تازه ها
خانه / اخبار / دیدار جمعی از کشاورزان آیسک با امام جمعه محترم
دیدار جمعی از کشاورزان آیسک با امام جمعه محترم

دیدار جمعی از کشاورزان آیسک با امام جمعه محترم

جمعی از کشاورزان آیسک با حجت الاسلام و المسلمین «عرب» امام جمعه این شهر دیدار کردند و به بیان برخی مشکلات خود پرداختند. «مهندس عربی» یکی از حاضرین در جلسه با بیان اینکه امروز ۱۵۰۰ هکتار کشت گندم و۱۵۰۰ هکتار کشت پنبه به کمتر از پنج هکتار و ۱۷۵۰ هکتار کشت زیره به کمتر از ۱۰ هکتار رسیده است، افزود: تاکنون خسارت زیادی به کشاورزان رسیده است و تحمل خسارت بیشتر به واسطه کاهش ۵۰ درصدی سهمیه برداشت آب را ندارند.
یکی دیگر از کشاورزان هم با بیان اینکه چند سال پیش با کنتور گذاری برداشت آب از ۲۲ موتورپمپ آیسک به نصف کاهش یافته است خواستار جلوگیری از مصرف آب شرب برای موارد غیر شربی شد و افزود: با کاهش سهمیه مجدد تمام سرمایه مردم از بین می رود.
امام جمعه آیسک هم در این دیدار با اشاره به اینکه نباید با موضوعات به صورت سیاسی و احساسی برخورد کرد و باید برخورد منطقی داشت، خواستار افزایش روحیه مطالبه گری مردم شد و افزود: کشاورزان به یک تشکل نیاز دارند تا مسائل خود را مطرح به گوش مسئولان برسانند
وی با اشاره به موارد استفاده غیر شرب از آب شرب افزود: دکتر امیرحسنخانی نماینده مردم با جدیت پیگیر دو شبکه ای کردن آب فردوس است وی تاکید کرد: ما نیز باید این کار را جدیت انجام دهیم تا در مصرف آب صرفه جویی شود.
حجت الاسلام و المسلمین عرب ادامه داد: متاسفانه خیلی مشکلات کشاورزان ما دیده نمی شود مثلا امروز چرا کشاورز ما باید بیمه نباشد و بدون بازنشستگی تا سنین پیری در مزرعه خود کار کنند حجت الاسلام و المسلمین عرب با اشاره به اینکه باید یک الگوی مصرف و برنامه صحیح به کشاورز بدهیم تا بر اساس آن برنامه ریزی کند افزود کار امروز مهندسین جامعه ما همین است که با کار علمی و تحقیق به کشاورز ما برنامه دهد تا در آینده دچار مشکل نشود.

IMG_4161 IMG_4162 IMG_4163

درباره‌ی adine8

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*