تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۶-۹-۹۴ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۶-۹-۹۴ آیسک

خطبه نماز جمعه ۶-۹-۹۴ آیسک

حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه محترم آیسک در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن بیان روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) که فرمودند: اگر کسی تقوا نصیبش شود خیر دنیا و آخرت به او داده شده است”. خود و همگان را به رعایت تقوای الهی دعوت نمود. و در تعقیب مباحث خطبه های قبل در دو موضوع؛ آرامش در زندگی و مسیر بعد از مرگ ضمن بیان خلاصه ای از قبل موارد جدیدی را طرح نمود. در موضوع آرامش در زندگی به موضوعات : هدف از زندگی مشترک، قراردادن معیاری ثابت برای زندگی که همان دین و قرآن و سیره ائمه اطهار(ع) است، معنویت در کانون خانواده، تلاش برای شناخت روحیات و حساسیتها توسط زوجین، برخورد چنانکه دوست داریم با ما برخورد شود، انتقادپذیربودن، ابراز محبت(زبانی، رفتاری و کتبی)، خوش خلقی اشاره نموده و در ادامه در خصوص موضوع مبارزه با عصبانیت به عنوان بحث این هفته تفصیلا پرداخت. وی دو را برای مقابله با عصبانیت را عنوان نمود که شامل: نگاه معنوی به بردباری و فرو بردن خشم، و فراموش نکردن عالم پس از این دنیا است.  خطیب جمعه آیسک به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اشاره نمود که میفرمایند: خداوند در روز قیامت دلش را از امنیت پر خواهد کرد کسی که خشم خودش را فرو برد.

در باب مساله مسیر پس از مرگ نیز مختصرا به موضوعات زیر پرداخته شده است:

یاد مرگ و اهمیت آن ، آثار و برکات یاد مرگ، چرایی ترس از مرگ، احتضار و مشاهدات محتضر، عوامل آسان جان دادن، اقدام در مرگهای ناگهانی. موضوع بحث این هفته قبض روح بود که امام جمعه محترم گفت: در قرآن از کلمه توفی استفاده شده که به معنای تحویل گرفتن کامل است و ماهیت قبض روح نیز جدا شدن روح از بدن است که در قرآن در دو موضع آمده است یکی وقت خواب که جدایی روح کامل نیست و هنگام مرگ.

حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه محترم آیسک ضمن مقایسه عزت امروز ایران اسلامی و روزگار گذشته به دیدارهای عزت آفرین مقام معظم رهبری با سران کشورها به ویژه آقای پوتین رییس جمهور روسیه اشاره نموده و توسعه روابط سیاسی اقتصادی و امنیتی را با این کشورها از مسئولین خواستار شد.

وی ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان در سراسر کشور توجه به منش بسیجی را یادآور شده و گفت: بصیرت افزایی بسیجیان به عنوان قطب نمای شناخت دوست و دشمن، مطالبه گری بسیجیان از مسئولین، فرهنگ سازی در مقابل فرهنگ غربی در شرایط فعلی را باید سرلوحه کار خویش قرار دهند.ضمنا از فرماندهان برگزیده پایگاههای مقاومت آیسک در بین الصلاتین توسط امام جمعه محترم تقدیر شد.

درباره‌ی admin

یک نظر

  1. خیلی خوب بود. ممنون از زحماتی میکشید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*