارون از فرعون به استناد آیات قرآن سخن گفت و تاکید کرد: اگر تقوا را درک کنیم و مدد الهی را باور داشته باشیم می توانیم مقتدرانه در مقابل دشمن بایستیم و سستی از خود نشان ندهیم.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ماه بهمن، ماه پیروزی حق بر باطل گفت: ملت ایران نیز مدد الهی ومعیت خدارا در این دوران درک کردند، ودر شرایط سخت دوران پهلوی با وجود خفقان و کشتار مردم، امام خمینی ره این انسان سرآمد دوران با تاسی به تقوا ومدد الهی شاگردان بسیاری تربیت کرد واکنون ۴۲سال است که ملت ما سر سفره انقلاب با این همه برکات و افتخار نسشته اند.
وی افزود: با وجود اینکه مردم متوجه مشکلات هستند ولی این نکته حائز اهمیت است که اگر مسئولان در مسیر تقوا و خدمت به مردم حرکت کنند و در مسیری که رهبر معظم انقلاب بارها ترسیم و تبیین کرده‌اند که همان راه امام است حرکت کنند از مشکلات و سختی‌ها به آسانی عبور خواهیم کرد. حجت‌الاسلام  «رادمرد» به نقشه دشمنان و منافقان همانند آنچه در صدر اسلام پیاده کردند اشاره کرد و افزود: آن روز منافقان، دفاع از ولایت در مسیر خلافت وصایت رسول اکرم صلی الله را توسط حضرت فاطمه مسئله ای شخصی جلوه دادند و الان هم برخی در مقابل جریان ولایت اینگونه رفتار می‌کنند و نقش دارند که ولی فقیه را در یک جناح و جریان تعریف کنند و مردم را از مسیر ولایت و دفاع از ولی فقیه دور کنند.
به گفته وی منافقان و ساده لوحان پیاده‌نظام آنها این موضوع را در فضای کشور تقویت می‌کنند و برخی هم با بی تفاوتی و عدم درک شرایط این ترفند«مقابله با فرمایشات رهبری» را درک نمی‌کنند.
وی به نمونه رفتارهای این قبیل فرصت طلبان در مباحث مربوط به جریان مذاکرات، جریان خرید واکسن کرونا و بحث دولت جوانان حزب اللهی اشاره کرد وافزود:آنها مدتی است در این مباحث موضع‌گیری کرده و مباحث را جناحی جلوه  می دند، آنها به دنبال فضای دو قطبی در جامعه هستند و یک روز مسائل بهداشت و سلامت مردم با مسائل سیاسی پیوند می‌زنند تا نقشه شومشان تحقق یابد.

حجت‌الاسلام  «رادمرد» همچنین با انتقاد از عدم توجه مسئولان در عرصه مدیریت کاری خود گفت :گرانی های روز افزون کشور که بخش عمده آن متوجه عدم نظارت است موجب نارضایتی فراوان است.
وی افزود: عدم سیاست‌گذاری مشخص در این حوزه و بی‌توجهی به چرخه تولید و قیمت‌گذاری موجب بی‌ثباتی در بازار شده است.
به گفته وی سیاست های تک بعدی و مقطعی بدون و آینده نگری مسئولان سبب هرج و مرج در بازار و موج گرانی‌ها شده و برخی نیز با سوء استفاده از این مدیریت‌ها دست به احتکار زده و با قیمت‌گذاری بی‌پایه و اساس گرانی را به مردم تحمیل می‌کند.
وی افزود :با این سختی‌ها مردم غیور ما از انقلاب دست نخواهند کشید.
امام جمعه بخش آیسک آیسک با تشکر از مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان سرایان در جهت احیای سنت دیرینه چادرشب بافی در روستای چرمه بخش آیسک گفت: احیای این ظرفیت فراموش شده با ایجاد اشتغال برای ۷۰ نفر از بانوان این روستا وپیگیری برای افزایش این تعداد به ۳۰۰نفر وثبت ملی این روستا اقدامی ارزشمند است که جای تشکر دارد. وی خواستار احیای دیگر صنایع دستی در شهر و روستاهای بخش آیسک شد.
ناطق در پایان از رزمایش های مقتدرانه سپاه وارتش در روزهای اخیر تجلیل کرد.

Views – 318

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*