تازه ها
خانه / اخبار / حضور امام جمعه محترم دربین عزاداران کاروان پیاده در هیات چهارده معصوم ع مشهد

حضور امام جمعه محترم دربین عزاداران کاروان پیاده در هیات چهارده معصوم ع مشهد

سه شنبه ۲-۱۰-۹۳ مصادف با شهادت امام رضا(علیه السلام) و برای حضور در بین عزاداران کاروان پیاده عاشقان حضرتش که از آیسک به مشهد آمده بودند در معیت امام جمعه محترم به مشهد عزیمت نموده و در صحن کوثر همراه این عزیزان شدیم. در ادامه و مقارن ظهر این روز نماز جماعت ظهر و عصر را در اجتماع باشکوه آیسکی های مقیم مشهد، کاروان پیاده عاشقان امام رضا ع که ناهار را  میهمان آقای حاج قاسم بنی اسد بودند ، به امامت امام جمعه محترم اقامه نمودیم.

در ادامه آقای بنی اسد ضمن تقدیر و تشکر و خیر مقدم به حاضران از حضور امام جمعه و همراهان در جمع هیات چهارده معصوم تشکر نموده و گزارشی از وضعیت پذیرایی و اسکان میهمانان در طول سال ارائه نمودند. و در پایان امام جمعه محترم آیسک در بیاناتی ضمن گرامیداشت شهادت امام مهربان و رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام و اظهار توفیق در جمع حاضران بیاناتی را ایراد نمودند.

خطیب محترم جمعه شهرمان در این بیانات ضمن توجه دادن عمومی به رشد در جنبه های مادی و معنوی افزودند: اصالت با رشد معنوی است، در حالیکه به بعد مادی توجه نموده و از بعد معنوی فاصله داریم. به غذای روح کم توجه هستیم. در زیارت جامعه داریم، و “امرکم رشد”  لذا باید در رشد و ابعاد مختلف آن توازن و هماهنگی وجود داشته باشد. رشد همه جانبه می خواهیم، رشد متوازن ، این اشتباه است که بخاطر رسیدن به یکی از ابعاد از سایر ابعاد رشد غفلت کنیم.

خیلی از مشکلات بواسطه عدم توجه به یک جنبه است. از امام رضا علیه السلام بخواهیم راه توسعه رشد  روح را به مانشان بدهد و هموار سازد.

ایشان با اشاره به روحیات حضرت امام خمینی ره و نظر آیت الله بهاء الدینی در مورد ایشان که فرمودند: “امام ره پا جای پای معصوم گذاشت” افزودند: ما هم می توانیم با توسعه روح به درجات بالای معرفت برسیم.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*