تازه ها
خانه / اخبار / دو مطالبه مهم امام جمعه بخش آیسک از مسئولین محلی واستانی
دو مطالبه مهم امام جمعه بخش آیسک از مسئولین محلی واستانی

دو مطالبه مهم امام جمعه بخش آیسک از مسئولین محلی واستانی

دو مطالبه امام جمعه بخش آیسک از مسئولین محلی واستانی

حاتمی/امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰ پس از توصیه به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته های گذشته پیرمون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه گفت :در حوزه تربیت فرزند اولین قدم برای اینکه او ناصح اولیاء الله باشد ، باید شناخت و باور درستی را به او ارائه کنیم ، تا تمام و کمال در مسیر خیرخواهی حرکت کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «رادمرد» افزود :مصداق کامل و الگوی ما برای این موضوع شهدای عزیزمان هستند که ناصح اولیاء الله بودند و خیرخواهی خودشان را با مجاهدت و ایثار در مسیر تحقق حاکمیت امامت امام رقم زدند.
وی در ادامه افزود : دشمن شناسی یکی از اصول اصلی و پایه های اساسی اسلام است و باید فرزندانمان را در این مسیر تربیت کنیم و دشمن شناسی را به آنها یاد بدهیم و متناسب با سن شان این مفاهیم را تعلیم دهیم.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با بیان اینکه «کسی که اهل تقوا و اطاعت از خدا نباشد ، نمی تواند ادعا شیعه بودن بکند» اظهار داشت، : کسی که غیبت و حرف گفتن از این و آن و بیان ویژگی هایی که باعث ناراحتی می شود ، هر چند آن عیب را هم داشته باشد در غیاب او مطرح کردن ، غیبت است و حرام و برخی از ما براحتی خوردن یک لیوان آب بحث غیبت را میان خودمان باز می کنیم.
حجت‌الاسلام رادمرد با گرامیداشت ۸ آبان سالروز شهادت نوجوان عزیزمان شهید حسین فهمیده و روز نوجوان گفت :از طرف شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این هفته بنام هفته نوجوان نام گذاری شده و مجموعه فعالیت هایی برنامه ریزی شده که ان شاء الله از طریق فضای مجازی و سایر مسیر های اطلاع رسانی خواهد شد.
وی افزود :باید نوجوانان عزیز را باور کرد و دانست که امید های آینده ی ما هستند و یکی از برنامه هایی که ما و نهاد های فرهنگی و تعلیم و تربیتی باید داشته باشند مسئله انتقال مفاهیم و ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی است ،ما حدود۳۶ هزار شهید دانش اموز داریم نســل نوجوان ما با آشــنایی با خاطرات این شــهیدان اولا احســاس تعلق بیشتری به فرهنگ ایثار و شهادت در عصر حاضر خواهد کرد.
وی افزود :توجــه بــه دانــش آمــوزان شــهید کــه مظلــوم و گمنــام هســتند بــرکات معنــوی زیادی را برای این نسل به وجود خواهد آورد.
ناطق در ادامه ۱۳ آبان را مصادف با سه مناسبت مهم «تبعید امام خمینی(ره) از قم به ترکیه توسط ایادی رژیم فاسد پهلوی (۱۳۴۳ ش) ، شهادت دانش‌آموزان در دانشگاه تهران توسط مزدوران رژیم پهلوی- روز دانش‌آموز (۱۳۵۷ ش) و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا – روز ملی مبارزه با استکبار جهانی (۱۳۵۸ ش) اعلام کرد وافزود: محوریت هر سه مناسبت نقش آفرینی آمریکایی هاست.
وی با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای منزوی کردن ایران اسلامی افزود :اخیر شاهد بودیم حمله هکری که مسلما سازماندهی شده بود از سمت دشمن ، برای ایجاد تجمعات خیابانی ،انجام شد. از همان زمانی که این مسئله ایجاد شد شبکه های رسانه ای شان و ایادی شان در فضای مجازی داخلی چه تولید محتوایی کردند برای رسیدن به اهدافشان که البته منکوب شدند و با در میدان بودن مسئولان طرح شان نگرفت ، وقتی یکی صبح جمعه می فهمد و دیگری شخصا در پمپ بنزین حضور پیدا می کند ، نحوه ی مواجهه مردم مشخص است که از این تدبیر بسیار سپاسگزاریم.
امام جمعه بخش آیسک در خطبه دوم به مسائل این شهر اشاره کرد و گفت : در حوزه مسکن در شهرمان واقعا دچار مشکل هستیم ، و برای برون رفت از این موضوع هم اقدامات فراوانی شده است لکن برای حل اساسی آن رویکرد ها و نوع نگاه به این موضوع بسیار اهمیت دارد اولا باید عرض کنم که اگر واقعا عزمی در مسئولان بالادستی می بود تا بحال مسائل پیرامون مسکن حل می شد ثانیا یک موضوعی که مطرح می شود ، که وجود زمین های وقفی مانع است. باید عرض کنم ، نگاه بنده به وقف نگاه ظرفیت است ، هر چند خواستند آن را مانع معرفی کنند و تا حدودی هم موفق شدند، موفقیتشان هم باعث شد مسئله مسکن ما حل نشود ، جلساتی که اخیرا برگزار شد و نگاه مثبتی که مطرح شد ما را امیدوار کرد و متاسف ، امیدوار به اینکه مسئله ان شاء الله حل خواهد شد و متاسف که چرا زودتر از اینها پیگیری نشد ، البته توجیهاتی دارند که شنیده شده لکن قانع کننده نیست.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد گفت :مسئله، مسئله مردم و جوانان عزیز ماست ، مسئله ای نبوده که ما اغراض خودمان را دخیل در این ماجرا کنیم و مسئله اینطور بماند. اما در حال پیگیری از سمت شورا و مدیران شهری است ، متاسفانه این پیگیری ها هم زمان بر است و درخواست داریم از شورای محترم که پای کار هستند و دغدغه مند موضوع مسکن را پیگیری می کنند و از ابتدای کارشان یکی از اولویت هایشان بوده ، در پیگیری ها سرعت ببخشند تا ان شاءالله مسئله حل شود. باید استاندار محترم هم پای کار بیایند تا مسئله شهر ما در حوزه مسکن حل شود.

ما هم آنچه ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد برای کمک به مسئولان پیگیری کننده تامسئله حل شود.
وی یکی دیگر از مشکلات شهر را یاد آور شد وافزود:از سفر استاندار سابق مصوبه ای داریم برای ایجاد زیرگذر زمزم ، زحماتی کشیده شده در سابق ، هم در حوزه شهرداری و بخشداری و هم سایر حوزه ها که در خصوص پیگیری این موضوع از همه ی عزیزان تشکر می کنیم، اما کارمتوقف شده و فقط باکس ها خریداری شده و در منطقه گذاشته شده ، خب ادامه کار به چه دلیل متوقف شده؟ پیگیری های که شده کار مشترکی بوده با شورا و بخشداری و اداره کل راهداری و اداره ابنیه فنی اداره کل ، نباید گذاشت مانند تصادفی که در ورودی سرایان اتفاق افتاد و بعد آمدند یک درمانی انجام دادند ، اینجا هم خدای نکرده آنگونه شود ، با توجه به داشتن مصوبه و صورتجلسه برای همکاری و انجام کار، اگر اتفاقی بیفتد ، موضوعات متوجه مسئولینی است که الان در راس کار هستند و اقدامی نمی کنند ، ما در نمازجمعه هم گفتیم تا اتمام حجتی باشد.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 78

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*