تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ آیسک
خطبه های نماز جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ آیسک

تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر توسط امام جمعه موقت آیسک

امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۷مردادماه ۱۴۰۱پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، با استناد به آیه ۷۲ سوره احزاب گفت:انسان بعنوان عهده دار امانت ولایت الهی، در مقابل این امانت الهی مسؤل است.. حجت الاسلام شیخ «علی طالبی» افزود: انسان برای اداء امانت الهی با چالش هایی رو بروست که یکی از چالشها، چالش اموال و فرزندان است. لذا برای موفقیت در این چالش برای آینده او برنامه ریزی می کند و گاهی هزینه های فراوانی را متحمل می شود. وی با بیان اینکه، قرآن چهار ویژگی دارد:، اظهار داشت :اولین ویژگی قرآن، آگاهی از اخبار آینده است. لذا هر آنچه برای آینده به آن نیاز دارید، در قرآن وجود دارد. به گفته وی، دومین ویژگی که در قرآن وجود دارد، آگاهی دادن از زندگی گذشتگان است.وی تصریح کرد :سومین ویژگی قرآن: درمانگری قرآن است، وانسان در مسیر زندگی فردی و اجتماعی گرفتار چالش ها و آسیب ها و دردها و رنج هایی خواهید شد، چالش هایی که هر کدام از اینها به تنهایی می تواند زندگی انسان را نابود کند، قرآن نسبت به این چالش ها و دردها و آسیب ها آشنایی کامل دارد، لذا قرآن درمان تمام دردهای شماست.
ناطق گفت :چهارمین ویژگی قرآن: سر و سامان دادن به حیات سیاسی اجتماعی بشریت است .
خطیب موقت نمازجمعه آیسک، در خطبه دوم با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت ابیا عبدالله الحسین ع با تبیین قیام امام حسین ع گفت :یکی از کارکردهای مکتب عاشورا، برگرداندن دوباره دین به صحنه حاکمیت و دخالت در امور سیاسی و اجتماعی مردم بود. حجت الاسلام طالبی گفت :ابی عبدالله با قیام خود، عملا نشان دادن که نمی شود مسلمان بود و نسبت به حاکمیت اسلام در عرصه زندگی بی توجه بود، نمی شود اسم اسلام را یدک کشید ولی نسبت به اتفاقاتی که در جامعه اسلامی می گذرد بی توجه بود.
به گفته وی، نکته ی مهمتر از امر به معروف و نهی از منکر، شناخت معروف و منکر است و اولین شرطی که علماء برای وجوب امر به معروف و نهی از منکر بیان می کنند، هم همین شناخت معروف و منکر است. وی با بیان اینکه در بحث حجاب، همین اشتباه اتفاق افتاده است، برخی ها اشکال می کنند که درشرائطی که مردم گرفتار مسائل اقتصادی هستند و در برخی موارد فسادهایی هم اتفاق افتاده، حالا شما اینها را رها کردید و به چند تار موی زن گیر دادید؟این از همان مواردی است که معروف و منکر درست تبین نشده است و شناخته نشده است.ناطق گفت :قبول داریم گاهی در اجرای قوانین اشتباهاتی اتفاق می افتد که ما هم با آن مخالفیم و تذکر می دهیم و تذکر خواهیم داد و باید شیوه ها اصلاح شود و در اجرای این قانون کرامت انسان ها نادیده گرفته نشود. وی افزود :: الحمد لله قوه قضائیه در برخورد با مفسیدن و متخلفین تلاش می‌کند و ان شاء الله که قوی تر و محکم تر از گذشته هم با این مسأله برخورد خواهد کرد و لذا نسبت به فسادهای احتمالای بی توجهی صورت نمی گیرد.
وی با اشاره به اینکه: بحث قانون حجاب، الان دیگه فقط چند تار مو نیست، بحث حجاب و حضور پر رنگ اجتماعی زنان در جامعه با پوشش اسلامی، جنگ تمدنی است که اسلام علیه غرب به راه انداخته است، چون به تعبیر حضرت آقا در دیدار با ائمه جمعه کشور، نقطه‌ مرکزی و اساسی هویت تمدن غربی عبارت است از تفکیک میان دین و پیشرفت. آنها سالهای سال است که در رسانه های خودبه دنیا غالب می کنند که اگر می خواهید پیشرفت کنید، باید قوانین شرعی را کنار بگذارید، اما زنان عفیف و با حجاب و با شرف و با استعداد ایرانی یکی از بزرگ ترین ضربه ها را به تمدن غرب زده است، لذا الان بحث حجاب فقط چند تار مو نیست، الان بحث بر سر حجاب، بحث جنگ تمدنهاست، لذا باید معروف و منکر را درست تشخیص دارد، الان یکی از ابزار های اصلی دشمن در جنگ تمدنی بین اسلام و غرب توجه به همین مسأله حجاب و عفت زنان است، و این مسأله را از هجمه همه جانبه شان به قانون عفاف و جحاب می تواند فهمید.
@akhbarayask

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*