تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۲۹-۰۹-۹۸آیسک
خطبه های نماز جمعه ۲۹-۰۹-۹۸آیسک

خطبه های نماز جمعه ۲۹-۰۹-۹۸آیسک

امام جمعه آیسک :پاسخگویی مطالبه مردم از رئیس جمهور و دولت است.

حاتمی / امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۹ آذر ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث هفته های گذشته درباره عوامل قوام و ماندگاری جامعه ولایی گفت: محبت نسبت به امام و پذیرش پیشوایی او و همچنین زعامت او بعنوان مدیر اجتماع مسلمین از عوامل قوام جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین «علی راد مرد» گفت: تفرقه در جوامع ناشی از هواپرستی و خودخواهی افراد است و تفاوت جوامع اسلامی با سایر جوامع در این است که مظهر حکومت اسلامی «حکمت، قدرت و رحمت» است و حاکم و قطب و مرکز اجتماعی مسلمین دارای محبوبیت است.
وی به تلاش دشمنان، کفار، منافقین و متحجرین برای کاهش محبوبیت امام در جامعه و مخدوش کردن جایگاه پیشوای مسلمین اشاره کرد و افزود: آنها با طرح مسائل مختلفی تلاش می کنند افکار عمومی جامعه را تحت تاثیر قرار داده و تلاش دارند سیاست‌های امومی را بر سیاست علوی قالب کنند.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به چند روایت از پیامبر اکرم ص و ائمه معصومین ع درباره اهمیت شرکت در نماز جمعه و بهره‌گیری از فیوضات معنوی آن، از آحاد مردم خواست ضمن شرکت در این فریضه عبادی سیاسی، مبلغ نماز جمعه باشند. حجت الاسلام «رادمرد» در ادامه به تلاش چند ضلعی دشمن طی دو سال اخیر را برای قرار دادن افکار عمومی مردم در مقابل نظام اشاره کرد و تحریم‌های ظالمانه، گرانی های ناشی از برخی سوء تدبیرها و غفلت ها، حملات امنیتی و روانی، محاصره اقتصادی و فشار حداکثری را برنامه‌ریزی دشمن دانست و تاکید کرد: آشوب‌های اخیر با هدف به عقب انداختن انتخابات و کاهش مشارکت مردم در این انتخابات طراحی شد و متاسفانه برخی هم در روزنامه‌ها و فضای مجازی کمپین تحریم انتخابات به راه انداختند و برخی هم با رویکرد فشار به شورای نگهبان برای کوتاه آمدن از نظارت استصوابی به میدان آمدند، لذا در این شرایط هوشیاری مردم و دست‌اندرکاران انتخابات بسیار ضروری است.وی بر طی روند قانونی تایید صلاحیت ها توسط مراجع ذیربط تأکید کرد.
ناطق در ادامه به طرح استکباری غرب برای حذف حزب‌الله لبنان و حذف حشد الشعبی عراق با به راه نداختن اعتراضات مردمی و باموج سواری در عراق و لبنان و بروز مشکلاتی در دولت ها اشاره کرد و اظهار کرد :دشمن به دنبال اجرایی کردن این ترفند و نقشه در ایران هم بود و اقدام دولت در سهمیه‌بندی بنزین، بهانه را به دست دشمن داد و در میان اعتراضات مردم شاهد آشوب‌ها و خسارتهای بسیاری بودیم.
وی با گلایه از نحوه اجرای این طرح گفت: مگر مسئولان کشورمان رویکرد و برنامه دشمن را در کشورهای اطراف نمی دیدند که در بدترین زمان و بدترین شکل ممکن این طرح را اجرایی کردند؟ در حالی که مقام معظم رهبری سال ۹۷ در پاسخ به برخی اظهارات درباره برکناری دولت فرمودند «دولت باید بر سر کار بماند و وظیفه خود را در حل مشکلات مردم انجام دهد»، ولی برخی جریان های سیاسی این سخن انحرافی «استعفای دولت» را دنبال می‌کنند و با طرح موضوع استعفای دولت، نقشه دشمن را اجرا می‌کنند و غرب زده هایداخلی نیز همزمان ودر شرایط حساس نقش‌آفرین خواسته دشمن می شوند.
وی با بیان اینکه جریان انقلابی به دنبال این اهداف نیست تاکید کرد: استعفای رئیس جمهور مطالبه امت حزب الله نیست، خواسته ملت استمرار کار دولت و پاسخگو بودن است، و مانه استعفا، بلکه پاسخگویی دولت را مطالبه می‌کنیم.
وی گفت :دولت بایدبا قوت سرکار بماند و به وظیفه حرفه‌ای خود عمل کرده و پاسخگو باشد

Views – 345

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*