تازه ها
خانه / اخبار / درخواست امام جمعه بخش آیسک از دولت برای بازگرداندن کالاهای اساسی به سبد زندگی مردم
درخواست امام جمعه بخش آیسک از دولت برای بازگرداندن کالاهای اساسی به سبد زندگی مردم

درخواست امام جمعه بخش آیسک از دولت برای بازگرداندن کالاهای اساسی به سبد زندگی مردم

درخواست امام جمعه بخش آیسک از دولت برای بازگرداندن کالاهای اساسی به سبد زندگی مردم

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک درخطبه اول نماز جمعه ۱۶مهر ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه گفت :یکی از سنت های پیامبران الهی خیر خواهی برای امت ها بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود :نصیحت یعنی یک کار یا سخنی را انجام دهی که مصلحت آن شخص در آن باشد، برای او خیر خواهی کنی. پیامبران الهی تبلیغ می کردند ، تلاش می کردند ، اخلاقشان ، رفتارشان ، گفتارشان و مجموعه ی عملکردشان به گونه ای بود که خیر امت را می خواستند یعنی نصیحت تنها یک کار گفتاری نیست.
وی تصریح کرد : دعا ها مسیر حرکت زندگی ما را مشخص میکند.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با تبریک حلول ماه ربیع الاول با استناد به حدیثی ازامام رضا ع گفت :هیچ پرهیزی سودمندتر از دوری از گناهان و خودداری از آزار مؤمنان و غیبت کردن از آن‌ها نیست،لذا اگر دنبال کار پر سودِ بدون ضرر هستی این را سر لوحه کارت قرار بده که دنبال حرام نباشی و مومنین از شما در اذیت نباشند و خدای نکرده اهل غیبت مومنین نباشی.
وی با برحذر داشتن مردم از گناه کبیره غیبت، گفت :حواسمان باشد که بی برکتی ها و مصائب و گرفتاری هایمان از کجا سرچشمه می گیرد.
وی در ادامه گفت :از اولِ تاریخ تشیع تا امروز، یک عنصر اصلی و اساسی در تشیع و جریان تشیع رواج دارد و یک جریان عاطفی است؛ البته عاطفی متکی به منطق، عاطفهی متکی به حقیقت، نه عاطفی پوچ وقرآن هم تاکید دارد که اجر رسالت، محبت و مودت در قربی است، لذاخدشه‌دار کردن این محبت و این جریان عاطفی، به هر شکلی و به هر صورتی، خیانت به جریان عظیم محبت اهل‌بیت و پیروی اهل‌بیت است.
امام جمعه بخش آیسک اظهار داشت :یکی از مهم‌‌ترین ارکان فرهنگ و جامعه شیعی ایران، هم به لحاظ دینی و هم به لحاظ فرهنگی، مقوله عزاداری ماه محرم و صفر است. عزاداری محرم و صفر برای شیعیان، همواره یکی از کانون‌های اصلی دینداری بوده است. در واقع فرهنگ تشیع در ایران و سایر نقاط شیعه‌نشین، حول محوریت گفتمان کربلا و روایت‌های تاریخ‌مند آن شکل گرفته است و برای شناخت فرهنگ شیعی ایران، یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین موضوعات، شناخت واقعه عاشورا و سنت‌های فرهنگی – دینی شکل گرفته پیرامون آن واقعه عظیم تاریخی است. حجت الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:این ظرفیت بزرگ فرهنگی را باید حفظ کرد و طول سال جریان داد، شما در این دو ماه خصلت ها و ویژگی هایی که بود را بسنجید ، کمک های خالصانه به مجالس اهل بیت علیهم السلام ، تلاش های خالصانه برای برپایی مراسم عزاداری ، برای اطعام دادن، برای خدمت کردن به مردم ، بدون اینکه از کسی انتظاری باشد ، در خدمت دستگاه امام حسین علیه السلام بودن ، خیرات و مبرات کردن ، انسجام و دور هم بودن در این ایام و هزاران خصلت دیگر که وجود دارد ، اینها را باید حفظ و تقویت کرد.
وی از همه ی عزیزانی که در این دو ماه تلاش کردند در دهه ی اول محرم و دهه های بعدی و در مراسم اربعین امسال که الحمدلله حرکت خوبی آغاز شد و ان شاء الله در سالهای آینده کامل تر و بهتر شکل بگیرد و مراسمات دهه آخر صفر وتعزیه خوانی که احیا شد، تشکر کرد.
وی در ادامه با اشاره به گذشت دو ماه از آغاز فعالیت دولت سیزدهم گفت :این مدت، البته زمان زیادی برای رفع و رجوع مشکلات انباشته‌ی مردم نیست. عقب‌ماندگی‌های برآمده از کم کاری‌ها و رخوت دولت قبل، شرطی کردن اقتصاد کشور به‌روابط با غرب و برجام، شرایط کرونایی و تعلل‌های دولت دوازدهم و تشدید مشکلات معیشتی مردم، باعث شده است تا حل این معضلات مزمن در کوتاه‌مدت سخت و مشکل باشد اما برخی نشانه‌ها حاکی از امیدواری مردم به‌حل مشکلات و شکستن بن‌بست‌های ساختگی است. وی افزود : هماهنگی و هم افزایی کم نظیری بین سران قوا شکل گرفته است ، نمونه روشن آن، حضور میدانی هر سه رییس قوه در بررسی مشکلات مردم از نزدیک است. اکنون انتظار مردم این است که دولت برای تصحیح و کاهش قیمت کالاهای اساسی دست به‌اقدامات سنجیده و غیراحساسی بزند و شرایط را برای بازگشت برخی کالاهای اساسی به‌سبد زندگی مردم فراهم کند.
ناطق افزود: این ۵ ماه که تا پایان سال باقیمانده است، پنج ماه طلایی برای دولت است. مردم ما خصوصا اقشار مستضعف که ولی نعمتان اصلی کشور و نظام هستند باید در همین ماه‌های آینده، احساس خوبی پیدا کنند. اینک احساس می‌شود برخی دست‌های پشت‌پرده که از سابق بر سرکار هستند نمی‌خواهند شرایط بازار کالا به‌آرامش برگردددر این شرایط باید همه مسئولین تلاش کنند اوضاع سر و سامان بگیرد.

امام جمعه بخش آیسک در ادامه با تبریک هفته وقف وتشکراز تلاش متولیان گفت : وقف‏ یکى از سنت هاى مهم اسلامى است که از زمان پیامبر اکرم(ص) وجود داشته و در اعصار ائمه معصومین(ع) مورد توجه بوده و تأکیدهاى فراوانى نسبت به آن در روایات اسلامى آمده است. به گفته وی در طول تاریخ کارهاى مهمى به وسیله موقوفات انجام شده و بسیارى از مراکز علمى، درمانى و مدارس دینى و کارهاى خیر اجتماعى از این طریق انجام گرفته است و مسلمانان جهان از برکات موقوفات، بهره فراوان گرفته و مى ‏گیرند. وی با اشاره به اقدامات خوبی که در حیطه وقف در منطقه پیگیری می شود افزود:از نزدیک شاهد تلاش های بی وقفه مسئولین محلی هستم که ان شاءالله با به نتیجه رساندن پیگیری ها ، بخشی از دغدغه های مهم مردم حل خواهد شد تا زمینه خدمت رسانی بیشتر فراهم گردد.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 106

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*