تازه ها
خانه / اخبار / عزاداری شب رحلت پیامبر ص وامام حسن مجتبی ع در آیسک
عزاداری شب رحلت پیامبر ص وامام حسن مجتبی ع در آیسک

عزاداری شب رحلت پیامبر ص وامام حسن مجتبی ع در آیسک

عزاداری شب رحلت پیامبر ص وامام حسن ع در آیسک

حاتمی/در شب رحلت جانسوز و شهادت گونه خاتم پیامبران حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی ع مراسم عزاداری بعد از نماز جماعت امشب در مسجد جامع آیسک برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسین عرب امام جمعه آیسک در سخنانی با تسلیت ۲۸ صفر و ایام عزا از حضرت محمد ص بعنوان اشرف مخلوقات و پیامبر رحمت و مهربانی ها یاد کرد وبا بیان حدیث نبوی رحمت خدا را شامل کسانی دانست که در جامعه “قدم خیر”برمیدارند و بر این باورند که کار خیر در برخی موارد ثوابش از اعمال عبادی بیشتر است. وی در ادامه “گره گشایی از خلق خدا”رااز خصوصیات مومنان واقعی دانست وافزود: یکی از قدم های خیر ابراز همدردی با همنوعان در پی وقایع طبیعی از جمله زلزله است که هر از چندی در جای جای کشور رخ میدهد. وی بر کمک آحاد مردم به زلزله زدگان کرمانشاه که در سرمای شدید این شب وروزها زندگی خود را از دست داده اند گفت: هرسال در پذیرایی عزاداران ۲۸ صفر در آیسک حدود ۳۰میلیون تومان هزینه می شد که امسال ان شالله همشهریان همت کنند و دوبرابر آن را برای زلزله زدگان اختصاص دهند.
حجت الاسلام عرب افزود: به فرمایش رسول ا… ص؛ رحمت خدا شامل بندگانی است که کار خیر انجام می دهند.وی افزود: رحمت خدا شامل ؛
کسی که اهل انفاق ،کسی که اهل راستگویی است و کسی که با کمال شجاعت شهوات را کنترل کند،خواهد شد.وی تصریح کرد:برکت زندگی با انجام کارهای خیر تضمین می شود.
وی درپایان به ذکر مصیبت پرداخت و سوگواران اشک ماتم ریختند.

Views – 1032

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*