تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۱۲-۸-۹۶ آیسک
خطبه های نماز جمعه ۱۲-۸-۹۶ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۱۲-۸-۹۶ آیسک

امام جمعه آیسک: با شعار “مرگ بر آمریکا “از استکبار جهانی ابراز انزجار می‌کنیم

آیسک/ خبرگزاری صدا و سیما -حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۲ آبان ۹۶ پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث هفته‌های گذشته به تشریح ویژگی‌های انسان های با تقوا از جمله یاران امام حسین ع پرداخت و آنها را بهترین نمونه برای شناخت انسان های با تقوا معرفی کرد .
حجت الاسلام و المسلمین عرب افزود: غفلت از یاد خدا یکی از ویژگی های انسان های بی تقواست و نتیجه دوری از یاد خدا ،دوری از انسانیت و روی آوردن به مادیات است .
وی با استناد به روایات و احادیث ائمه ع یاد خدا را در” بازار- داوری و قضاوت- خشم و عصبانیت – در خلوت و تنهایی و در غم و مصیبت ها “مورد تاکید دانست. خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان به تشریح حوادث و اتفاقات این روز مهم در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و” تبعید امام خمینی ،شهادت دانش آموزان توسط رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام “را حوادث تأثیرگذار در جریان پیروزی انقلاب اسلامی دانست. وی با تشریح دو ویژگی مهم استکبار شامل” منفعت طلبی و جهان خواری “گفت: استکبار با بی سواد و ضعیف نگه داشتن ملت ها به دنبال رسیدن به اهداف خود است و امروز اجتماع میلیونی نظیر اربعین را در سکوت خبری نگه می دارد چرا که این موضوع به ضرر آنهاست.
وی با بیان اینکه مبارزه با استکبار حرکت عقلایی است افزود: تجربه تاریخی نشان داده است که در برابر استکبار باید ایستاد و مقابله کرد .ناطق با طرح این سوال که “نتیجه ۵ سال مذاکره هسته‌ای چه شد ؟”افزود: همانطور که رهبری تاکید دارند نمی‌توان به استکبار اعتماد کرده ،چراکه همواره به دنبال منافع خود است و هرچه در برابراستکبار کوتاه بیاییم اوجلوتر خواهد آمد.
وی افزود :امروز رأس استکبار” دولت ایالات متحده آمریکا”ست و رسالت ما استکبارستیزی است .
حجت الاسلام عرب گفت: متاسفانه خبرهایی از مدارس به گوش می‌رسد که معلمی گفته است؛ چه کسی گفته استکبار یعنی آمریکا. این حرف خلاف صریح منویات رهبری است ،چرا این آقا به نفع آمریکا تدریس می کنند ؟آموزش و پرورش چه می کنند؟ امام جمعه آیسک تاکید کرد: آمریکا دشمن ماست، دشمن اصلی و عامل خباثت آمریکاست چرا برخی افراد خود را به نفهمی می‌زنند و نمی‌فهمند که به آمریکا نمی شود اعتماد کرد. وی با بیان اینکه شعارها و ” مرگ بر آمریکا” گفتن ما تاثیر دارد افزود: تاثیر این شعار را در جای جای دنیا و به ویژه در خاورمیانه می توان دید. وی با تشکر از مواضع همه مسئولان نظام به ویژه رئیس جمهور که در مقابل بدعهدی آمریکا ساکت ننشستند گفت:در سایه برجام تحریم‌های ایران ادامه دارد و معتقدیم این تحریم‌ها زمینه پیشرفت ما را فراهم می‌کنند. و ی تصریح کرد: با این رفتار آمریکا برجام تمام شده و اصل تحریم‌ها اضافه شده است ما با اصل و خوی استکباری آمریکا مشکل داریم نه با ترامپ، اروپایی‌ها را هم زیر نظر داریم و مراقب هستیم. حجت الاسلام عرب افزود: همه باید تقویت اقتصاد داخلی را با برنامه‌ریزی و خرید کالای ایرانی مد نظر قرار دهیم و در این راستا استاندار محترم خراسان جنوبی نیز ادارات را ملزم به استفاده از امکانات و تولیدات داخلی استان کرده‌اند که حایز اهمیت است .ناطق افزود تحریم های سپاه پاسداران افزایش یافته چرا که سپاه نیروی پیش برنده و حافظ انقلاب است و با این ترفند قصد دارند مردم را نسبت به سپاه بدبین کنند.
وی تاکید کرد :در برابر این همه خباثت و دشمنی آمریکا باید با شعار کوبنده” مرگ بر آمریکا “در تظاهرات ۱۳ آبان اعلام انزجار کنیم ،این کوچکترین کارما و بسیار موثر است. وی با گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل وروز فرهنگ عمومی از دست اندرکاران تشکر کرد.

 

Views – 471

درباره‌ی admin

۳ نظر

  1. سلام لطفا عکس هایی که در نماز جمعه گرفته میشود را بزارین خیلی ممنون من از راه دوری هستم نمیتونم در نماز جمعه ایسک شرکت کنم با دیدن عکس های مراسمات یادی از مردم ایسک میکنم روحیم باز میشه ممنون یا حق

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*