تازه ها
خانه / اخبار / تقوا ستون خیمه فرهنگ اسلامی است.
تقوا ستون خیمه فرهنگ اسلامی است.

تقوا ستون خیمه فرهنگ اسلامی است.

امام جمعه بخش آیسک :
تقوا ستون خیمه فرهنگ اسلامی است.

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۶فروردین ۱۴۰۱، پس از توصیه به رعایت تقوای الهی، در ادامه تشریح دعای ۴۴صحیفه سجادیه، به مسائل مهم حوزه اجتماعی و سیاسی این دعا اشاره کرد وافزود :رشد در اسلام تک بعدی نیست بلکه سایر جهات زندگی هم مورد توجه است که باید برای رشد و تعالی آن برنامه داشت و حرکت کرد و اقداماتی انجام داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» اظهار داشت : ۷ مورد مهم و اساسی در زندگی اجتماعی و سیاسی انسان مؤمن شامل: صله رحمتوجه به همسایه نداشتن مال مخلوط به حرام _ پرداخت خمس ، زکات و صدقه و انفاق و …آشتی با دیگران به عدالت وانصاف برخورد کردن با مردم ودشمنی با دشمنان خدا است. به گفته وی این ها اصول هفتگانه یک مؤمن است که اگر در هرکدامش خلل و خدشه ای در ماه های قبل ایجاد شده باید در این ماه آن خلل و خدشه برطرف شود تا بتواند بهره ببرد.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم فرارسیدن میلاد سراسر نور و با برکت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام را تبریک گفت وبه بیان بخشی از فضایل وکرامات آن امام همام پرداخت.
وی به ۱۵ رمضان مصادف با آغاز حرکت حضرت مسلم بن عقیل از مکه به کوه در سال ۶۰ هجری و آغاز نشانه های شکل گیری نهضت مقدس حضرت ابا عبدلله الحسین علیه السلام اشاره کرد واین حرکت را مبداء شکل گیری پایه ها وتحقق انقلاب اسلامی دانست.
وی بر ضرورت بهره‌گیری از فیوضات شب های قدر تاکید کرد. امام جمعه آیسک در ادامه با استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با کارگزاران نظام، آن را نوعی مرام‌نامه اخلاقی مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی دانست. وافزود: ۲۰ توصیه اخلاقی و راهبردی برای مسئولین که این توصیه ها درست که درجمع مسئولین کشوری مطرح شده لکن مسئولین استانی و شهرستانی و شهری را هم در بر میگیرد. لذاخودمان را باید ملزم به رعایت این نکات کنیم.
وی افزود:”صبر ” در کسوت مسئولیت نام دیگر مقاومت و استقامت است و تقوا ذوالفقاری است که یک لبه‌اش برای قطع کردن پای نفس از تجاوز به حدود الهی است و لبه دیگرش برای مهار کردن دشمن. حجت‌الاسلام «رادمرد» گفت: مسئولیت در نظام اسلامی این‌گونه در اخلاق و عرفان گره‌خورده و بافته‌شده است.
به گفته وی در نگاه رهبر حکیم انقلاب، گویا مدیریت اسلامی از اساس چیزی جز تربیت اسلامی نیست. تقوا به‌عنوان ستون خیمه فرهنگ اسلامی، یک نظریه مدیریتی است و استغفار یکی از شروط مدیر موفق است و نیل کشور به اهداف اقتصادی و سیاسی از رهگذر تربیت ناب اسلامی می‌گذرد. وی در ادامه با بیان اینکه، در جریان شهادت دو طلبه جهادی در حرم مطهر امام رضا علیه السلام ، خط جریان فتنه شروع بکار کرد و با هدف بهم زدن امنیت و آرامش مردم دست به کار شدن گفت :بعد انتساب شخص ضارب به اینکه تبعه کشور همسایه ما ست شروع به مذمت آنها کردند ، همانهایی که وقتی آمریکا به شکل خفت باری از افغانستان خارج شدند و شروع کردند به حمایت از مردم افغانستان و جمهوری اسلامی را مذمت می کردند چرا در افغانستان ورود پیدا نمی کند ، همان ها در این جریان جور دیگری میدان داری کردند ، به تعبیری حامیان آن زمان ، مذمت گران این زمان شدند ، علاوه بر اینکه منافقین این جریان رسانه ای راه براه انداختند و برخی جریانات سیاسی داخل هم همسو شدند و در پازل آنها حرکت کردند ، هر جا بوی جدایی و تفرقه و دوقطبی سازی باشد این جریان فعال است، این یعنی فتنه گر ، اگر در حوزه اقتصادی هم بناست اتفاقی بیفتد باز جریان رسانه ای را براه می اندازند که امید مردم را تبدیل به یأس و ناامیدی کنند. وی تأکید کرد :نباید اجازه داد اینگونه افراد در حوزه تصمیم سازی و تصمیم گیری ورود پیدا کنند ، خیلی زود اینگونه انسان ها نقاب عوض می کنند و رنگ عوض می کنند دنبال هستند تا به عناوین مختلف دعواهای سیاسی براه بیندازند، حس های ناسیونالیستی را پر رنگ کنند و سایه اش را بر تصمیمات سنگین کنند، باید مراقبت کرد‌.
امام جمعه بخش آیسک به دیدار روز چهارشنبه گذشته امامان جمعه استان خراسان جنوبی با استاندار معاونان وی اشاره کرد وگفت : در این دیدار ائمه جمعه استان دغدغه های منطقه ای و دغدغه های استانی خود را بیان کردند. وی با تشکر از اقدامات خوبی که پیگیری و شروع شده است، گفت :امیدواریم با تدوین سند های تخصصی برای استان ریل گذاری خوب و صحیحی محقق شود.

Views – 201

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*