تازه ها
خانه / اخبار / سخنان سردار حسین کاجی در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ره و شهدای آیسک
سخنان سردار حسین کاجی در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ره و شهدای آیسک

سخنان سردار حسین کاجی در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ره و شهدای آیسک

سردار کاجی :شهدای ما متعلق به جهان اسلام هستند

مراسم ۱۵ خرداد ۹۶_سردار کاجی

آیسک/ خبرگزاری صدا و سیما- حاتمی
راوی حماسه هشت سال دفاع مقدس در یادواره امام و ۲۲ شهید شهرآیسک گفت: برگزاری یادواره شهدا اقدامی شایسته و ضروری برای مرور حماسه هشت سال دفاع مقدس و جانفشانی فرزندان این مرزوبوم برای نسل‌های آینده است ،نسلی که جنگ را ندیده و امروز نیاز به بازخوانی آن دارند.
سردار حاج حسین کاجی فرماندهی جنگ و جانباز شیمیایی دفاع مقدس خاطرنشان کرد :یادواره شهدا تذکر به ایام الله است.وی با اشاره به سرنوشت شوم فرماندهان رژیم بعثی عراق و در مقابل آن جایگاه والای شهدای ما گفت: امروز شهدای ما متعلق به یک محله ،شهر، استان و کشور نیستند بلکه شهدای بزرگوار امام متعلق به جهان اسلام هستند .این راوی تصریح کرد: شهدا تمام معادلات سیاسی دنیا را به هم زده و همانطور که ما در انقلاب خود از طریق حماسه هشت سال دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را به جهان صادر کرده ایم شهدای ما نیز تاثیرشان را بر جهان اسلام گذاشتند و در سوریه ،عراق و دیگر کشورها روحیه شهادت طلبی در حال گسترش است.
وی افزود :ما انقلابمان را درجنگ به جهان صادر کردیم و امروز تأثیر خون شهدا را در کشورهای منطقه می بینیم.
سخنران ویژه یادواره امام و شهدا در شهر آیسک گفت: شناخته شهدا و راه
وهدف آن‌ها رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند و امروز جوانان جهان اسلام شیفته راه و رسم شهدای ما شده اند.و ۵۰ هزار وصیت نامه شهدای ما در دست جوانان لبنان و سوریه دست به دست می‌شود و آنها راه ایستادگی در مقابل اسرائیل را با مطالعه این وصیتنامه ها آموخته اند.
به گفته وی همان طور که امام راحل فرمودند تربت پاک شهدا دارالشفا است امروز ۱۸ هزار گلزار شهدا در سراسر کشور زیارتگاه عاشقان است و ماموریت انها و شهدای گمنام این است که پیک امام زمان عج هستند و می‌خواهند مردم را برای آمدن امام عصر عج آماده کنند.
سردار کاجی با ذکر ابعاد شخصیتی امام راحل گفت :ابعاد شخصیتی امام خمینی در زمینه های سیاسی ،اجتماعی، اخلاقی، دینی و علمی نیاز به بازخوانی دارد. امام رحمت الله معمار انقلاب بود که با یک اشاره او خیلی کثیر جوانان به دفاع از وطن پرداختند و تاکنون ده‌ها مورد از پیش بینی های او در دنیا محقق شده است.
به گفته ی امام خمینی ره کسی بود که تمام دنیا را با انقلابش تکان داد و زلزله معنوی ایجاد کردو هنوز هم روند این انقلاب جهان شمول ادامه دارد.
کاجی با تاکید بر شناخت سیر و سلوک امام خمینی گفت :امروز به پیام شعار امام درباره “راه قدس از کربلا میگذرد” رسیده ایم و شاهد تحقق سخنان ایشان وبه هم خوردن معادلات در جهان هستیم

 

 

Views – 1876

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*