تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۱۴-۰۶-۱۳۹۹ آیسک
خطبه های نماز جمعه ۱۴-۰۶-۱۳۹۹ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۱۴-۰۶-۱۳۹۹ آیسک

تقدیر امام جمعه آیسک از عزاداران حسینی و تلاش مجموعه صدا و سیما برای انعکاس محرم این شهر

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۴ شهریور ۹۹، ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه تشریح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه و ابعاد تربیتی فرزندان گفت : توجه به باورهای دینی و باورهای انقلابی می تواند باورها و رفتارهای انسانی را هدایت کند و اگر باورها صحیح باشد رفتارهای صحیح شکل خواهد گرفت و با وجود باور است که تکیه انسان در زندگی اجتماعی و شخصی به خدا خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» تصریح کرد : توجه به قدرت الهی و اعتماد به وعده او از جمله رفتارهایی است که ثمره باورهای دینی میباشد.
خطیب نمازجمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت ایام محرم گفت :محرم فقط یک دهه نیست، حادثه عظیمی در تاریخ اتفاق افتاده که تمام شدنی نیست و عاشورا مثل یک خورشید بی غروب است که همچنان تازه است و همواره نورافشان خواهد بود.
به گفته وی عاشورا حقیقتی است که تداعی مبارزه نور و ظلمت و جنگ حق و باطل است. حجت‌الاسلام «رادمرد» در ادامه تلاش و مجاهدت حضرت زینب س و امام سجاد ع در پیام رسانی حادثه عاشورا را تکمیل کننده قیام امام حسین علیه السلام دانست و افزود: اگرچه خون مطهر امام حسین ع در کربلا در غربت بر زمین ریخته شد، اما بزرگترین مسئولیت امام سجاد ع و حضرت زینب س پیام‌رسانی بود که به بهترین وجه انجام شد وعاشورا را ماندگار کرد . ناطق در ادامه خطبه دوم با بیان اینکه هدف امام حسین ع احیای دین اسلام بود گفت: اقدام سیاسی برخی افراد سیاست نیست، واژه سیاست شایسته اینها نیست، سیاست به معنای اداره اسلام، جامعه و مردم است و سیاست زیبا در مسیر زندگی اهل بیت علیه السلام مبارزه با ظلم و شکل گیری حقوق حکومت اسلامی است. به اعتقاد وی شیعه محب امام حسین ع راهی جز مبارزه با ظلم و استکبار ندارد.
وی جوانان را به برگزاری جلسات گفتمانی برای رفع شبهات و تحریفات فراخواند و وظیفه نهادهای فرهنگی، تعلیم و تربیتی را در این حوزه بسیار سنگین دانست.
امام جمعه آیسک در ادامه خطبه دوم نماز جمعه این شهر با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره اجرای سند ۲۰۳۰در مراکز آموزشی هشدارداد واعلام کرد:ما نیاز به تصمیم‌گیری دیگران نداریم، چرا غربی ها ولیبرالها برای ما سند تعلیم وتربیت بنویسند؟ وی افزود:آموزش وپرورش ما باید در بحث انسان سازی انسان مومن، مسلمان، متفکر، بسازد وتربیت کند. وی تحقق سند تحول در آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد. وی خواستار جلوگیری از تعلیم وتربیت سلیفه ای در مدارس شد.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه با استناد به تاکیدات رهبری به هیات دولت در آخرین سال فعالیت دولت، علت اصلی مشکلات مردم را در حال حاضر دور شدن از عزت، حکمت وتدبیر تبیین شده توسط امام جامعه مسلمین دانست وافزوذ:این یک نقد سیاسی نیست یک نقد مبنایی است.
امام جمعه بخش آیسک در پایان نماز جمعه این شهر ضمن تشکر از هیات های مذهبی، همه دست اندرکاران وآحاد مردم بخاطر برگزاری عزاداری باشکوه توام با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، از اقدام ویژه صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی در پوشش تصویری عزاداری باشکوه مردم این شهر تقدیر کرد.
حجت الاسلام والمسلمین رادمرد گفت:
تشکر می کنم از عزیزان در مجموعه صدا وسیما که ۴روز در شهر آیسک مستقر بودند وعملکرد آنها آبرویی شد برای شهرما بواسطه همکاری همه ومردم شریف، ثبت تصاویر ی که نشان داد آیسک همیشه در همه برنامه هایش موفق است.

Views – 369

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*