تازه ها
خانه / اخبار / حضور حجت الاسلام والمسلمین سیاح مدیر ستادهای نماز جمعه کشوردر جلسه ستاد نماز جمعه آیسک

حضور حجت الاسلام والمسلمین سیاح مدیر ستادهای نماز جمعه کشوردر جلسه ستاد نماز جمعه آیسک

سفر مدیر ستادهای نماز جمعه کشور به آیسک

حجت الاسلام والمسلمین سیاح مدیر ستاد های نماز جمعه کشوردر سفر به شهرآیسک با فعالیت های ستاد نماز جمعه این شهر آشنا شد. به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه ایسک وی که به همراه حجت الاسلام والمسلمین رحیم ابادی مسئول نمایندگی شورا های سیاست گذاری نماز جمعه استان خراسان جنوبی و (امینی)مسئول نماز جمعه استان ظهر روز چهار شنبه به ایسک سفر کرده بود با حضور در جلسه ستاد برگزاری نمازجمعه ایسک از تغییرات جزئی در چارت سازمانی ستاد نماز جمعه و از جمله تبدیل واحد خواهران ستاد به معاونت خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین سیاح پس از استماع گزارش فعالیت های ستاد نماز جمعه شهر آیسک از بدو تاسیس از زحمات وتلاش های امام جمعه واعضای ستاد نماز جمعه ایسک تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد با تلاش های ستاد نماز جمعه شاهد افزایش حضور آحاد مردم بویژه نسل جوان و نوجوانان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه باشیم .

وی  هدف از حضور خود و همراهان در شهر آیسک به عنوان اولین منطقه ای که این همه وقت برای آن گذاشته شده است را اعلام خدا قوت و خسته نباشید به اعضای  ستاد نماز جمعه، بررسی اوضاع واحوال ستاد، بررسی چگونگی ابلاغ بخشنامه ها اعلام و سیاست های کلان ستاد به دست اندرکاران بر شمرد. به گفته وی پنجاه هزار  نفر در کشور عضو ستاد های نماز جمعه هستند.

وی با تاکید بر مردمی بودن بدنه ستاد های نماز جمعه و لزوم کادرسازی به منظور نوآوری در فعالیت های ستاد های نماز جمعه گفت: برگزاری باشکوه نماز جمعه و برنامه ریزی هدفمند حتی به صورت سالانه را سیاست نهاد امامت جمعه کشور است.

مدیر ستاد های نماز جمعه کشور از انتشار الکترونیکی نشریه اقامه با هدف انعکاس عملکرد ستاد های نماز جمعه خبر داد و افزود: خوشبختانه در شهر آیسک در سایه وحدت و همدلی مردم و مسئولان بویژه جدیت اعضای ستاد و امام جمعه کار های منظم و اصولی توأم با طرح و برنامه و پشتوانه مردمی انجام شده که جای تقدیر دارد.

حجت الاسلام سیاح تصریح کرد: کارهای تولیدی و فعالیت های ویژه نهاد امامت جمعه و ستاد نماز جمعه شهر آیسک زبانزد است و قابل طرح در کشور می باشد و برگزاری نمایشگاه بزرگ هفته دفاع مقدس آیسک با محوریت ستاد در نوع خود بی نظیر است.

این گزارش حاکی است در جلسه ستاد نماز جمعه شهر آیسک با حضور مسئولان کشوری و استانی حجت الاسلام و المسلمین عرب اعلام کرد: اولین نماز جمعه شهر آیسک ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ برگزار شد و تاکنون این آیین عبادی سیاسی به صورت منظم و با حضور حداکثری مردم ادامه یافته است. وی نیازهای ستاد نماز جمعه شهر آیسک را در حوزه سمعی بصری و چاپ و تکثیر بر شمرد و خواستار توجه ستاد نماز جمعه کشور به این موضوعات شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه آیسک در این جلسه « حسین عرب » جانشین ستاد نماز جمعه آیسک به تشریح فعالیت های این ستاد از بدو تاسیس پرداخت و با اشاره به تشکیل ۱۲۴ جلسه گفت: در سال ۹۳ حضور حداکثری ۱۷۶۰ نفر و حضور حداقل۲۴۰ نفر در آیین نماز جمعه را شاهد بوده ایم که متوسط این حضور، ۸۴۴ نفر می باشد.  وی به خرید دفتر ستاد بعنوان مهمترین اقدام معاونت طرح و برنامه ستاد نماز جمعه آیسک اشاره کرد و برپایی نمایشگاه دفاع مقدس را با هدف حفظ و نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس را در کنار بزرگداشت مناسبت های مذهبی اعیاد و وفات، یادواره شهدا و برگزاری مسابقات مختلف را از فعالیت های معاونت فرهنگی این ستاد بر شمرد. وی فعالیت واحد خواهران ستاد نماز جمعه آیسک را نیز منحصر به فرد دانست و از فعال بودن سایت خبری و اطلاع رسانی آدینه آیسک از مرداد ۹۲ خبر داد.

در این جلسه در راستای تکریم پیشکسوتان با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از آقای حاج سید حسن برومند  مسئول طرح و برنامه ریزی ستاد نماز جمعه، مسئول هیات امنای حسینیه شهدای آیسک، عضو هیات امنای مسجد جامع آیسک، مسئول هیات های مذهبی شهرستان سرایان و مشعلدار انقلاب شکوهمند اسلامی  در شهرهای جنوب خراسان بزرگ در دوران انقلاب تقدیر شد.

این خبر حاکی است مدیر ستاد های نماز جمعه کشور و هیات همراه  ضمن بازدید از دفتر امام جمعه، حسینیه شهدا و مسجد جامع آیسک با حضور بر گلزار شهدای گمنام آیسک نسبت به مقام شامخ آنان ادای احترام کرد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*