تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۳-۱۴۰۱ آیسک
خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۳-۱۴۰۱ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۳-۱۴۰۱ آیسک

درخواست امام جمعه بخش آیسک از متولیان برای رعایت حال کشاورزان در قطع برق چاه‌های کشاورزی

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۷خرداد ۱۴۰۱در ادامه معرفی «بهترین بنده» کسی که اخلاص را محور کار خود قرار دهد،
گفت: خدا نیز آن‏ها را برای خود خالص کرده است در نتیجه وجودشان گوهر های نابی می شود که دیگر بندگان به خاطر وجودشان برخی اوقات از بلاها دور می شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» با استناد به روایاتی از حضرت علی ع، درباره برخی دیدگاه‌ها وبرداشت های متفاوت از دین سخن گفت وبا اشاره به اینکه برخی مدعی هستند که «احکام اسلامی تاریخ‏مند است وباید رساله‏ ها را کنار گذاشت یا؛ این احکام مال هزار و چهار صد سال پیش است» گفت : متأسفانه امروز هم رگ و ریشه هایی از این تفکرات وجود دارد. بعضی از این روشنفکرمآب‏ها، از این حرف‏ها می‏زنند، اما ما معتقدیم قرآن، نهج البلاغه و کلمات حضرات معصومین صلوات الله علیهم اجمعین هر روز زنده است و ما باید از آن‏ها استفاده کنیم.
خطیب نماز جمعه آیسک در پس از سفارش به رعایت تقوای الهی به بهانه ۲۳ ذی القعده بروایتی سالروز شهادت امام رضا علیه السلام و روز زیارتی آن حضرت، گفت :هرچند سنت زیارت از نظر فقهی، امر مستحب است اما وقتی به عظمت و کارکرد این سنت الهی می‌اندیشیم، در می‌یابیم که نباید به این آئین بزرگ به چشم سایر مستحبات نگاه کنیم. حجت‌الاسلام رادمرد با اشاره به اظهارات، نخست وزیر لرزان رژیم منفور صهیونیستی و بیان برخی ادعاهای مضحک گفت :اگر چه اسرائیل مستقیماً به اهداف سپاه در داخل ایران حمله می‌کند.
به گفته وی بررسی حوادث یکسال گذشته نشان می‌دهد که میزان جراحتی که اسرائیل در خاک خود متحمل شده به مراتب بیشتر از جراحت هایی است که به ایران وارد کرده است، ما بر همان عهد پایبندیم که حضرت آقا فرمودند که اگر اسرائیل خبطی بکند حیفا و تل آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد و نشان دادیم که از پس کار بر می آییم و کار را به نهایت خواهیم رساند.
امام جمعه آیسک در ادامه با تشریح دلایل و شرایطی که دولت گذشته ایجاد کرده، گفت :مدعیان رفاقت با غرب ودوستی با آمریکا، به گونه ای کار را سخت کردند که الان دولت سیزدهم هر آنچه تلاش می کند باید خلا های ایجاد شده را پر کند و آنقدر حجم بالاست که عملا دیده نمی شود.
وی با اشاره به سفرهای اخیر مسئولان کشوری داستانی به منطقه، گفت : به همت نماینده محترم مجلس و استاندار محترم برای همین بخش آیسک به اندازه چند سال گذشته در همین چند ماه اعتبار جذب شد و پروژه های مانده در این ۸ سال گذشته حالا دارد بسرانجام می رسد.، جا دارد از نماینده محترم مجلس و استاندار محترم و فرماندار محترم که در این موضوعات پیگیری و برنامه ریزی داشتند واز مطالبه گری بخشداری، شورای شهر وشهرداری تقدیر و تشکر ویژه ای داشته باشم.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه با ابراز نگرانی از وضعیت بازار خطاب به آقایان و مسئولین مرتبط با بازار گفت: ایا نظارت ها تمام شد ؟ یا در حال انجام است ؟ اگر تمام شده چرا؟ مگر بازار را نمی بینید و اگر در حال انجام است چرا قیمت ها دارد در بازار جور دیگری با مردم سخن می گوید.
وی افزود :در سفر روز گذشته استاندار محترم برخی کشاورزان عزیز از قطعی برق چاه موتور ها ابراز نگرانی و گله کردند که به حق هم هست، ما هم تایید می کنیم گله کشاورزان را لکن نکته ای که هست بارها گفته شد ، اگر قانون است و مصوبه هیئت دولت بواسطه گرمای شدید و کمبودی که وجود دارد اولا ببرید به سمت صنایع ، ثانیا اگر امکان پذیر نیست یا جوابگو نیست و چاره ای ندارید بگونه ای قطع کنید که به محصول کشاورز ما خسارتی وارد نشود و در این زمان که آبیاری به موقع ضروری و لازم است مشکلی ایجاد نشود.
وی اظهار داشت :درجریان مدیریت کرونا یک مدلی تجربه شد که در جهت هم سوئی همه ی ارگان ها موفق بود، ستاد ملی کرونا یک ستادی بود که هر چند موضوعاتی مطرح بود نسبت حوزه کارشناسی آن در تصمیمات لکن کلیت اینکه همه ادارات و ارگانها و وزرات خانه ها و عموم مرد تحت مدیریت مجموعه دستورالعمل هایی بودند که موظف به رعایت بودند و همه پای کار آمدند، اگر همین هماهنگی و اطاعت پذیری را در قالب اشتغال و موضوعات اقتصادی پیاده کنیم ،کار ها بزودی سر و سامان می گیرد.ناطق در پایان هفته جهاد کشاورزی را تبریک گفته و از زحمات دست اندرکاران در مرکز بخش و شهرستان تشکر کرد.
@akhbarayask

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*