تازه ها
خانه / اخبار / شب شعر انقلاب در آیسک
شب شعر انقلاب در آیسک

شب شعر انقلاب در آیسک

شب شعر انقلاب در آیسک

مرتضی عرب نجات : به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، محفل ادبی شعرخوانی با عنوان’ شب شعر انقلاب’ با حضور شاعران آیسک و علاقه مندان پرشور  برگزار شد. در این محفل ادبی شاعران آیسکی  آخرین سروده های خود با موضوع انقلاب و نظام اسلامی و دستاوردهای این نظام  همچنین موضوعات اجتماعی و طنز را قرائت کردند. حجت الاسلام و المسلمین عرب امام جمعه آیسک در این مراسم گفت: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فضایی را فراهم می آورد تا بیشتر درباره ماهیت انقلاب و چیستی آن صحبت شود. وی با تاکید بر اینکه وظیفه ی ما حفظ انقلاب است گفت: لوازم پاسداری از انقلاب اسلامی در کلام رهبری مشخص است و آن شناخت عمیق مبانی نظری انقلاب اسلامی، شناخت تاریخ انقلاب اسلامی و تربیت خود به عنوان صالح است. وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی مرگ تدریجی نظام سلطه رقم خورد. چرا که با ظهور انقلاب اسلامی شاخصه های ابر قدرتی از آنان گرفته شد. آنها می خواستند فیصله دهنده ی مسایل جهانی باشند و حوادث را به نفع خود مدیریت کنند و رقیبان را مهار کنند اما در این اهداف ناکام مانده اند و شروع به توطئه کردند جنگ راه انداختند و اقدام به ترور شخصیت ها انقلابی کردند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن به دنبال تغییر افکار و عقاید است،  افزود: جوانان مراقب سبک زندگی خود باشند تا دچار مصرف گرایی نشوند و به دنبال رفاه طلبی نروند. خطیب جمعه آیسک با اشاره به انتخابات پیش رو حضور حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح را خواستار شد.

لازم به ذکر است این مراسم توسط شبکه استانی سیمای خاوران تصویر برداری و ضبط شد. و قرار است از این شبکه نمایش داده شود.

ضمنا شاعران جلسه: حاج آقای عابدینی، آقایان یزدان پناه، دوستی، عباس و محمد جهانی، حسن صنعتی، حسین خدمتی، حاج علی دوستی، عارفی، و آقای برقی بخشدار محترم بودند که به قرائت سروده های خود پرداختند. همچنین نونهالان پیش دبستانی شکوفه ها هم به اجرای سرود پرداختند.

 

جهانیمحمدیخدمتی

Views – 1913

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*