تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۱۰-۱۲-۹۷ آیسک
خطبه های نماز جمعه ۱۰-۱۲-۹۷ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۱۰-۱۲-۹۷ آیسک

 

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۰ اسفند ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی ،در ادامه بحث هفته های گذشته به تشریح دلایل دچار انحراف و شقی شدن افراد پرداخت و افزود: غفلت از خدا، گم کردن راه و برخی بی مبالاتی ها سبب می شود که انسان دچار آسیب های اجتماعی، منکرات و بداخلاقی‌ها شود.

حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» در خطبه دوم با اشاره به اینکه قصص قرآن به ما می آموزد که تاریخ تکرار شدنی است و باید از آنها عبرت بگیریم افزود: صف‌بندی میان حق و باطل از صدر اسلام وجود داشته و به استناد آیات ۱۱۲ و ۱۱۳ سوره انعام, القا کردن بین مردم توسط جن وانس و دشمنان تداوم دارد .

وی به شعارهای جمهوری اسلامی در سایه ولایت الله واولیا الله اشاره کرد و افزود: طبیعی است که این شعار های الهی در جهان دشمنانی هم دارد و این یک رویه تاریخی است که حرف حق دشمن دارد. ناطق در عین حال تاکید کرد :این شعارها متفاوت با دشمن تراشی است، وعده ای روشنفکرنما و خواص در مقابل شعارهای انقلابی ما می‌گویند که شما دشمن تراشی و تنش زایی می کنید، ما با کسی جنگ نداریم ،حرف حق می‌زنیم ،حرف خدا را می‌زنیم و دعوت و توصیه ما به ولایت الله و اهل بیت علیه السلام است .

امام جمعه آیسک گفت: اگر عده‌ای دوست دارند ما از حرف حق زدن دست برداریم بدانند هرگز این اتفاق نخواهد افتاد، ما دست از اسلام ناب محمدی بر نمیداریم و زهی خیال باطل، که مردم عزیز ما از اسلام وانقلاب دست بر دارند. حجت‌الاسلام «رادمرد »درادامه خطبه دوم به تداوم موضوع تصویب لوایح چهارگانه و هیاهوی رسانه ای و برخی دو قطبی سازی ها اشاره کرد و افزود :مسئولان مربوطه باید حکیمانه , صبورانه و عزتمندانه موضوع را بررسی کرده و با در نظر گرفتن مصالح کشور و نظام اقدام کنند.

وی تصریح کرد:  عده ای با سیاسی کاری، حاشیه سازی و دو قطبی سازی در این قضیه رفتار می‌کنند، معیشت مردم را با آن گره می‌زنند و می‌خواهند مردم را مجاب کنند ،اقایان چرا از حق دفاع نمی‌کنید !چرا از موضع حق جمهوری اسلامی دفاع جانانه نمی‌کنید ؟

به گفته وی رهبر معظم انقلاب بارها سناریوی برخورد با فشار اقتصادی دشمن علیه ملت ایران را ترسیم و دستور ایجاد قرارگاه مرکزی را با حضور سران سه قوه به منظور حل مشکل و تسریع در کارها صادر کرده‌اند، درخواست ما جدیت مسئولان سه قوه و ورود دقیق و صحیح به موضوع و تدبیر برای رفع مشکلات اقتصادی مردم است .وی تصریح کرد: تقاضای ما از مسئولان شهرستان هم در این شرایط این است که مردم را بیشتر درک کنند و با مدیریت صحیح ،به موقع و خردمندانه مشغول خدمت رسانی به مردم شوند .

خطیب جمعه آیسک به سفر اخیر رئیس جمهور سوریه و دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری اشاره کرد و لقب «قهرمان جهان عرب »را برای رئیس جمهور سوریه که ۸ سال در مقابل آمریکا، صهیونیست و داعش مقاومت کرد برازنده بشار اسد دانست.

وی از تصمیم احساسی وزیر امور خارجه در اعلام استعفا و تحت الشعاع قرار دادن خبر مهم حضور بشار اسد در ایران و دیدار وی با مقام معظم رهبری را نشان نداشتن تحلیل درست از اوضاع و وقایع دانست و آن را غیر قابل پذیرش از سوی کسی که امیر کبیر ایران معرفی می‌شود بیان کرد.

ناطق با تبریک ۱۴ اسفند سالروز تاسیس نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی رحمه الله علیه با اشاره به وجود بیش از ۴۰۰۰ نیازمند، ۲۴۷ بیمارصعب العلاج ، ۲۹۸ دانش آموزمحروم و ۶۹ یتیم در شهرستان خواستار کمک های خداپسندانه آحاد مردم و مشارکت دانش آموزان در طرح عیدی برای همه در آستانه سال نو شد.

Views – 900

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*