تازه ها
خانه / اخبار / حضور نماینده مجلس در جمع اهالی باصفای ۴روستای بخش آیسک
حضور نماینده مجلس در جمع اهالی باصفای ۴روستای بخش آیسک

حضور نماینده مجلس در جمع اهالی باصفای ۴روستای بخش آیسک

حضور نماینده مجلس در جمع اهالی باصفای ۴روستای بخش آیسک

حاتمی / حجت الاسلام و المسلمین «نصیرایی» نماینده مردم فردوس طبس سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز با حضور در مهدیه روستای بغداده بزرگترین روستای بخش آیسک با مردم دیدار وگفتگو کرد.
در این دیدار که اهالی روستاهای بغداده، عمرویی، حجت آباد ودوحصاران حضور داشتند، «جلال مالدار » از اعضای شورای اسلامی روستای بغداده به طرح مشکلات مردم پرداخت و خواستار توجه هر چه بیشتر به روستاها برای ماندگاری جمعیت شد و تامین برق دامداری ها، احداث جاده عشایری، جابجایی شبکه فشار قوی برق داخل روستا، احداث اورژانس جاده ای، استقرار آتش نشانی، تجهیز مرکز جامع سلامت روستایی، ارتقای آنتن دهی موبایل وتقویت اینترنت روستا، افزایش اعتبارات دهیاری وتعیین تکلیف مرز سیاسی وطبیعی شهرستان را مورد تاکید قرار داد. به گزارش پایگاه خبری آیسک، حجت الاسلام «شیخ پور» روحانی مستقر در روستای عمرویی نیز با ابراز نگرانی از حوادث مرگبار در جاده های ارتباطی خواستار تعریض جاده عمرویی به سرایان شد. وی تردد کامیون ها وترابری معادن از داخل روستا را یاد آور شد وبر ساخت جاده کمربندی تاکید کرد. وی واگذاری تلفن ثابت وارتقای آنتن دهی موبایل را از دیگر مطالبات مردم روستای عمرویی بیان کرد.
وی با اعلام اینکه مردم نماینده ای از جنس خود انتخاب کرده اند اظهار داشت :امیدواریم حجت‌الاسلام نصیرایی برای مردم این منطقه قدمی بردارند.
در این دیدار مردمی که جمعی از مسئولان شهرستان سرایان، امام جمعه وبخشدار آیسک ومسئولان دفتر نماینده مجلس حضور داشتند، فرماندار سرایان در سخنانی از تلاش مدیران بر ای خدمت‌رسانی به مردم با وجود تنگناهای اقتصادی تشکر کرد وافزود:کارهای بزرگی چون آسفالت معابر، احدات جوی وحدول، احداث مرکز جامع سلامت، اصلاح شبکه برق و… نمونه ای از خدمات دولت در سال‌های اخیر در روستای بغداده بخش آیسک است.
«رسولی مقدم» با اشاره به اینکه برخی مطالبات مردم در حوزه معادن ومنابع طبیعی به دلیل کهنه بودن قوانین، نیاز به اصلاح قوانین ومقررات دارد افزود: احداث زمین چمن مصنوعی برای استفاده جوانان این روستا در دستور کار ورزش وجوانان شهرستان سرایان است.
فرماندار سرایان با اشاره به اینکه اولویت شهرستان در بحث راه های ارتباطی تعریض و بهسازی جاده بغداده، دوحصاران به آیسک است اعلام کرد: تاکید کمیته برنامه ریزی شهرستان با توجه به محدودیت های اعتبار ی، بهسازی جاده بغداده به آیسک است وهیچ پروژه راهسازی دیگری اعتبار نخواهد گرفت.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین «نصیرایی» نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با تبریک دهه کرامت و تشکر از انتخاب مردم وسپردن امانت نمایندگی به وی در خانه ملت، گفت :کار نماینده مطالبه وپیگیری امور است وقرار نیست من کار آقایان مسئول را انجام دهم وجوابگوی کار آنها باشم.
وی افزود:از آقای فرماندار می خواهم در حوزه راه روستایی تا این جاده (بغداده دوحصاران آیسک) تعریض نشود به هیچ راه روستایی دیگری نپردازند.
وی با تسلیت به خانواده جوانی که چند شب قبل در جاده عمرویی جان باخته بود تاکید کرد:شان مردم این راه‌ها نیست، بهسازی جاده ارتباطی چند روستا به مرکز بخش خواسته نابجایی نیست.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از اقداماتی که می تواند در توسعه منطقه موثر باشد ارتقای روستای بغداده به شهر است که اگر مردم متقاضی باشند قابلیت پیگیری دارد. وی دسترسی مردم به تلفن ثابت، اینترنت وارتباط موبایلی را ضروری دانست و خواستار توضیح مسئولان شد که مدیر مخابرات شهرستان وبخشدار آیسک از پیگیری وقول مساعد مسئولان برای رفع مشکلات فعلی تا پایان شهریور امسال خبردادند.
حجت الاسلام نصیرایی خطاب به مسئولان گفت :آمده ایم تابا کمک شما برای مردم قدمی برداریم و با هیچ کس تعارف ندارم، با هر مسئولی که در انجام امور مردم کوتاهی کند برخورد جدی خواهم کرد. یا مسئولیت قبول نکنید یا وقتی مسئولیت قبول کردید کار کنید و هرکس از مدیران که عرضه ندارد کاری برای مردم انجام دهد بروددنبال کارش تا دیگری بیاید.
نماینده مردم گفت: دست وپای مسئولانی که به مردم خدمت می کنند می بوسم وپادویی آنها را می کنم، اما اگر کسی کوتاهی کند سر سوزنی مماشات نخواهم کرد.
در پایان نماز جماعت مغرب و عشا در مهدیه بغداده اقامه شد.

Views – 74

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*