تازه ها
خانه / اخبار / دفاع تمام قد امام جمعه بخش آیسک از مطالبه گری نماز جمعه ودفاع از حق مردم
دفاع تمام قد امام جمعه بخش آیسک از مطالبه گری نماز جمعه ودفاع از حق مردم

دفاع تمام قد امام جمعه بخش آیسک از مطالبه گری نماز جمعه ودفاع از حق مردم

دفاع تمام قد امام جمعه بخش آیسک از مطالبه گری نماز جمعه ودفاع از حق مردم

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته های گذشته درتشرین دعای ۲۵ صحیفه سجادیه، یکی از خواسته های والدین از درگاه الهی در راستای تربیت فرزندان را، ذبازو و یاور ما باشند برشمرد وافزود : فرزندانی که زینت محافل و مجالس باشند و ذکر و یاد والدین را همیشه در ذهن ها زنده نگه دارند. حجت الاسلام والمسلمین «علی رادمرد » تصریح کرد :والدین باید در حق فرزندانشان نیکی کنند.
به گفته وی، تربیت باید در مسیر حفظ و تقویت ایمان فرزندانمان شکل بگیرد.
به گفته وی با سختگیری‌های بیجا و گاهی هم با برخورد تند و تلخ ، باعت زده شدن فرزندان می شویم، بعضی هم از آن طرف با بی‌مبالاتی‌ها و لاابالی‌گری‌ها و امکانات بی‌حساب در اختیار بچه‌ها گذاشتن و از هر اشتباهِ آنها با اغماض چشم‌پوشی کردن، بچه‌ها را با دست خود طرد می‌کنند؛ در نتیجه بچه فاسد و خراب می‌شود. ناطق تصریح کرد :باید با منطق و برخورد صحیح و مهربانانه با فرزندان برخورد کرد.
وی اظهار داشت :باید هویّت و شخصیّت جوان اسلامی، آن‌چنان‌که جمهوری اسلامی بر اساس اسلام ناب محمدی میطلبد، تشکیل شود. جمهوری اسلامی می گوید یک جوان مؤمن ، متعهدِ خلاقِ شجاعِ صاحب بصیرت و تحلیل و مجاهد و مبارز و فداکار است اما جبهه مقابل میخواهد جوان ما لاابالی، ترسو، بدون بصیرت وبدون تحلیل، تنبل، بی تفاوت بار بیاید.
خطیب نماز جمعه آیسک، در خطبه دوم با تسلیت سالروز رحلت جانسوز حضرت ام البنین سلام الله علیها، روز تکریم مادران و همسران شهدا زگرا گرامیداشت.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد، اوصافی چون «بصیرت و بینش ژرف»، «ایمان و باور راسخ»، «روحیه جهاد و مبارزه در راه خدا»، «ولایت‌مداری، معیت و همراهی دائمی با رهبر الهی»، «حاضر در تمام میادین سخت و قبولی در تمام این ابتلاءات و امتحانات» را نشانه های حضرت عباس وحضرت ام‌البنین(علیها‌السلام) برشمرد.
وی افزود :مادران و همسران شهدا، به تعبیری دقیق ، سربازان گمنامی هستند که صبورانه راه عزیزان خود را ادامه داده‌اند. این عزیزان همان نیمه پنهان ماه هستند که در حقیقت نیمه روشن آن‌ها شهدا بودند. به گفته وی، در ارزش‌گذاری مقام بانوان و همسران شهدا، صرفاً جایگاه شهدا را می‌توان برای آنها قائل شد. تربیت پیروان صالح و راستین برای انقلاب اسلامی مرهون نقش‌آفرینی مادران شهدا است، از این رو مادران صبور شهدا، ام‌البنین‌های عصر حاضر در ایران اسلامی هستند. ناطق افزود:سیره و روش حضرت ام‌البنین (س) که مزین به‌دو ویژگی مهم صبر و فداکاری است الگوی ارزنده‌ای برای زنان جامعه امروز ما است تا برای تربیت نسل آینده از این مرام ماندگار پیروی کنند.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم در سالگرد قیام ۱۹ دیماه وبیان فهرستی از محاسبات غلط آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:رهبری هوشمندانه امام خامنه‌ای و حرکت در مسیر امام و انقلاب، غلط بودن این محاسبه را اثبات کرد.
به گفته وی، توافقنامه برجام یکی از نمونه‌های اخیر و مهم اشتباه محاسباتی غرب است که تصور می‌کردند با پذیرش برجام، ایران جزو کشورهای نرمال – مطلوب آمریکا- قرار گرفته و در داخل کشور اعتماد مردمی و در خارج نفوذ و اعتبار خود را از دست خواهد داد.
وی افزود : دشمن دست روی دست نگذاشته و فعالتر‌ از همیشه مشغول کار است. یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های دشمن در این زمینه تغییر دستگاه محاسباتی ما، در دو سطح مردم و مسئولان است. جنگ روانی و رسانه‌ای مهم‌ترین ابزار دشمن در این زمینه است و دشمن در این عرصه، سرمایه‌گذاری فراوانی کرده است.
ناطق تاکید کرد : آن‌ها به‌دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم در خصوص مسائل انقلابی، دینی و مصالح ملی کشور هستند. بنابراین باید با اعتماد به‌وعده‌های الهی و دلبستن به‌عنایت اهل بیت علیهم السلام و وفاداری عملی به‌آرمان‌های امام و شهیدان و تبعیت از منویات امام جامعه اسلامی، تقویت روحیه انقلابی حفظ و ارتقاء غیرت دینی و بصیرت انقلابی در همه عرصه‌ها به‌ویژه جنگ اقتصادی و فرهنگی حاضر باشیم.
به گفته وی، نقش اول را در این میان مسئولان و دولتمردان ما دارند که باید دستگاه محاسباتی خود را با پیام‌های انقلاب اسلامی و امامین انقلاب و مطالبات به‌حق مردم تنظیم کنندو از کسالت و اشرافی‌گری و ویژه‌خواهی و دل دادن به‌دشمن به‌شدت اجتناب کنند.
وی بر تقویت امید و چشم‌انداز به آینده تاکید کرد و گفت :یکی از مسائل مهمّ امروز ما کسانی هستند که سعی میکنند امید را در جوانها تضعیف کنند و جوانها را نسبت به آینده ناامید و بی‌اعتماد کنند، تا چشم‌اندازی در مقابل آنها وجود نداشته باشد؛ این وظیفه‌ی ما است که این امید را در دلها تقویت بکنیم.

وی تصریح کرد :تقویت این امید فقط هم با حرف زدن نمیشود؛ باید تلاش و حرکت باشدو مسئولین کشور، دولتمردان کشور که بحمدالله مشغول کار و فعّالیّتند، باید به این نکته توجّه کنند که بسیاری از کارهای مثبت آنها میتواند دل جوانها را پُر از امید کند، لبریز از امید کرده وآنها را امیدوار بکند.به گفت وی وقتی که جوان امید داشت، در میدانهای مختلف خوب کار میکند، خوب تلاش میکند، خوب درس میخواند، خوب تحقیق میکند.
امام جمعه بخش آیسک گفت :اگر ما در خطبه ها نکته ای را تذکر می دهیم و مطرح می کنیم ناظر به همین نکته است. وی خطاب به مسئولین گفت :شما با کارتان باید تولید امید کنید در دل مردم و جوانهایمان، مسئولین گمان نکنند وقتی انتقادی میشود ما نکات مثبت و اقدامات آنها را نمی بینیم ، مشاهده می کنیم البته در حوزه اطلاع رسانی هم ضعیفیم لکن وقتی مطلبی مطرح می شود عوض گارد گرفتن و فقط به حرف و سخن تمام کردن و موضع گرفتن مطلب را تمام نکنند ، وقتی چیزی گفته می شود این خواسته مردم است ، مطالبه ی مردم است که الان دارند با آن زندگی می کنند ، فردایشان به مشکل امروزشان گره خورد ، نمی شود آن را به تاخیر انداخت.
وی تصریح کرد : نمیگوئیم بی تفاوت هستید ، اما در اولویت بندی ها ، در توجه به دغدغه های اصلی مردم گاهی انسان دچار غفلت می شود که باید تذکر داد، گاهی بواسطه پیچ و خم های اداری و خسته کننده برای ایجاد یک شغل، برای حمایت از یک شغلی که تمام زندگی یک جوان است ، تمام زندگی یک خانواده است ،اینها نه تنها دل انسان را به درد می آورد که امید را از جامعه می گیردبنابراین باید تذکر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد افزود: اساسا نمازجمعه یکی از وظایف مهمش همین است ، درد مردم را بگوید و دفاع کند ، اینکه بی تفاوت باشد و یا اینکه با حرف ها و موضع ها بخواهد کنار بکشد و بی صدا بشود ، که دیگر نمازجمعه ماهیتش دچار مشکل می شود،.
وی افزود : نمازجمعه و امام جمعه با هیچ کس عقد اخوت نبسته، کار و تلاش را می بیند و تشکر می کند ، مطالبه هم می کند و اگر عملی نشد از تمام ظرفیتش برای حل مسائل و مشکلات استفاده می کند. ناطق خطاب به مدیران دولتی گفت :مردم از شما تلاش شبانه روزی و نتیجه را می خواهند ، امید مردم به نظام، به آرمان امام و شهدا ، امید مردم به اسلام به تلاش شما گره خورده ، این مطلب ساده ای است که به راحتی از کنار آن عبور کنیم؟!، از این منظر نگاه کنید ، وظیفه بسیار سنگین است، انسانی که با این دید مسئولیت پذیرفته ، حتما تبعات این مسئولیت را می داند ، تبعات این مسئولیت تلاش امیدوارانه، جهاد شبانه روزی، بدون سیاست ورزی و خالصانه فقط و فقط برای خدای متعال و خدمت به مردم است. امام جمعه بخش آیسک در پایان،گفت :از مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان تقدیر ویژه ای دارم نسبت به نگاه مثبت و ارزشمندی که درحوزه توسعه و حمایت از ورزش شهر و روستاهای بخش آیسک داشتند، ان شاءالله که امید ورزشکاران مان با این اقدامات ارزشمند استان و شهرستان دوچندان شود و شاهد افتخار آفرینی بیشتری باشیم.وی تاکید کرد : بدانند امام جمعه و نمازجمعه تمام قد و با افتخار در مسیر حمایت از ورزشکاران گرانقدر بخش آیسک قدم خواهد زد.

پایگاه خبری آیسک

Views – 262

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*